הבלון החדשני שיעזור לכם לרדת במשקל

בפעולה אחת פשוטה, שלוקחת בסך הכול כ-15 דקות, ניתן להפחית במשקל ללא ניתוח קיצור קיבה וללא אשפוז. עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם כבר טופלו בבלון ספאץ המתכוונן בכ-50 מדינות בעולם, ועכשיו הגיע גם הזמן שלכם להרגיש שבעים הרבה יותר זמן ולהתחיל פרק חדש בחיים

"יש בעולם מגפה שנקראת השמנת יתר שפוגעת, גם בישראל, באחד מכל ארבעה אנשים", מזהיר ד"ר ג'פרי ברוקס. "יש לה השלכות בריאותיות חמורות והיא פוגעת מאוד באיכות החיים של האדם".
רוב הישראלים, וזו עובדה, מתמודדים בשלב זה או אחר של חייהם עם עודף משקל. לפעמים סוחבים את הבעיה הזאת עוד מילדות, אחרים מפתחים הרגלי אכילה לא נכונים בגיל ההתבגרות ויש מי שלא מצליחות לרזות לאחר הלידה או כאלה שעובדים מהבוקר ועד הערב ולא מוצאים זמן לקצת כושר.
כל רופא משפחה ימליץ לכם על דיאטה וספורט, אלא שלא לכולם יש את הזמן וכוח הרצון שנדרש כדי להתמיד ולרדת כך במשקל. יש מי שזקוק לניתוח לקיצור קיבה – וגם כאן ההצלחה לא בטוחה ויש מי שאחרי זמן מה כבר חוזרים למשקל גבוה מהרצוי. "השמנת יתר היא בעיה מאוד נפוצה", מספר הגסטרואנטרולוג ד"ר ברוקס, המומחה בתחום. "מאז ומתמיד אנחנו מחפשים פתרונות שיקלו על מי שמבקש לרזות – ולשמחתי גם מצאנו. צריך גם כוח רצון גדול והתמדה, אבל הדרך שלנו מקלה מאוד על התהליך".

מותניים (ShutterStock)
אפקט ירידה נוסף במשקל

השכלול של ד"ר ברוקס

גם אם ניסיתם כל דיאטה אפשרית, וכל מכון כושר ברדיוס של קילומטרים מהבית, אין סיבה להתייאש. בעיקר אם לא שמעתם עד היום על טכנולוגיית בלון הקיבה להרזיה. השימוש בבלון תוך קיבתי הוא פעולה שתועדה לראשונה ב-1982 והרעיון שעומד בבסיסו הוא שימוש במכשיר שתופס מקום בקיבה, מאריך את זמן ריקון הקיבה וכך היא מתמלאת. ובפועל - אוכלים פחות, ויורדים במשקל. נכון שלא מדובר בטיפול זול - אך הוא יעיל בהרבה מהאלטרנטיבות, בטח בהיבטי העלות מול תועלת. "בתחילת הדרך השיטה וצורת הבלון לא היו מושלמים", מספר ד"ר ברוקס, הנחשב למומחה הגדול בעולם בתחום. "מאז נצבר ניסיון גדול ופותחו בלונים מתקדמים שהלכו והשתכללו עם השנים. התחום תפס תאוצה בעולם, אבל הבלונים אושרו לשהייה של חצי שנה בלבד בקיבה. הרופאים כולם הסכימו שזה לא מספיק, אבל לא היה משהו טוב יותר".
בנקודת הזמן הזו הגה ד"ר ברוקס את השכלול שלו לבלון – ספאץ. הדור החדש של הבלונים להרזייה והבלון המתכוונן היחיד בעולם שאושר לשהייה בקיבה במשך שנה שלמה. הטכנולוגיה של ד"ר ברוקס מאפשרת לשנות את נפחו של הבלון בהתאם לנדרש, כשהוא כבר בתוך הקיבה, מה שמאפשר ליצור אפקט ירידה נוסף במשקל. "בנוסף, בין 10-15 אחז ממטופלי הבלון הסטנדרטי מוציאים אותו מוקדם מסיבות של אי נוחות בלתי נסבלת. למטופלי בלון ספאץ שמרגישים אי נוחות, הקטנת הבלון מצילה 90% ממקרי ההוצאה המוקדמת", מוסיף ד"ר ברוקס.
הבלון גם זכה לאישור ה-CE האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי ומשווק כיום ביותר מ-50 מדינות בעולם. בישראל הטיפול מתבצע באופטימל, המרכז לאסתטיקה ואיכות חיים וישנם החזרים לבעלי ביטוחי בריאות פרטיים על פי סוג פוליסת הביטוח. אחרי שבזבזתם כבר אלפי שקלים על דיאטות, ספרים, מדריכים וסדנאות מיותרות - תשקיעו את הכסף שלכם בפתרון שבאמת יביא לכם תוצאות.

אילוסטרציה (ShutterStock , olly)
בלון הספאץ מתאים לכל אחד עם BMI של 29 ומעלה

ירידה של עשרות אחוזים במשקל

עולם הרפואה עובר מהניתוחים המסובכים והבלתי הפיכים של פעם לטכנולוגיות חדישות שמקלות את התהליכים ומצילות חיים. הכנסת בלון ההרזיה לקיבה הינה שיטת טיפול לאנשים שאינם עומדים בדרישות לניתוחים הבריאטרים, או שאינם מעוניינים לעבור ניתוח ועדיין רוצים לטפל בבעיה ולחיות חיים ארוכים ובריאים.
אבל גם בין הבלונים השונים יש הבדלים אליהם צריך לשים לב - כאשר הספאץ מעניק יתרונות גדולים על פני האחרים. "מדובר במהפך של ממש", מבהיר ד"ר ברוקס. "זו לא רק עוד חצי שנה של הבדל, אלא עולם ומלואו. בבלונים המוכרים, ההשפעה הולכת ופוחתת ככל שעוברים החודשים. בבלון הספאץ יש יציבות, ותוך כדי שהוא בקיבה ניתן להוסיף ולהוציא נפח. השיטה שלנו משיגה תוצאות טובות, ירידה של עשרות אחוזים מעודף המשקל הקיים. וכל זה בלי הסיכונים של ניתוח".
ומהם אותם סיכונים? "בכ-25 אחוז מניתוחי קיצור הקיבה יש צורך בניתוח תיקון", מוסיף ד"ר ברוקס. "ויש גם 0.125 אחוז מהחולים שעלולים חלילה למות. אנחנו מכניסים את הבלון, שולטים בתהליך לאורך כל הדרך, מלווים את התהליך עם צוות מקצועי ומקפידים על שגרת חיים נכונה".
חשוב לזכור שבלון קיבה, בדומה לניתוח, הוא לא פתרון קסם שעושה את העבודה לבד. בלון הקיבה מהווה הזדמנות להתניע תהליך משמעותי ולהשריש הרגלים חדשים - אך כדי להצליח לאורך זמן נדרש שיתוף פעולה של המטופלים.
מאמר שהוצג בכנס מקצועי בווינה גילה כי כ-76% מהאנשים שהשתמשו בבלון ספאץ שמרו על ירידת המשקל המשמעותית גם שנתיים מיום הוצאת הבלון. "את הטיפול הזה יכול לבצע כל אדם עם BMI 29 ומעלה", מסכם הדוקטור. "כך יותר ויותר אנשים יכולים להוריד במשקלם בקלות. הגיעו אלינו אנשים שניסו כל דבר ונלחמו בעודפים כל חייהם, ועכשיו הם יכולים לשכוח מהדאגות בכל הקשור למשקל".

עוד כתבות ב-טוב לדעת