פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הגיע הזמן לשתות קצת גת ולרדת במשקל

   אורנה רצתה לרדת במשקל, אבל לא התחשק לה להתחייב לחדר כושר. חברה הכירה לה את "גת ישראל" - פורמולה טבעית לדיכוי התיאבון, ומאז החיים שלה השתנו. מרתיחים, שותים ובתוך כמה חודשים אוכלים מחצית מכמות האוכל. והכל טבעי לחלוטין, במשלוח טרי מחבש

   אם בספר השיאים של גינס יכלו להכתיר את הדיאטנית המצטיינת - סביר להניח שהייתי מופיעה שם עם חיוך גדול ובושה גדולה עוד יותר.
   ואני לא מדברת חלילה על דיאטנית כאשת מקצוע מצטיינת, אלא כזו שניסתה את הכי הרבה דיאטות בעשר השנים האחרונות ורק נכשלה פעם אחרי פעם.

   מה לא עשיתי? חודש אחד אכלתי רק ירקות, בחודש שלאחר מכן אכלתי רק פירות ובחודש השלישי הסתפקתי רק במוצרי חלב.
   פעם זה היה בשר ויין, בפעם אחרת רק מיצי חיטה שנטחנו במיקסר בשבע בבוקר. בשלב מסוים בעלי והילדים הסתכלו עליי קצת כמשוגעת, אבל הם גם חייכו בהבנה - רציתי לרזות, והייתי מוכנה לעשות הכול כדי שזה יקרה.

   בכל בוקר פתחתי את האינטרנט כדי לקרוא על עוד שיטה ועוד פטנט שהמציאו איפשהו בעולם, וניסיתי את הכול על קיבתי. בעיתונים נתנו טיפים ועצות, בתוכניות הטלוויזיה הראו כמה זה פשוט, ובכל זאת שום דבר לא הצליח. חצי קילו פה, חצי קילו שם - לא משהו שיוריד אותי מידה וייתן לי את הביטחון לעלות על ביקיני ולהוציא לכולם את העיניים.

   לפני שלושה חודשים ליאת, חברתי הטובה מאז ומתמיד, הציעה לי כוס מים עם גת. צחקתי, הסתובבתי ובדקתי אם יש משהו אמיתי לשתות בבית שלה. הפנים שלה הפכו לרציניות (ואצל ליאת, זה מחזה נדיר) ומיד היא קבעה: "תפסיקי להיות מטומטמת ותתחילי לשתות".

   ניסיתי להסביר לה שאני לא תימניה, שאת העשבים שלי אני אוהבת בסלט ושעם כל הכבוד - אנחנו נמצאים עכשיו ברמת אביב ולא בראש העין, אז שתחפש לי קצת לואיזה בין המדפים וכולנו נהיה מרוצות.
   "זה מרזה" היא קבעה, והתעקשה שאשתה. אז שתיתי. היא נתנה לי שתי שקיות, ביקשה ממני לשים אותן בפריזר ושלחה אותי עם הוראות כתובות. "תני לזה חודשיים, ותראי איך הורדת לפחות שמונה קילו. אם לא, ארוחה במסעדת יוקרה עליי". אצל ליאת, הצעות כל כך נדיבות לא היה דבר שבשגרה, אז הסכמתי.

   גת (יח"צ , גת ישראל חברה להרזייה)

   גת טרי בכל יומיים

   מכירים את צמח הגת? סביר להניח שכן, אבל עד כמה אתם מכירים את סגולותיו? האמת היא שגם אני לא ממש הכרתי, אז הלכתי לגוגל - וכמו תמיד, היו לו את כל התשובות. שיעור היסטוריה קצר, וממשיכים.
   בישראל צמח הגת היה נפוץ עד לא מזמן בעיקר בעדה התימנית אשר חבריה נהגו ללעוס את עליו ולהם שבחים רבים על סגולותיו.
   ישנם שני זנים עיקריים של גת: האדום והלבן. שיח הגת הוא ירוק עד אדום ועשוי להגיע לגובה של 3 מטרים ותפוצתו המקורית במזרח אפריקה (אתיופיה) ובחצי האי ערב (בעיקר בתימן ועומאן).

   עלי הגת הצעירים מכילים אלקלואידים הקרובים למשפחת האמפטמינים ונחשבים לחומרים ממריצים ומשפרי מצב רוח.
   השפעת החומרים הפעילים משתנה על פי הכמות, אורך זמן צריכת הגת, והיא גם משתנה מאדם לאדם. יש מי שחשים בשעת הצריכה תחושה של עליזות ושמחה, ויש מי שצריכת הגת גורמת לו לתחושת אופוריה קלה, התרגשות, ערנות מוגברת, כושר ריכוז, ביטחון עצמי, ידידותיות, שביעות רצון, השראה מוגברת ועידוד הדיבור.

   ויש גם ערך תזונתי גדול: הגת משופע ברזל (פי 18 מברוקולי), ויטמין סי, סידן (פי 6 מברוקולי), בטא קרוטן (פי 9 מברוקולי) ועוד בדומה לירקות העליים.
   לגת נודעו סגולות רפואיות ויש משתמשים בו לדיכוי תיאבון במקרי השמנת יתר, המרצת מחזור הדם והורדת רמת הסוכר והשומנים בדם.

   הערכה להרזיה של "גת ישראל" מכילה מארז של 15 שקיות מיוחדות, אשר מיועדות להרתחה (כמו תיונים).
   השקיות מוגדרות כ"מיוחדות" מכיוון שגודלן עצום - כגודל כף היד. כל שקית הינה רב שימושית ומיועדת לשלושה שימושים.
   בתוך כל שקית ישנו גת חבשי מסוג "אדוליס", זהו גת שאנשי החברה מייבאים מאתיופיה.
   הגת מגיע לארץ כל יומיים ומוכנס לשקיות במצב טרי, ולכן חובה לשמור את כל הערכה בהקפאה - גת מיובש אינו אפקטיבי.

   הגת החבשי מסוג "אדוליס" גדל בחממות מיוחדות באתיופיה וחזק פי כמה וכמה מהגת החבשי הרגיל או הגת הישראלי.
   לשם השוואה, שיח שלם של גת ישראלי שווה ערך לחוזק של שקית אחת של הגת שאנשי החברה מייבאים.
   החיסרון בגת החבשי "אדוליס" הוא כמובן המחיר, הוא גם יקר פי כמה וכמה מהגת החבשי הרגיל או הגת הישראלי. אלא שבניגוד למתחרים ולזיופים - כאן הגת הוא הטוב ביותר, והתוצאות מובטחות.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   תוצאות בתוך מספר חודשים

   זהו, עד כאן היסטוריה, מכאן נחזור לפרקטיקה. אחרי שטעמתי את תה הגת אצל ליאת החלטתי גם לנסות בעצמי.
   קניתי את הערכה, הסתכלתי על ההוראות ופעלתי בהתאם - בשעת בוקר מוקדמת הרתחתי את השקית בסיר קטן (ולא בקומקום חשמלי) עם שתי כוסות מים למשך כרבע שעה. ככה, לפחות לפי ההסבר, אני ממצה את החומר הפעיל בצורה הטובה ביותר.

   אחרי שהמים קיבלו צבע חום כהה כיביתי את הגז והחזרתי את השקית למקפיא כדי להשתמש בה פעמיים נוספות ולשמר את החומרים הפעילים.
   לאחר ההכנה חלק מהמים התאדו ונותרה כמות המספיקה לכוס גדולה של תה גת. מזגתי את כל המים שנותרו לכוס ושתיתי.
   לא שכחתי, כמובן, גם לאכול משהו קטן לפני זה - כי אפקט דיכוי התיאבון מהיר, ונמשך עד הערב. ולאכול, גם אם זה משהו קטן, בכל זאת צריך.

   לא עברו כמה דקות, וכבר הרגשתי את ההשפעה. קודם כל - תחושת הרעב שהייתה לי פשוט נעלמה. לא רציתי מנה עיקרית, לא רציתי קינוח ואפילו לא נשנוש קטן. וגם הרגשתי פתאום ערנית ואנרגטית יותר.
   השפעות הגת נעלמות עד הערב (הסבירו לי שזה תלוי בזמן בישול השקית - ככל שמבשלים יותר, ההשפעות יימשכו יותר זמן).

   אנשי "גת ישראל", שפיתחו את הדיאטה העשויה מצמח הגת, מספרים שהערכה מספיקה לכשלושה חודשים של שימוש ושממוצע הירידה בחודש הוא 5-6 קילו. אחרי שלושת החודשים שלי ירדתי 14 קילו, ועכשיו נשאר לשמר את כל הטוב הזה ולהמשיך לשתות את הגת שלי - יום כן ויום לא. הקיבה שלי כבר הצטמקה, כמויות המזון שאני אוכלת ירדו ותכף הקיץ - ואני אוכל כבר להשוויץ בביקיני שלי.

   כששואלים אותי מה הסוד שלי, אני לא מגלה. למה שאני אגלה? יש לי חבר טוב מאוד מאתיופיה, שמגיע לארץ בכל יומיים כשהוא טרי, נכנס מיד לפריזר שלי ועוזר לי לרזות. דיאטת הגת זה הסוד הקטן שלנו, אבל אני מוכנה לחלוק אותו אתכם. בתנאי שלא תגלו לאף אחד...

   עוד כתבות ב-טוב לדעת