הדיאטה המובילה בעולם כובשת את ישראל

במחקר קליני שפורסם ע"י איגוד הסוכרת האמריקאי, הקבוצה של דיאטת דש ירדה פי 2.5 במשקל, אף שאכלה אותה כמות קלוריות כקבוצת הביקורת. הכירו את הדיאטה שמוכתרת מ-2011 לטובה ביותר ומומלצת ע"י בתי חולים, איגודי רופאים וכמובן, הרבה לקוחות מרוצים (סרטון בפנים)

סלפי ביקיני (ShutterStock)
דיאטה היא מילה מפחידה, אבל תתפלאו - אפשר לעשות אותה גם אחרת ולהרגיש טוב עם הגוף שלכם (צילום: Shuttertstock)

כמעט כולנו רוצים לרזות, במיוחד לקראת הקיץ. מדי שנה צצות עשרות שיטות שונות, כשהמשותף להן הוא שמשווקיהן נעלמים תוך חודש חודשיים ומשאירים אותנו עם עודף משקל בגוף והרזיה בחשבון הבנק. אך קיימות גם תכניות המגובות מחקרית, שמאחוריהן עומדות חברות ותיקות עם תשתיות מקצועיות המקיימות את הבטחותיהן. אחת הבולטות שבהן היא דיאטת דש (Dash).

זו השנה השביעית ברציפות שדיאטת DASH מדורגת כדיאטה הטובה בעולם על ידי פאנל של 20 מומחים לבריאות של מגזין הדירוג המוביל בארה"ב, ה-U.S. News & World Reports. הפרמטרים אותם משקלל צוות המומחים כוללים הרזיה בטווח הקצר, קלות הביצוע, שמירה על המשקל לאורך זמן וכמובן גם מדדי הבריאות. בדרך לתואר היוקרתי עקפה דיאטת דש 38 דיאטות אחרות שנבחנו על ידי פאנל שכלל תזונאים, רופאים מומחים ודיאטנים וביניהם דיאטת אטקינס, פליאו, הדיאטה הים תיכונית, דיאטת 17 הימים ועוד רבות אחרות.

המרכזים שיצרו את דיאטת DASH

מספר 1 בעולם - 7 שנים ברצף

זו השנה השביעית ברציפות שדיאטת DASH מדורגת כדיאטה הטובה בעולם על ידי פאנל של 20 מומחים לבריאות של מגזין הדירוג המוביל בארה"ב, ה- U.S. News & World Reports. הפרמטרים אותם משקלל צוות המומחים. בדרך לתואר היוקרתי עקפה דיאטת דש 38 דיאטות אחרות שנבחנו על ידי פאנל שכלל תזונאים, רופאים מומחים ודיאטנים וביניהם דיאטת אטקינס, פליאו, הדיאטה הים תיכונית, דיאטת 17 הימים ועוד רבות אחרות.

אישה מנסה לסגור ג'ינס על בטן שמנה (ShutterStock)
כן, יש אפשרות להיפטר מזה

ליווי אישי ומחבק

אחרי שקראנו על הדיאטה על קצה המזלג - הגיע הזמן לצלול לעומק. חשוב להבין שלא מדובר בעוד מדבקת קסם או כדור פלאי אלא בפיתוח רפואי - דיאטת דש מוכחת קלינית ומומלצת להרזיה, צמצום היקפים ושמירה על המשקל וההיקפים לאורך זמן. העיקרון פשוט – אוכלים יותר, וצורכים פחות קלוריות. אם אתם חובבי לחם, בצקים ושאר מתוקים, בטח תשמחו לדעת שבמחקר DASH Premier שנערך במעל ל-800 משתתפים, הצליחו אנשים בדיוק כמוכם לרזות פי 2.45 יותר במשקל ופי 2.48 יותר בהיקפים, כתוצאה משינוי בצפיפות הקלורית של המזונות הנצרכים בהתאם לעקרונות דיאטת DASH. במחקר קליני אחר ירדו הנשים שהשתמשו ב-DASH כ-15 ק"ג בממוצע והגברים 16 ק"ג בממוצע.

במחקר נוסף אכלו שתי קבוצות את אותה כמות קלוריות, אך אלו שהשתמשו בדיאטת דש ירדו כפי 2.5 יותר במשקל ומעל לפי 3 בהיקפים באותה תקופת זמן. המחקר, שבדק את השפעת דיאטת דש על סיכונים קרדיווסקולרים, נערך ב-44 נשים וגברים סוכרתיים במשך כ-20 שבועות ופורסם על ידי איגוד הסוכרת האמריקאי.

יתרונות הטיפול בדיאטת DASH

איך כל הטוב הזה עובד? בשלושה שלבים המפורטים למטה. צוות התמיכה של קבוצת ניוטרמד, המשווקת את דיאטת DASH בישראל, מורכב מדיאטניות קליניות שהוסמכו על ידי משרד הבריאות, שוקד בהרכבת מציאות אכילה ריאלית המתאימה לאורח חייו של הלקוח ושתואמת את יעדי ההרזיה והבריאות שלו. המטרה היא ליצור תכנית אישית שתבטיח שמירה על המשקל החדש לאורך שנים רבות. המלווה האישית היא גם חבר וגם שוטר, והשילוב הזה מבטיח תוצאות אופטימליות.

הדרישה מלקוחות החברה היא כי ימצאו את הזמן להתקשר לפחות פעם אחת בשבוע (אפשר גם כל יום) אל המלווה האישית, לדווח על ההתקדמות ולספר על הקשיים במידה שמתגלים, כדי שזאת תוכל לבצע את השינויים הדרושים שיובילו להצלחה.

שלושת השלבים של דיאטת DASH

שלושת השלבים של דיאטת דש - שלב 1
שלושת השלבים של דיאטת דש - שלב 2
שלושת השלבים של דיאטת דש - שלב 3

גדולתה של דיאטת דש היא בעובדה שאין מזונות אסורים. הכול מותר, כל עוד נצמדים לשילובים ולמינונים המומלצים. התפריטים מחולקים לשלוש קטגוריות - התפריט הכחול, התפריט הסגול והתפריט הוורוד. בחוברת תמצאו מאגר עשיר של ארוחות בוקר, צהריים, ערב וארוחות ביניים, ומתוכן תוכלו לבחור לפי העדפותיכם. ניתן להחליף את סדר הארוחות של יום מסוים, לדוגמא: אפשר להחליף בין ארוחת הבוקר לארוחת הערב של יום מסוים, או בין ארוחת הצהריים לארוחת הערב של אותו יום, ובעזרת חוברת התחליפים הגיוון הוא כמעט אינסופי.

לא מאמינים לנו? תאמינו לעשרות המחקרים, המומחים והסקרים שקבעו - זו הדיאטה הטובה והיעילה בעולם. עכשיו נשאר לכם רק לקבל את ההחלטה, ולצאת לדרך לחיים בריאים ורזים יותר.

עוד כתבות ב-טוב לדעת