פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המכללה האקדמית צפת, כי הגיעה העת ללימודים עם משמעות

   עדיין מתלבטים בנוגע למסלול הנכון עבורכם באופן אישי? לא מצליחים להחליט מה היא התכנית שבה תרגישו שאתם ממצים את היכולות האישיות שלכם? יש סיכוי לא רע בכלל, שבמכללה האקדמית צפת, תמצאו את מה שתמיד חיפשתם

   בימים אלה צעירים רבים, שנמצאים בשלב שבו הגיעה העת לבחור מסלול לימודים ומוסד ללימודים גבוהים, מרגישים כמעט מותקפים על ידי המוסדות השונים, המתחרים על תשומת לבם: יש המבטיחים להם אווירה תוססת ועולצת באופן מיוחד, אחרים מפריחים סיסמאות הנוגעות לקריירה זוהרת בתחום נחשק ויש גם מוסדות המדברים גבוהה גבוהה על שפע פעילויות חוץ, מסיבות והפתעות כאלו ואחרות, שלא בהכרח קשורות ישירות ללימודים האקדמיים.

   בעידן המידע שבו כולנו "מופגזים" ללא הרף במסרים שיווקיים ופרסומיים, לא תמיד פשוט לעשות סדר בבלגן, להפריד בין העיקר לטפל ולהבין בצורה ברורה מה הוא הצעד הנכון ביותר עבורנו באופן אישי.

   כתוצאה מכך, למרבה הצער, מדי שנה יותר מדי סטודנטים בוחרים במסלול שפשוט לא מתאים להם, אליו הגיעו כתוצאה מלחץ מצד המשפחה, בעקבות הסחות דעת שלא קשורות ללימודים או פשוט על רקע חוסר התעמקות בתכנים המרכיבים את תכנית הלימוד שנבחרה בחופזה.

   אם אתם מזדהים עם הדברים, הרשו לנו להרגיע אתכם - אתם לא לבד במערבולת המידע האינסופית ולא היחידים שנמצאים בימים אלה בלבטים קשים ומורכבים. בכל רחבי הארץ ישנם צעירים, שבדיוק כמוכם מתקשים להחליט היכן יבלו את השנים הקרובות והיכן ירכשו את ההשכלה הגבוהה שלהם.

   מכללת צפת וסטודנטים במכללת צפת (מערכת וואלה! NEWS , המכללה האקדמית צפת, יוני לובלינר)

   דע את עצמך

   אחת הטעויות השכיחות ביותר שנוהגים לעשות מועמדים ללימודים גבוהים, נוגעת לאופן שבו הם מפרידים בין הלימודים והקריירה, לבין החיים האישיים שלהם.

   זוהי הסיבה בגינה סטודנטים רבים מרגישים תחושות של חוסר מיצוי ומגיעים בשלב כזה או אחר למסקנה שהם פשוט נמצאים במקום הלא נכון עבורם. מקרים מעין אלו מן הסתם לא מייצגים את התרחיש הגרוע ביותר האפשרי, שכן במקרים העגומים באמת, ההבנה שנבחר המסלול הלא נכון, מגיעה בשלב מאוחר הרבה יותר. הכוונה היא לשלב שבו הלימודים הסתיימו מזמן והמסלול הקרייריסטי כבר החל להתגבש.

   אם אתם רוצים להימנע מלהצטרף לכל אותם סטודנטים ועובדים שגילו בשלב מאוחר מדי שהם נמצאים במקום שבו הם לא מרגישים "בבית", טוב תעשו אם תשקיעו כמה שיותר זמן בשלב מוקדם ככול האפשר ותנסו להבין האם הבחירה שלכם במסלול האקדמי ובמוסד האקדמי, היא תוצאה של הסחות דעת, קלות דעת ולחץ פנימי או חיצוני, או שמא מדובר באמת על החלטה שמבוססת על הערכים שתמיד הניעו אתכם, על האישיות הייחודית ועל תחומי העניין שלכם.

   מכניסים משמעות לחיים

   נכון לכתיבת שורות אלה פועלים בישראל יותר מ-60 מוסדות להשכלה גבוהה ובכלל זה קרוב לעשר אוניברסיטאות, יותר מ-20 מכללות אקדמיות להוראה וקרוב ל-30 מכללות אקדמיות. יחד עם זאת, רק מוסד אחד בחר לחרוט על דגלו את ערך המשמעות: המכללה האקדמית צפת. המכללה הוקמה ב-1970והערכים שעומדים בבסיס הפעילות שלה היו מאז ומעולם מעורבות חברתית, קבלת האחר, סובלנות וצדק.

   עדות לכך שמדובר בערכים של ממש ולא בסיסמאות חסרות אחיזה במציאות, ניתן למצוא למשל בתחומי הלימוד שמציעה המכללה, כשבין היתר מדובר בלימודי פיזיותרפיה, סיעוד, רפואת חירום, עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות ועוד.

   כמו כן ניתן לראות כיצד יוצקת המכללה משמעות בחיי הסטודנטים הלומדים בה, כשבוחנים את הפעילות החברתית הענפה ואת האופן שבו הסטודנטים משתלבים במארג הקהילתי של העיר צפת והישובים הקרובים: מדי שנה יוצאים לפועל פרויקטים רבים שבהם משפרים הסטודנטים את חיי התושבים ובתמורה זוכים לסיפוק רב וכמובן צוברים ניסיון, איש איש בתחום הלימוד שלו.

   מכללת צפת וסטודנטים במכללת צפת (מערכת וואלה! NEWS , המכללה האקדמית צפת, יוני לובלינר)

   היום הפתוח במכללה האקדמית צפת - הצעד הראשון בכיוון הנכון

   כדי להתרשם מקרוב ולקבל פרספקטיבה מציאותית על האווירה המאפיינת את המוסד האקדמי שאתם מתעניינים לגביו, אין יותר טוב מלהגיע פיזית למקום, לשוחח עם המרצים ולערוך היכרות עם בוגרים וסטודנטים.

   כך ורק כך תוכלו להבין האם כל מה ששמעתם על המכללה עד היום, אכן תואם למה שנעשה בשטח. אי לכך, הרשו לנו להזמין אתכם בהזדמנות זאת ליום הפתוח שיתקיים ביום חמישי, ה-15 במרץ (2018), במכללה האקדמית צפת.

   במהלך היום הפתוח תוכלו לקבל תשובות על כל השאלות הבוערות, ללמוד על אפשרויות המימון המגוונות של התואר, להיחשף למסלולי הלימוד השונים, בדגש על מסלולי הלימודי הייחודיים למכללה, להתאהב בסביבה הירוקה והקסומה שבה פועלת המכללה, ולהבין ממקור ראשון מה היא המשמעות האמתית של המילים: "קריירה ומשמעות".

   לפרטים נוספים

   עוד כתבות ב-טוב לדעת