פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   להמתיק את הגלולה: חולים בסוכרת? ייתכן שמגיע לכם כסף

   אנשים רבים שחלו בסוכרת אינם מודעים לכך שאולי מגיע להם כסף מהמדינה, בעוד אחרים יודעים אך מעדיפים לא להתמודד עם המוסדות. ב"זכותי - המומחים לזכויות רפואיות" כבר עזרו לחולי סוכרת רבים בעבר. גם אתם או בני משפחתכם סובלים מסוכרת? זה הזמן לפנות ל"זכותי"

   רובכם מודעים, בוודאי, לכך שסוכרת היא אחת המחלות הנפוצות בעולם. אין כמעט אדם שאינו מכיר אחרים הסובלים מסוכרת. בישראל מאובחנים קרוב ל-7 אחוזים מהאוכלוסייה כחולי סוכרת, כשההערכה היא שיש לפחות עוד אחוז אחד שאינם מאובחנים.

   מהי סוכרת? זו מחלה מטבולית המתאפיינת בריכוז גבוה של סוכר בדם ולעתים גם בשתן. הצורות העיקריות שלה הן סוכרת מסוג 1 ("סוכרת נעורים"), סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריון. כל צורות הסוכרת נגרמות בגלל קושי בייצור אינסולין או בקליטתו, והחולים בה סובלים ממצבי קצה של עודף גלוקוז בדם, שנוצר כתוצאה מכמות לא מספקת של אינסולין, או ממצב הפוך של חוסר גלוקוז בדם, שנוצר מכמות גבוהה מדי של אינסולין.

   קמפיין זכותי (ShutterStock)
   המחלה נפוצה, אבל מסיבות שונות ייתכן שמגיע לכם פיצוי מהמדינה ואפילו לא ידעתם את זה

   סוכרת מסוג 1 מופיעה בחולים כבר בשנות חייהם הראשונות, ומאופיינת בחוסר מוחלט באינסולין ובתלות מלאה במתן אינסולין חיצוני באמצעות זריקות תת עוריות. במצב זה הלבלב לא מייצר מספיק אינסולין ופוגע בתפקוד האיברים הזקוקים לגלוקוז. סוכרת מסוג 2 פוגעת באוכלוסייה המבוגרת יותר ומושפעת מאורח החיים, כמו תזונה עשירה בפחמימות. במצב זה רמות הסוכר בדם גבוהות מהנורמה, הן גורמות להשתנות מרובות, התייבשות וסיבוכים מורכבים יותר. סוכרת זו יכולה להוביל לסיבוכים שונים כגון טרשת עורקים, עיוורון, אי ספיקת כליות, פגיעה במערכת העצבים, כיבים ברגליים, רגישות לזיהומים ועוד. סוכרת בהריון נגרמת כתוצאה מהשינוי ההורמונלי שעוברות נשים בהריון, המשפיע לעתים על מערכת האינסולין. 3 אחוזים מכלל הנשים מפתחות סוכרת עם הכניסה להריון, מהן כמחצית מפתחות סוכרת מסוג 2 לשארית חייהן.

   הטיפול במחלה לא פשוט באף אחד מהמקרים. על החולים לבדוק את רמות הגלוקוז לפני ואחרי הארוחה, לבצע פעילות גופנית, לצמצם צריכת שומנים ולטפל בעצמם בתרופות שונות. חולי סוכרת רבים שנקלעו לסיבוכים רפואיים מאבדים את עצמאותם ואת פרנסתם, זקוקים להשגחה מתמדת ומשפחותיהם נפגעות בצורה קשה. רבים אינם מודעים לזכויותיהם הכספיות במובן של קצבאות, פיצויים, ביטוחים ופנסיה, ובין אלה שכן יש גם מי שאינם רואים את עצמם כמסוגלים להתמודד עם הקשיים הביורוקרטיים מול המוסדות עד לקבלת הזכויות הללו. כדי להבטיח שתקבלו את המגיע לכם, מומלץ לפנות ל"זכותי".

   "זכותי - המומחים לזכויות רפואיות" היא חברה המתמחה בסיוע בגיבוש ובניית תיק רפואי מלא וראוי מול ביטוח לאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה ומשרד הבריאות. עם עבר עשיר בטיפול בלקוחות ושילוב בין ידע במגוון של תחומים - ניסיון חשבונאי, מיסוי ושיתוף פעולה עם רופאים בעלי ידע נרחב ברפואה - הצוות של "זכותי" מטפל במקרים הסבוכים ביותר, על מנת שהלקוח יקבל את מלוא זכויותיו הכספיות במינימום זמן. עם עשרות אלפי הלקוחות שפניותיהם טופלו נמנים גם חברי הסתדרות המורים, ארגון המורים, קרנות השוטרים וגופים נוספים אחרים.

   משפחותיהם של חולי סוכרת רבים נעזרו ב"זכותי" לקבלת הפיצויים. אחת מהן היא של דני (כל השמות בכתבה בדויים, המקרים אמיתיים), שעבר קטיעה בשתי רגליו בעקבות החמרה במחלה. מלבד הניתוח והליך ההחלמה הארוך והמסובך, נאלצה משפחתו של דני להתמודד עם הניירת והטפסים של הביטוח הלאומי. יחד עם ההתעסקות הרפואית, זה כבר היה עבורם יותר מדי. הם הבינו שצריך לקבל עזרה.

   במכתב תודה ששלחה משפחתו של דני ל"זכותי" היא כתבה: "בעקבות פרסומים בתקשורת פנינו לצוות 'זכותי' בסניף חיפה. כבר מהרגע הראשון הרגשנו שהגענו למקום הנכון. הטיפול הועבר לידיים מסורות ובטוחות... הם דאגו שהתהליך המפרך והמתיש יהיה קל ככל שניתן. הודות לעזרה המצוינת שקיבלנו, אושרה קצבת נכות כללית מקסימלית, כולל סכום רטרואקטיבי שקיבלנו בעבור חצי השנה שחלפה מאז אשפוזו". המשפחה ציינה כי "בעידן כה ציני ומנוכר, כשלפעמים האזרח הקטן נותר בודד במערכה, מלאכתה של 'זכותי' בולטת ממרחקים, הודות למקצועיות, לנאמנות ולסיוע האדיר".

   מוטי לקה גם הוא בסוכרת, ולאחר שפנה ל"זכותי" קיבל את הכסף שאפשר לו לטפל בעצמו : "תודה על הקשבתכם הרבה שהצליחה לעשות טוב בנשמה הפגועה והעצובה שלי כשנודע לי שחליתי במחלת הסוכרת. עזרתם לי ללכת בראש מורם, לא אשכח זאת ואתם והארגון תמיד תהיו בלבי". אברהם נאלץ לפנות ל"זכותי" בעקבות מחלת הסוכרת של בנו: "טופלנו בצורה מסורה, מהירה ואמפתית. לכל אורך התהליך זכינו לליווי והנחיה לקראת הוועדה בביטוח לאומי. בעקבות התביעה זכינו בקצבה ואנו מאוד שבעי רצון".

   כפי שניתן להסיק משלל מכתבי התודה שנשלחים על ידי לקוחות החברה בסיום קבלת הסיוע, הטיפול ב"זכותי" אינו מסתכם בשיטת "שגר ושכח", אלא מלווה באכפתיות הנדרשת למצבם הפיזי והרגשי העדין של הלקוחות. חולים רבים במחלת הסוכרת כבר פנו ל"זכותי" וקיבלו את הכספים המגיעים להם, וכל זאת בליווי אישי, מסור ואכפתי.

   סובלים מסוכרת? ייתכן שיש לכם זכויות רפואיות המזכות בכסף. אל תתמודדו לבד עם המוסדות. צרו עכשיו קשר עם "זכותי" על מנת לקבל את המגיע לכם.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת