פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   השיפוץ שיחזיר לכם כסף

   אם שיפצתם את הדירה או הבניין בשנתיים האחרונות – אתם חייבים לקרוא את הכתבה הבאה. העיריות ותאגידי המים גובים עשרות אלפי שקלים עודפים, ובחברת "גולן מיסוי" יעשו הכול כדי להחזיר לכם אותם בחזרה. הבדיקה הראשונית – ללא עלות

   רונית ומאיר, בני 40 מהצפון, סוף כל סוף הצליחו להגיע לדירה הראשונה שלהם לפני כשנה. הם שילמו למתווך, שילמו לשמאי, שילמו לקבלן, שילמו לשיפוצניק, שילמו לבנק, שילמו לחברת הביטוח, שילמו לחברת ההובלות וכן, גם שילמו לעירייה ולתאגיד המים. בכל זאת, הגיעו אגרת הבנייה והיטלי הפיתוח – וכשמגיע חשבון, צריך לשלם אותו. הרי אחרי ששילמו עשרות אלפי שקלים לכל גורם אפשרי, לא על החשבונות האלה הם רוצים להפיל את כל הטרחה והמאמץ שבבניית הבית הראשון שלהם.
   בארוחת שישי עם חברים שגרים בסביבה, כמה שבועות לפני שעברו לבית החדש, הם קיטרו על כל התשלומים - שהותירו אותם כבר כמעט ללא חסכונות – הם ציפו למעט סימפטיה. ההפתעה הייתה גדולה כשקיבלו במקומה בעיקר התרסה. "אתם יודעים שמגיע לכם כסף בחזרה?", הם נשאלו, ונותרו המומים. "גם אנחנו בנינו בית, גם אנחנו שילמנו, אבל לא יצאנו פראיירים", סיפרו החברים. "כדאי לכם לבדוק, מקסימום תסגרו קצת את המינוס". הם בדקו, וגילו שמגיעים להם אלפי שקלים אותם קיבלו בחזרה. "מתנה משמיים", הם מסכמים בחיוך, "אחרי כל כך הרבה הוצאות היה משמח לגלות שדווקא נשאר לנו קצת כסף".

   שיפוצים בבית (ShutterStock)

   התשלום - רק בסוף התהליך

   בכל שנה עשרות אלפי ישראלים משדרגים את עצמם – בין אם זה בבית חדש, תוספת בנייה, שדרוג או הוספת מרפסת. בין שלל ההוצאות שלהם, יש גם אגרות בנייה והיטלי פיתוח לעירייה ולתאגיד המים. אם רק הוספתם ממ"ד או מרפסת לבית הקיים, כבר תחויבו בעשרות אלפי שקלים לרשות המקומית ולתאגיד. "אין סימני אזהרה", מספר מנכ"ל חברת "גולן מיסוי". "גם אם יש פגם בהתנהלות העירייה או הרשות המקומית, הוא שיטתי ופוגע בכולם. אנשים אצים רצים לשלם, ובצדק, על מנת שהבנייה לא תתעכב. אבל רגע אחרי ששילמתם, כדאי לפנות אלינו לצורך התכנות לקבלת החזר כספי. והבדיקה הראשונית היא ללא תשלום, רק במידה ויש סיבה להתקדם – מתקדמים ומשיגים את הכסף בחזרה".
   לפני שמתקשרים לחברה – כדאי להכין את כל הדרישות והתשלומים ששולמו לעירייה ולתאגיד.
   אין צורך להגיע אל סניף החברה – שולחים אליהם את החומרים בפקס או במייל, אנשי המקצוע עורכים בדיקה ראשונית ללא עלות לצורך היתכנות לקבלת ההחזרים ובמידה ויש פוטנציאל חוזרים ללקוח והתשלום הוא בסוף ההליך, על בסיס ההצלחה.
   השירות רלוונטי לכל חלקי הארץ – צעירים ומבוגרים, ערבים ויהודים, זוגות צעירים ופנסיונרים – סביר להניח שרבים מהם שילמו תשלומים מיותרים, והגיע הזמן לקבל את ההחזרה. גם אחוזי ההצלחה מרשימים – מכל עשרה מקרים, לפחות בארבעה יש פוטנציאל להחזר, שהסכום שלו תלוי בחטאי העירייה הרלוונטית.
   חברת "גולן מיסוי" פועלת בשוק כבר קרוב ל-15 שנה, והיא הוותיקה והאמינה בתחום. הם מכירים את כל הגורמים הרלוונטיים ברשויות המקומיות ותאגידי המים, וכך יכולים למקסם את ההחזרים שמגיעים לכם. וגם היחס אישי, שזה סטנדרט השירות שעליו כבר לא מתפשרים היום.

   בית משפחתי בהרצליה (מערכת וואלה! NEWS , צילום: עדי בן שושן)
   תמונת אילוסטרציה. צילום: עדי בן שושן

   אל תעשו את זה בעצמכם

   דיירי בית משותף באזור הקריות החליטו לאחרונה להוסיף מרפסות, כדי לשדרג את הבניין. כמו כל המשפצים האחרים, גם הם קיבלו חיובים אימתניים של אגרות בנייה והיטלי פיתוח מהוועדה המקומית והעירייה.
   אנשי הבניין פנו לחברת "גולן מיסוי", שלחו את המסמכים וביקשו לבדוק האם מגיע להם החזר. למרבה ההפתעה, גילו אנשי המקצוע שהרשויות כלל לא היו רשאיות על פי חוקי העזר ותקנות התכנון והבנייה לגבות את האגרות ממרפסות החורגות מקונטור הבניין. בסופו של ההליך זכו הדיירים להשבה של עשרות אלפי שקלים ששולמו, בזכות הבדיקה אותה לא יכלו לעשות בכוחות עצמם. "קשה עד בלתי אפשרי לאדם הרגיל לקבל החזר שכזה", מסביר מנכ"ל חברת "גולן מיסוי". "דרושה הבנה עמוקה בחקיקת המשנה של כל רשות, והתחשיבים העומדים בבסיסה ובנבכי תקנות התכנון והבנייה. צריך לערוך בדיקה עובדתית של השטחים שחויבו, של מצבו הקודם של הנכס בעירייה. צריך לבדוק האם התאריך נכון, ובנוסף צריך להכיר את הסביבה המקצועית. כך שלאדם שנמצא מול השלטונות לא מומלץ לבקש החזרים ללא תמיכה ועזרה מאנשי המקצוע".

   עוד כתבות ב-טוב לדעת