פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שבעה דברים שחייבים לדעת על הסרת שיער

   החורף כבר כאן, וזו העונה החמה של טיפולי האסתטיקה. רוצים להוריד טרחה אחת מהראש ולהוריד שיער בצורה מקצועית ויעילה? רוצים לשפר את הטיפוח העצמי עם המכשירים המקצועיים והיעילים ביותר בעולם? אספנו לכם כמה דברים שאתם חייבים לדעת. עכשיו לכו להסיר את השיער המיותר

   1. לפני הכול – כמה נתונים. בסקר שנעשה עבור רשת מרפאות Care laser נמצא ש-40 אחוז מכלל האנשים שמבצעים טיפולי הסרת שיער בלייזר הם גברים. כן כן – הגבר החדש והמטופח כבר לא מתבייש ללכת עם היופי עד הסוף ובכל שנה יותר ויותר גברים מגיעים למרפאות. ואיפה רובם מבקשים להוריד את השיער המיותר? בטן, חזה, גב, כתפיים, צוואר, ישבן, עצמות לחיים ואוזניים. גם רגליים, מפשעות וידיים נמצאים ברשימה.

   2. הסטטיסטיקה מצביעה על כרבע מכלל הנשים בעולם המערבי שסובלות משיער יתר בפנים. לרוב התופעה באה לידי ביטוי בצמיחת שיער בין הגבות, בסנטר, בפאות ואזור השפם. הגורם העיקרי לתופעה הוא תורשתי ולעיתים הורמונאלי.

   כך או כך, מדובר בתופעה שמעוררת מבוכה רבה ופוגעת משמעותית באורח חייהן וביטחונן העצמי של נשים רבות, לנוכח העובדה שהפנים הם איבר חשוף שמושך אליו תשומת לב רבה. טיפול הסרת שיער פנים בלייזר הינו הטיפול היעיל ביותר בתופעה, ויתרונותיו רבים בהשוואה לשאר השיטות, שיעילותן שנויה במחלוקת.

   אילוסטרציות הסרת שיער (יח"צ , קר שירותי רפואה, יח"צ)

   בדיוק בעונה הנכונה

   3. גם אתם שמעתם את המיתוסים על הפוטנציאל המסרטן של הלייזר? ובכן – מדובר במידע שאינו נכון. מחקרים רפואיים רבים כבר הוכיחו שאין סכנה בריאותית בטיפולים. במכונים הגדולים ישנם מכשירי לייזר באישור משרד הבריאות וה-FDAהאמריקאי והטיפולים מבוצעים בפיקוח מכון התקנים הישראלי.

   הקרינה אשר מופקת ממכשיר הלייזר הינה קרינה שאינה מיינת ולכן היא אינה מסוכנת. לעומת זאת, השימוש במכשיר הנייד יותר מסוכן – שכן הקרינה שפולט המכשיר היא קרינה מייננת. כן, קיימת אפשרות להתרחשות כוויות במהלך הטיפול, אך שכיחותם קטנה ולרוב מדובר בכוויה שטחית אשר חולפת מעצמה וניתנת לטיפול על ידי משחות מרגיעות.

   כשאתם מגיעים למרפאה, תשימו לב שהם משתמשים במכשירים חדישים עם טכנולוגיה חדשנית ויעילה, שכן טעמה המר של איכות ירודה נשאר זמן רב אחרי שפג טעמו המתוק של המחיר הנמוך.

   4. חשוב לדעת – כיום קיימות טכנולוגיות מפותחות וחדישות המאפשרות לבצע טיפולים על עור שזוף, עם זאת חשוב שתשמרו על העור ועל חשיפה מינימאלית ככל הניתן לשמש במשך עשרה ימים לפני הטיפול, אחרת מטפל מקצועי יסרב לטפל בכם.

   לאורך כל תקופת הטיפולים, בעת החשיפה לשמש, חשוב להימרח בקרם הגנה. כמו כן, אחרי הטיפול יש להימנע ככל הניתן לחשיפה שכזו. לכן התקופה הטובה ביותר להסרת שיער היא בחורף, כשאנחנו לובשים בגדים ארוכים בכל מקרה.

   אילוסטרציות הסרת שיער (יח"צ , קר שירותי רפואה, יח"צ)

   להתאים את הלייזר הנכון

   5. איך מתכוננים לטיפול בצורה המיטבית? כדאי להימנע מלמרוח את האזור המטופל בקרם גוף. אין להשתמש בדאודורנט או בבושם באזור המטופל ביום הטיפול. לטיפול באזורים אינטימיים (פס ישבן, מפשעות לדוגמא) יש להגיע לאחר מקלחת ושטיפה טובה של האזורים שכן הם נוטים להוות קרקע לחיידקים. ההיגיינה באזורים אלו חשובה במיוחד, הן עבור הלקוח והן עבור המטפלת.

   לטיפולים באזור הפנים תגיעו בלי איפור. ערב לפני הטיפול מומלץ להתגלח בבית בתנאים נוחים של מקלחת מים חמים וסבון. לנשים בזמן המחזור – לא מומלץ לטפל באזור המפשעה.

   6. במרפאות הלייזר המקצועיות תמצאו מגוון מכשירים, והמומחים שם יוכלו להתאים לכם את המכשיר הנכון לכל בקשה. ברשת מרפאות Care laser, לדוגמא, קיים מגוון מכשירים מתקדמים שכל אחד מהם מיועד למטופל אחר ולסוג אחר של טיפול.

   מכשיר הלייטשיר, למשל, מתאים לגווני עור כהים מאוד ויעיל גם לשיער דק מאוד בשילוב גוון עור כהה. מכשיר האלכסנדריט מתאים לגוני עור בהיר ושיער פלומתי דק. הווקטוס – מתאים לכל הלקוחות, ולכל סוגי השיער בהתאמה תכנית מיוחדת. הסופראנו לייזר פועל בשיטת טיפול מיוחדת, המבטיחה לצד מהירות הטיפול גם טיפול נינוח וללא כאבים, כמו כן הוא מתאים לטיפול בעור שזוף.

   7. האם להאמין לאלה שמבטיחים לכם הסרת שיער לצמיתות? קודם כל – תמיד תהיו ספקנים לגבי הבטחות מופרזות, דבר שני – תקשיבו למומחים. "ניתן לומר בוודאות שהטיפול יעיל לשנים רבות מאוד", מסבירים מומחי רשת Care laser. "ישנם זקיקי שיער 'רדומים' בגוף האדם אשר יכולים להתחיל לצמוח בגילאים מבוגרים יותר. הטיפול מצליח להמית את מרבית זקיקי השיער הפעילים, אך אינו פוגע בזקיקים רדומים אשר יכולים לצמוח בכל עת. חשוב להבין, שאין דבר כזה מאה אחוז בהסרת שיער".

   מה כן יש? שימוש במכשירים מקצועיים, טיפול נכון ותוצאה ממנה תהיו מרוצים לשנים רבות ואיכות חיים לאורך זמן.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת