וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההמצאה שתעלים לכם כאבי דורבן וכאבי עקב

בשיתוף ברק אורתופדיה, בשיתוף ברק אורתופדיה

21.12.2016 / 15:59

תכירו את הטיפול החדש לסובלים מדורבן וכאבי עקב, שנוסה בהצלחה על אלפי אנשים שבעייתם נפתרה ונחקר במחלקות האורתופדיות בבתי החולים. הממציא, יהושע ברק, מסביר איך זה עובד ומזמין את כולם להתנסות ללא תשלום בטיפול, שיעביר את הכאב כבר מהצעד הראשון

נתחיל בעובדה רפואית - אחד מכל עשרה אנשים יסבול מתישהו מדורבן או כאבים בעקב. מדובר בבעיה שכיחה מאד, הנגרמת ממספר סיבות ואליה נלווים כאב גדול, אי נעימות וקושי לצעוד או לעמוד.

אלא שכבר לא חייבים לסבול. כיום ניתן להיעזר בהמצאה חדשה פרי פיתוח ישראלי של "ברק אורתופדיה". מדובר בטיפול חדשני באמצעות מדרסים שהבסיס, המבנה והיסוד שלהם שונה לחלוטין ממה שהיה קיים בעולם המדרסים לפני כן.

למדרס זה, שניתן בהתאמה אישית, יש שלוש מטרות. הראשונה: לא לדרוך ישירות על העקב – ובכך לבטל את הכאב כבר מהצעד הראשון. השנייה: ביטול מתיחת הרצועה. אם מפסיקים למתוח את הרצועה שעושה את הנזק, הריפוי של הדלקת זריז הרבה יותר. השלישית: ברגע שהבעיה חולפת, שיטת טיפול זו מונעת את חזרת הבעיה בעתיד.

לאחר טיפול באלפי סובלים מדורבן וכאבי עקב שבעייתם חלפה, נעשו מחקרים רפואיים בבתי חולים מובילים בארץ על ידי הרופאים החוקרים והתוצאות מדהימות. הרופא החוקר אף הוזמן לכנס בינלאומי לאורתופדיה להציג את תוצאות המחקר.

שיטת טיפול זו אף נרשמה כפטנט בארה"ב ובישראל. השילוב בין טיפול באלפי מטופלים מרוצים שבעייתם נפתרה, המחקרים הרפואיים ואישור הפטנט, מוכיחים שאין שיטת טיפול יעילה יותר מזו בעולם כולו והיא מהווה פריצת דרך רפואית של ממש.

לאחר בדיקה ואבחון, המדרס מותאם על פי תבנית גבס, שעוברת שינויים רבים על פי סוג המדרס - והפטנט שדרכו הוא נבנה. כשמדובר במדרסים רגילים (סיליקון) ועל פי המחקרים הרפואיים שנעשו בבתי חולים - מדרסי הסיליקון מורידים את הלחץ בעקב ב-24 אחוז בהליכה. לעומת זאת, המדרס החדשני מוריד את הלחץ בעקב ב-78 אחוז בהליכה.

בדרך כלל, כאשר אדם סובל מדורבן או כאבי עקב, הוא מנסה "לברוח" מהכאב - ולדרוך על חלקים אחרים של כף הרגל, מה שיוצר בעיות יציבה, בעיות בעמוד השדרה, קרסול וברכיים - ובעיות אורתופדיות נוספות.

יתרונו של המדרס החדשני נעוץ בכך שהוא מבטל את הלחץ מהעקב - בין אם מדובר בדורבן, כאבי עקב, יבלת, פצע, או שבר באזור העקב. היות ומקום הבעיה הוא אותו מקום, אך הבעיה שונה, שיטת טיפול זו מתאימה לכל מי שסובל מבעיה כלשהי באזור העקב.

ברק אורתופדיה אף הגדילו לעשות והם מזמינים את כל מי שסובל מהבעיה להתנסות בעצמו בפיתוח הייחודי, ולגלות שהוא מנטרל את הכאבים בעקב כבר מהצעדים הראשונים. וזאת, ללא תשלום.

סיפור ההצלחה של פרופסור ישראל שפירא, רופא בבי"ח "בני ציון" בחיפה

גיא סבל מדורבנים בשתי הרגליים עד שהגיע אל "ברק אורטופדיה"

הדורבן שלא בא בזמן

מה זה בכלל דורבן ומה הקשר שלו לחיה הקוצנית? בכף הרגל יש רצועה הנקראת "פלאנטר פסייה", המחוברת מאזור האצבעות עד לעצם העקב.

בכל צעד שאנחנו עושים, קשת כף הרגל עולה ויורדת והרצועה נמתחת ומותחת את החיבור שלה בעקב פעם אחת. במהלך השנים אנו מבצעים צעדים רבים, מתיחות רבות באזור החיבור של הרצועה עם עצם העקב ולכן אצל חלק מהאוכלוסייה ייווצרו קרעים באזור החיבור של הרצועה עם עצם העקב.
נוצרת דלקת, הגוף שולח חומרים למקום הדלקתי ושם נוצר ה"זיז" הנקרא דורבן. השילוב בין מתיחת הרצועה והמכה בעקב גורמים לכאבים חזקים.

לרוב, התסמינים של דורבן הם כאבים עזים בעקב - בין מנוחה לפעילות הכאב חזק יותר. בעיקר בצעדים הראשונים בשעות הבוקר, לאחר הקימה. לרוב, אדם שסובל מדורבן יסבול מכאבים עזים. כאשר העקב מתחמם ונכנס לתנועה ופעילות, במשך שעות היום, האזור מתחמם והכאבים פחות חזקים.

כאבי עקב. ברק אורתופדיה,
צילומים: שאטרסטוק/ברק אורתופדיה

להיות בקבוצת סיכון

את הדורבן ניתן לזהות על ידי צילום רנטגן בו רואים את "זיז" העצם הבולטת באזור העקב. אולם, יש מקרים בהם לא רואים בצילום את הדורבן, היות והנזק בעקב עדיין בשלבי הדלקת, שהחמרתה היא הופעת ה"זיז" הנקרא דורבן.
הליכה ארוכה, עמידה ממושכת, נעליים לא מתאימות, פעילות גופנית לאנשים בעלי משקל עודף ועוד, כל אלה כרוכים במכות רבות באזור העקב ומתיחות רבות באזור החיבור של הרצועה לעצם העקב.

בסופו של דבר, כל מי שהולך וצועד על רגליו נמצא בקבוצת סיכון להיווצרות הדלקת והחמרתה לדורבן. על פי נתונים סטטיסטים בעיית הדורבן בעקב/כאבי העקב הינה בעיה כלל עולמית שעד היום לא נמצא לה פתרון יעיל.
לדוגמה: בכל שנה בארה"ב מצטרפים למעגל הסובלים מבעיית הדורבן/כאבי עקב כשני מיליון אמריקאים המחפשים טיפול יעיל לבעייתם.

משאירים את הכאב מאחור

בסופו של דבר, כל מי שהולך על הרגליים עשוי להיתקל בבעיית הדורבן/כאב בעקב. כל זמן שאנחנו מותחים את הרצועה העוברת באזור קשת כף הרגל - מאזור האצבעות ועד עצם העקב - ומקבלים מכה בעקב בכל צעד שאנחנו עושים שזה המצב הטבעי של ההליכה, לכן כולנו נמצאים בקבוצת סיכון - מאנשי מחשבים ועד לספורטאים מצטיינים.
דורבן יכול לקרות לכל אחד - ובכל מצב. כידוע בעולם האורתופדיה - הבעיות הולכות ומחמירות עם השנים, לכן הסיכוי לבעיה אורתופדית הולכת וגוברת.

הטיפול הראשוני החשוב ביותר הוא לבטל את הכוחות המכאניים של המכה בעקב ומתיחת הרצועה בכל צעד שאנו עושים הגורמים לנזק בעקב.

חשוב להבין בעולם הרפואה קיימים כיום טיפולים שונים ומגוונים שמטרתם לזרז את ריפוי הדלקת - ולמנוע את החמרת המצב: פיזיותרפיה, זריקות, גלי הלם, כדורים, משחות, תרופות שונות וכו'.
אך כל עוד הכוחות אשר פועלים על אותו אזור ימשיכו להתקיים: העקב ימשיך לקבל את אותן מכות, הרצועה (פלאנטר פסייה) תמשיך להימתח, כלומר, נמשיך לגרות את המקום, נסבול מכאבים ונעכב את הריפוי המיוחל.

רבים שטופלו בשיטות הקיימות ובעייתם חלפה המשיכו להפעיל את הכוחות המכאניים של המכה בעקב ומתיחת הרצועה, לגרות שוב את המקום בעקב ובעייתם חזרה. בעזרת הפיתוח המיוחד של ברק אורתופדיה - ניתן להשאיר את הדורבן ואת הכאבים מאחור.

יהושע ברק הוא טכנאי אורתופדיה מעל ל-30 שנה וממציא השיטה החדשה לבעיית הדורבן

לפרטים נוספים היכנסו לאתר של ברק אורטופדיה וצאו לדרך חדשה

בשיתוף ברק אורתופדיה, בשיתוף ברק אורתופדיה
3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully