פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמש לא שקרנית: עוברים לדוד החכם של "דודי אור"

   חוסך חשמל וכסף, חדיש, עמיד במיוחד, מונע זיהום במים וממשיך לחמם גם ביום מעונן. הכירו את הדוד החכם של "דודי אור", שקולט 95 אחוז מקרינת השמש. המוצר שאתם חייבים כדי לחסוך בעיקר עבור הבריאות שלכם

   בשנות ה-70, לאחר פרוץ משבר האנרגיה הגדול בעולם, החלה הממשלה לעגן בבניית בניינים חדשים את חובת התקנת דודי שמש. יותר מארבעה עשורים חלפו, ובעלי דירות רבים עדיין משתמשים בדוד ה"קלאסי" שהכירו מפעם. עם השנים הלכו היתרונות של דוד השמש והתקהו, במיוחד בגלל בלאי ושיטת קליטה מיושנת.

   דודי אור (יח"צ)
   הרבה יתרונות, אפשר לראות. דוד הנירוסטה החכם של דודי אור

   כל האמור אינו תקף ל"דודי אור", שמייבאת ומשווקת דודי שמש סולאריים חכמים מנירוסטה העמידים לאורך שנים. לא בכדי מספקת החברה לרוכשים שמונה שנות אחריות לדוד ולקולט, פרק זמן ארוך בהרבה מזה של ספקי הדודים הקונבנציונליים. מדובר בשיטה המתקדמת ביותר, שחוסכת לצרכן כסף ומקטינה את חשיפתו לזיהומים ומחלות.

   כמו בכל תחום, גם בדודי השמש חלה אבולוציה טכנולוגית. ממש כשם שאתם נוסעים על מכוניות חדשות, מצוידים בטלפון נייד מהדגמים האחרונים וגרסת המחשב שלכם היא העדכנית ביותר, כך עליכם לחשוב על דודי שמש. קיימת סבירות גבוהה שהדוד שעל הגג שלכם כבר לא יעיל והגיע הזמן לשדרגו.

   דודי אור (יח"צ)
   מונח מושלם, אפילו שלא צריך להקפיד על הזווית

   יותר קליטה, פחות כסף

   כל אחד מכיר את הנוסחה: כשקיצי וחם הכול טוב, אבל כשאפור או קר צריך להשתמש בחשמל. הנטייה הטבעית שלנו היא לחשוב שדוד שמש יספק לנו מים חמים כל עוד השמיים בהירים, אבל זה לא נכון. הקולט השטוח לא יקלוט יותר מ-60 אחוז מקרינת השמש, ולא בכל שעות היממה. במילים אחרות, אם השמש מוסתרת על ידי עננים או שקר בחוץ, הדוד לא יעשה את עבודתו ותיאלצו להפעיל את מתג החשמל.

   הקולט של הדוד החכם של "דודי אור" מורכב מצינורות זכוכית עם ציפוי רב-שכבתי, שמאפשר קליטה מקסימלית של קרני השמש. יחד עם קרני אינפרה-אדום, הוא קולט למעלה מ-95 אחוז מאנרגיית השמש, לעומת 60 אחוז של דוד רגיל. הוא גם עובד מעלות השחר ועד השקיעה - 12-16 שעות, תלוי בעונה, בעוד דוד אחר יעבוד רק שמונה שעות בקיץ (בחורף פחות). הסיבה לכך פשוטה: הקולטים עגולים ולוכדים את הקרינה מכל זווית שהשמש נמצאת בה, ומכאן ששעות הקליטה שלהם מרובות.

   הציפוי הרב שכבתי לוכד את קרני השמש הגלויות גם כשהן נשברות על ידי עננות. הקולטים עמידים לטמפרטורות נמוכות מאוד, בעוד קולטני דוד שמש רגיל עלולים להתפוצץ בתנאים קיצוניים. הסיבה היא שהקולטים עובדים בשיטת ואקום, כמו תרמוס, ב-100 אחוז בידוד, ולכן המים לא קופאים ואין איבוד אנרגיה.

   בנוסף, יעילותו של דוד שמש תלויה בהצבה מדויקת לכיוון דרום. הדוד החכם אינו דורש את זה, אפשר להניחו בסטייה ועדיין להפיק ממנו מקסימום אנרגיה. יש לו קולט צינורות ואקום בעל יכולת בידוד גבוהה (הוואקום שבין הצינור הפנימי לחיצוני מונע פליטת חום, במיוחד במזג אוויר קר), מה שאומר שגם בימי החורף יישמרו המים החמים במיכל ותוכלו ליהנות מהם בכל שעות היממה.

   דודי אור – יתרונות מול דוד רגיל (מערכת וואלה! NEWS)

   העיקר הבריאות

   הדוד החכם של "דודי אור" מתקדם בהרבה מדוד רגיל. כמה פעמים שמעתם על השכן ששילם אלפי שקלים על החלפת קולטנים או שהזמין טכנאי לאחר שנתיים או שלוש בלבד של פעילות? זו תופעה שכמעט לא קיימת בדוד החכם מהסיבות שצוינו למעלה, וגם בשל העובדה שהצינורות החיצוניים שלו עשויים מזכוכית בעלת עמידות גבוהה לחום ולקור, חלקם לוכדים את קרני השמש, האחרים מונעים את בריחתן. הסיבה לכך היא שהוואקום בין הצינורות מובילים ל-100 אחוז בידוד.

   אבל למבנה של הדוד החכם יש יתרון נוסף שאינו נמדד בכסף: הבריאות. מכון התקנים כבר ביטל בעבר את התקן לייצור דודים מסוגים מסוימים, מאחר שלא מנעו חדירת גורמים מזהמים לאוגר. הדוד שמספקת "דודי אור" צויד בחלקים שנועדו לשמור על בריאות מרבית, כאשר המים זורמים דרך סליל נחושת ולא מן האוגר. במלים אחרות, המים אינם פוגשים אבנית, קורוזיה וחיידקים מזיקים אחרים שעלולים לפגוש את הפה והגוף שלכם.

   דודי אור (יח"צ)
   חסכוני ובריא יותר

   למה להחליף עכשיו?

   הגישה של רוב הציבור כלפי רכוש היא שלא נוגעים עד שלא מתקלקל. הצרה במקרה של דוד שמש היא שבמקרים רבים אתם אפילו לא יודעים שהוא לא תקין, שהקולטנים לא עובדים בצורה טובה או שהמים באוגר אסורים לחלוטין לשימוש. אם יש לכם דוד ישן, זכרו שהחלפתו במתקן הנירוסטה החדיש של "דודי אור" לא רק תתן לכם שקט נפשי ובריאותי במשך שנים רבות, היא גם תחסוך לכם לא מעט כסף.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת