פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   גם העיריה והממשלה תומכות: ההזדמנות שלכם לרכוש נדל"ן בהוד השרון

   בעוד מחירי הדירות ממשיכים לעלות, יחידה בעתודת הקרקע האחרונה בהוד השרון תעלה לכם 266,000 שקל בלבד. מדוע זה כדאי? לאחר שהתוכנית העירונית עברה את אישור הוועדה המחוזית והחברה הממשלתית לדיור והשכרה תומכת בפרויקט, התחלת הבנייה הופכת לעניין של שנים ספורות בלבד

   לא צריך להיות מומחים בשוק הנדל"ן כדי לדעת שמחירי הדירות היום גבוהים. הנושא עדיין בראש סדר היום הציבורי, כשרבים המבקשים לרכוש דירות פשוט לא יכולים, ואין באופק סימנים לכך שהמצב ישתנה. אמנם יש גלים של האטה, אך המגמה עדיין נעה בכיוון מעלה, במיוחד נוכח גל העולים מאירופה שממשיכים לרכוש ולהשקיע.

   המשימה למצוא דירה באזור השרון במחיר הגיוני נשמעת בלתי אפשרית, אבל זה לא אומר שלא תוכלו לעשות את זה. קרקע בתוכנית "הר 400", פרויקט של כ-2,200 דונם בהוד השרון, נמכרת במחיר של 266,000 שקלים, והיא המפתח שלכם להפוך את החלום הזה למציאות.

   נשמע Too good to be true? אז זהו, שלא. מאחר שמדובר בקרקע "בלבד", חוסר הוודאות, לכאורה, עלול להרתיע, אבל המצב של "הר 400" שונה לחלוטין. הפרויקט נכלל בתוכנית 2050, תכנית המתאר לחידוש פני הוד השרון (ראו סרטון מצורף), שאושרה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. בנוסף, הפרויקט מקודם על ידי "דירה להשכיר", החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בבעלות מלאה של המדינה. המשמעות של כל אלה: שאלת הבנייה אינה "אם" אלא "מתי", כשההערכה היא שהפרויקט ייצא לפועל בתוך שנים ספורות בלבד.

   זה באמת יעלה לי 266 אלף שקל?

   התשובה חיובית. זה הסכום שתשלמו, נכון להיום, על הקרקע, כשצריך לזכור שבכל שנה עולה שווי הקרקע בכ-20 אחוז בממוצע. יש לציין כי ברגע שהקרקע תופשר (הערכות השמאי מדברות על 5-7 שנים), עלות הבנייה תעמוד על כמיליון שקל. בהתחשב בכך שדירות בהוד השרון נמכרות כיום במחירים הנעים בין 2 ל-3 מיליון שקל, הרווח על ההשקעה עשוי להגיע לעשרות ואפילו מאות אחוזים בפרק זמן קצר, יחסית.

   צריך לזכור כי אין כיום עתודות קרקע נוספות בהוד השרון. אם עד לפני עשור אפשר היה לראות לא מעט ירוק בעיר, הרי שהיום הוד הירקון, הקרקע שמשווקת בפרויקט "הר 400", היא העתודה האחרונה שנותרה. מה זה אומר? בעיקר שלא נשאר יותר מדי זמן לממש את ההזדמנות הזאת.

   מדוע דווקא "הר 400"?

   מעבר לאישורים, להליך המתקדם ולחסות שפורשת "דירה להשכיר", מדובר בפרויקט קורץ מבחינת המיקום. התוכנית משתרעת בין רמות מנשה ורמת הדר בצפון, כביש 4 במערב, מתחם שרונים ונווה עופר, כשמתוכננות בו 5,000 עד 6,000 יחידות דיור בסמיכות לשכונות היוקרתיות נווה הדר ורמון מנחם. הכוונה היא שהשכונות העתידיות יהוו המשך ישיר לשכונות היוקרה הקיימות. בסמיכות לפרויקט, שיכלול גם פארקים ומוסדות חינוך, צפויים להיות מוקמים גם תחנת רכבת, כבישים ושבילי אופניים, מה שיהפוך את הגישה אליו וממנו לקלה.

   היזמים של פרויקט "הר 400" פועלים בשקיפות מרבית ומעודדים את הרוכשים הפוטנציאליים לעשות את כל הבדיקות הדרושות. במקרה של הוד הירקון, לכל הגורמים המעורבים יש עניין בהפשרה מהירה של הקרקע, וזה כולל את המועצה הארצית לתכנון ולבנייה והמוסד התכנוני העליון של מדינת ישראל, שאינו כפוף לאף מוסד אחר מלבד הממשלה. המועצה, בתמיכתו של שר האוצר משה כחלון, מעודדת הפשרת קרקעות, על מנת להגדיל את היצע הדירות ולמנוע עליות מחירים נוספות, למקרה שהייתם צריכים עוד הוכחה לכך שהעסק הזה נלקח מאוד ברצינות.

   לחשוב נכון, לרכוש נכון

   האם תשקיעו בפרויקט כדי "לעשות את המכה"? ממש לא! ברמה הפרקטית, לא מתעשרים במהירות מרכישת קרקע, ובפרויקט "הר 400" יהיו הראשונים שיכוונו אתכם ויגידו לכם כיצד עליכם להתנהל. אלה הנקודות העיקריות שיש לשים עליהן דגש.

   1. יש לפנות לעורך דין ולעשות דרכו את העסקה. יש לוודא שהכספים נמצאים בנאמנות אצל עורך דין עד לקבלת הערת האזהרה. גם אם קיימתם בעבר עסקאות נדל"ן, אל תטעו לחשוב שאתם יודעים ומבינים הכול.

   2. יש לבדוק שהקרקע מקודמת על ידי העיריה ולא על ידי יזמים פרטיים. כידוע, מפת האינטרסים של הגורמים הללו שונה - במקרה של הר 400, התוכנית נכללת בתוכנית 2050 של העיריה.

   3. לקבל הערכת שמאי לפי תקן 22. תקן זה אושר ב-2014, ומטרתו להגן על רוכשים פוטנציאליים של עתודת קרקע. השומה נערכת לפני הכשרת הקרקע, והשמאי יוכל לתת לכם מידע לגבי סיכויי הפשרת הקרקע וגם לקבוע את השווי התאורטי שלה. דרך השמאי תוכלו גם לדעת היכן יש "חלקה צהובה" - החלקה בפרויקט שנועדה למגורים (בניגוד ל"חלקה ירוקה" שנועדה להקמת פארק בלי שטח מגורים).

   4. לוודא שיש הסכם שיתוף על הקרקע. מהו הסכם שיתוף? התאגדות של כל המשקיעים. ללא הסכם שיתוף ביניהם, ייקלע הפרויקט לסחבת של שנים, והסיכוי לקטוף את פירות ההשקעה יקטן מאוד.

   5. יש לוודא שבשנים האחרונות היה קידום של הדיונים בהפשרת הקרקע באחת הוועדות (מקומית, מחוזית, ארצית). ב-31.7.2017 אושרה תוכנית המתאר 2050, הכוללת בתוכה את "הר 400".

   אם חשבתם שמאוחר מדי לרכוש נדל"ן בהוד השרון, הצטרפות לפרויקט "הר 400" הוא ההזדמנות לה חיכיתם. בעוד מחירי הדירות ממשיכים לעלות, עיריית הוד השרון ממשיכה לקדם את התוכניות, ובתוך שנים ספורות אתם צפויים לקצור את פרי ההשקעה. השאירו פרטיכם כאן כדי לעשות צעד ראשון לעבר הגשמת החלום

   עוד כתבות ב-טוב לדעת