פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מחוב של 60 מיליון שקל להפטר וחיים חדשים

   "האיש ישב עם עיניים דומעות ואמר לי שמה שנשאר לו לעשות זה להתאבד". נקלעתם לחוב עצום וחושבים שזה הסוף? במשרד עורכי דין עמר עזורה יוכלו לעזור לכם לצאת לחיים נורמטיביים ולהיוולד מחדש

   מחוב של 60 מיליון שקל להפטר וחיים חדשים

   כל אחד מאתנו מכיר את הקושי הגדול של המאבק הכלכלי בחיים. רבים מצליחים לשרוד ולהשאיר את הראש מעל לפני המים, אך רבים אחרים שוקעים בחובות עתק שמובילים אותם לייאוש ולפעמים אפילו למחשבות אובדניות. עו"ד אליהו עמר, מייסד ומנהל משרד עורכי דין עמר עזורה, מומחה לפשיטות רגל, הסכים לספר איך הצליח להוציא אנשים מצרה גדולה כזאת.

   "הגיע אלי אדם, איך שראיתי אותו כאב לי לראות שהחוב שלו עמד על סך של 60 מיליון שקל. האיש הזה ישב לידי עם עיניים דומעות ואמר לי שמה שנשאר לו לעשות זה להתאבד. כשאני שמעתי את העניין הזה לקחתי את זה באופן אישי – הפחתתי לו את החוב מ-60 מיליון שקל לסך 240 אלף שקל ובסופו של יום הוא קיבל הפטר ויצא לחיים נורמטיביים. נולד מחדש", סיפר.

   ייאוש כלכלי (ShutterStock)
   המצב נראה קשה, מתסכל וללא מוצא - אבל הפיתרון קיים

   מהי פשיטת רגל?

   "סך הנכסים של החייב פחותים מסך החובות שלו. יש כמה הליכים – או הליך של הוצאה לפועל או הליך של פשיטת רגל. המלצתי החמה היא ללכת להליך של פשיטת רגל. על מנת שהחייב בסופו של יום יקבל הפטר מכל חובותיו. בהליך של הוצאה לפועל, החייב לא יקבל הפטר מכל חובותיו והוא יישאר עם ההליך הזה אולי עד סוף ימיו".

   מי מגיש בקשה לפשיטת רגל?

   "יש שתי דרכים להליך של פשיטת רגל. יש בקשת חייב ויש בקשת נושה. בקשת חייב נעשית על ידי החייב עצמו ומוגשת על ידו. בקשת נושה נעשית על ידי מי שחייבים לו כסף והוא זה שמגיש את הבקשה לפשיטת רגל".

   האם יש מקרים שבהם נושים מגישים בקשות לפשיטת רגל רק כדי להציק לחייבים?

   "אני לא מסכים עם הנוסחה הזאת. הליך פשיטת רגל לפעמים הוא ההליך הנכון מבחינתם, להגיש בקשה נגד החייב. שם הם יכולים למצות את מלוא זכויותיהם ולקבל את מלוא זכויותיהם בתיק".

   מה עושים פושטי רגל כשהם אפילו לא יכולים להחזיק ברישיון נהיגה? איך הם מסתדרים?

   "דווקא בהליך הזה של פשיטת הרגל, הדרך הנכונה היא שבמקביל להגשת הבקשה לפשיטת רגל – להגיש בקשה על מנת שיוחזר לו רישיון הנהיגה, לאפשר לו לנסוע לחו"ל. הליך פשיטת הרגל זה ההליך הנכון על מנת לבטל את כל ההגבלות שיש כנגדו".

   לפרטים נוספים פנו למשרד עורכי הדין עמר–עזורה: 050-7362987

   לעוד פרטים - לחצו כאן

   ייאוש כלכלי (ShutterStock)
   לגזור לתמיד את כרטיס האשראי? לא בטוח שתצטרכו להגיע לזה

   עוד כתבות ב-טוב לדעת