פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עודף משקל הוא מחלה, ועכשיו יש דרך לטפל בו

   סובלים ממשקל עודף? נמאס לכם מדיאטות שלא עובדות? הטיפול התרופתי בהשמנה, מאושר FDA ומשרד הבריאות, זוכה לתמיכה גורפת של איגוד הבריאות האמריקאי, מיושם בהצלחה במרפאה של ד"ר רז הגואל, שם דגש על ליווי ומעקב טיפולי של הלקוח ומבטיח תוצאות מרשימות. נסו ותיווכחו

   הדעה הרווחת לאורך השנים היא שהשמנה היא עניין של בחירה. זוהי ממש מוסכמה חברתית, להצביע על אנשים עם משקל עודף, לצקצק בלשון ו"להאשים" אותם במצבם. בסך הכול צריך דיאטה קטנה שתגרום לך להוריד 5, 10 או 20 ק"ג ממשקלך, באמת מה הבעיה?

   בשנים האחרונות התודעה משתנה. ההשמנה מדאיגה מאוד את עולם הרפואה בארצות הברית, שם בעיית ה-obesity היא החמורה ביותר בעולם. במאמר שפורסם ב-2013 באתר "Alternet", בו מבקרים 6 מיליון גולשים בחודש, מתייחסים רופאים לתופעה. "זו מגיפה, ולמגיפה צריך להתייחס כמו למחלה, לא כאל בחירה", ציטט המגזין גורמים בכירים באגודת הרפואה האמריקאי. המאמר נכתב בעקבות ועידה של האגודה בשיקגו, שם הוכרה השמנת היתר בהצבעה לראשונה כמחלה.

   השמנת יתר (ShutterStock)
   תופעה שהאמריקאים מבינים שאינה עניין של בחירה. השמנת יתר בארצות הברית (צילום: Shutterstock)

   זו אחת הסיבות שמרבית הדיאטות לא עוזרות. על פי מחקרים, בין 65 ל-95 אחוז מאלה שיורדים במשקל חוזרים אליו. טווח המספרים גדול, אמנם, אבל המגמה ברורה: הרוב לא מצליחים להישאר על משקל נמוך לאורך זמן וחוזרים להרגלי האכילה הישנים. זמן קצר לאחר אותה ועידה בשיקגו, אושרה על ידי ה-FDA תרופת מרשם המטפלת בהשמנת יתר. תרופה זאת מקנה למטופלים תחושת שובע ומסייעת להם לרדת במשקל.

   ד"ר רז הגואל הוא רופא מומחה העוסק ברפואה מעל ל-15 שנים. ד"ר רז, שמנהל שלוש מרפאות ברחבי הארץ, נאבק בעבר בעצמו בעודף משקל. כרופא העוסק בטיפול בהשמנת יתר ולאחר שניסה לא מעט דיאטות ושיטות הרזיה, ד"ר רז החל להשתמש על עצמו באחת מתרופות המרשם, ובסיועה השיל יותר מ-30 ק"ג ממשקלו. התרופה, המאושרת בנוסף ל-FDA גם במשרד הבריאות הישראלי, עזרה כבר למטופלים רבים לסגל אורח חיים בריא יותר ולשמור על הגזרה.

   את הקליניקה החדשה ברמת החייל הקים ד"ר רז כדי לטפל במיוחד באסתטיקה ובהשמנת יתר. לאורך 15 שנות עיסוקו במקצוע, הוא צבר ידע נרחב וניסיון בתחומי מומחיותו. חברותו באיגודים מקצועיים העוסקים בהשמנת יתר, כגון החברה הישראלית לחקר וטיפול בהשמנת יתר, מבטיחה כי הוא, וכמובן המטופל, מעודכנים בשיטות החדשניות ביותר בעולם בתחום המשקל העודף.

   אחת השיטות החדשניות הללו היא השימוש בתרופות, שבכולן מטפל ד"ר רז. במאמר שפורסם ב-2015 ב"האפינגטון פוסט" תיאר וויליאם אנדרסון, מומחה בכיר לבריאות הנפש ולירידה במשקל, את אחת התרופות הללו כ"בלוקבאסטר" בבתי המרקחת. בתחילת השימוש היא עלולה להיות מלווה בסחרחורת קלה ובשלשולים, אך אלה תופעות לוואי מינוריות. "תמיד האמנתי שיש חוסר איזון ביולוגי שהוא חלק מהמחלה הנקראת 'השמנת יתר' והתפללתי שיהיה מוצר שיפתור את זה", כותב אנדרסון, "התרופה הזאת היא, כפי הנראה, ההתערבות הרפואית הראשונה שמשיבה בחיוב לתפילות האלה".

   ד"ר רז הגואל

   ד"ר רז הגואל לפני ואחרי ההרזיה (יח"צ)
   משתמש בשיטות המתקדמות ביותר, ולראיה הסיר בעצמו יותר מ-30 ק"ג ממשקלו. ד"ר רז הגואל לפני ואחרי ההרזיה

   איך זה עובד?

   חשוב לציין כי לקיחת תרופה, במיוחד בזריקה, ללא ליווי רופא הנה מסוכנת, מה גם שהתרופה מחויבת במרשם. בשל כך, דרך הטיפול אצל ד"ר רז תוכלו לא רק לרדת במשקל, אלא גם לעשות זאת תחת ליווי מקצועי ופיקוח נרחב. זה המקום לציין שתרופות מסוג זה אינן נוסחאות קסם, וגם במרפאתו של ד"ר רז מדגישים זאת. הפיתרון אינו של "זבנג וגמרנו", אלא פעולת התנעה לתהליך ארוך, שבמהלכו ימשיך המטופל לתחזק את הירידה במשקלו בסיוע הקליניקה.

   תחילה מגיעים המטופלים לייעוץ ראשוני, בו נשקלת האפשרות להשתמש בתרופות מרשם. לאחר שהוחלט על התרופה, קבלת הדרכה מלאה והתאמת מינונים, ישנה גם אופציה לתוכנית טיפולים (חבילה של 3, 6 או 9 חודשים), הכוללת ליווי רפואי וליווי דיאטן קליני מקצועי, שמסייע בבניית תפריט תזונה משלים לטיפול התרופתי ומקנה הרגלי תזונה נכונים.

   ד"ר רז הגואל (באדיבות המצולמים)
   נעים וידידותי. המרפאה של ד"ר רז ברמת החייל

   בתוכנית הטיפולים תיקבענה למטופל פגישות מעקב עם ד"ר רז והדיאטן, במהלכן ייושמו ההתאמות הנדרשות לטיפול (המשך או הפסקת שימוש בתרופות, שינוי מינון, החלפת תרופה, בניית תפריט תזונה אחר וכו'), ובהן יינתן הליווי האישי והמקצועי ביותר עד לקבלת התוצאה המקסימלית. הצוות המקצועי במרפאתו של ד"ר רז מבין כי טיפול בהשמנה אינו תהליך פשוט וקצר. הטיפול אינו נקודתי, וצוות המרפאה מעניק ליווי צמוד למטופליו לאורך זמן רב.

   מנסה כבר שנים להוריד במשקל ללא הצלחה? ניסית אין ספור דיאטות ושיטות להרזיה? אף שהתחלת לאכול בריא ולעסוק בפעילות גופנית - המשקל עדיין לא יורד?

   זה הזמן לטיפול תרופתי בהשמנת יתר במרפאה של ד"ר רז

   הטיפול מיועד לבעלי BMI (יחס גובה משקל) 27+ עם גורם סיכון אחד (יתר לחץ דם, שומנים בדם, טרום סכרת או סכרת) או 30+ ללא גורמי סיכון. גם אתם ניסיתם שיטות רבות להרזיה שלא עזרו לכם? בדקו את ה-BMI, ואם הנכם מתאימים לטיפול פנו למרפאה של ד"ר רז.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת