פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בעל עסק? הנה דבר חשוב שאולי לא ידעת

   לא כל בעלי העסקים הקטנים עד בינוניים יודעים זאת, אבל הלוואה בערבות המדינה אפשרית ומגדילה את הסיכויים לצמיחה. איך זה עובד ומדוע ההלוואה הזאת כדאית גם לבנקים ולמדינה?

   פרויקט הרכבת הקלה שהחל בתל אביב ב-2015 המחיש כמה נזיל עלול להיות מצבם של עסקים בישראל. גם העסק הוותיק והגדול ביותר עלול להינזק בשל השפעות חיצוניות שלעתים אינן תלויות בו כלל, אפילו לאחר שננקטו כל אמצעי הזהירות האפשריים כדי להמשיך לקיימו. למרות זאת, ועל אף קשיים אובייקטיביים לא מעטים, הבשורה הטובה היא שמדינת ישראל מעודדת היום בתי עסק שהוכיחו את שרידותם להמשיך בצמיחה ולהרגיש שיש מי שתומך בהם.

   בישראל כחצי מיליון עסקים, המשמשים כ"עמוד השדרה" של המשק הישראלי. 85 אחוז מהעסקים הללו משתייכים לקטגוריית SME - Small and Medium-sized Enterprises, עסקים המוגדרים קטנים עד בינוניים. רבים מהעסקים הללו צריכים מימון אשראי, מענה מהיר ומקצועי בכל תחום, פתרונות אשראי בתחום יבוא וייצוא, פתרונות מעולם המשכנתאות וההשקעות, תמיכה בקידום העסק והכשרות פיננסיות ושיווקיות. כן, למקרה שאתם בעלי עסק קטן-בינוני ולא ידעתם זאת עד עכשיו - המדינה והבנקים צריכים אתכם לא פחות משאתם צריכים אותם. במילים אחרות, לכולם עדיף שתשרדו וזה, כמובן, פועל לטובתכם.

   עסק קטן (Shoval_3)
   יש לך עסק קטן עד בינוני? אתה יכול לקבל הזדמנות לא רעה למנף אותו

   מהי הלוואה בערבות המדינה?

   הכלי העיקרי שמסייע לעסקים קטנים ובינוניים הוא הלוואה בערבות מדינה. הוא נוצר על ידי החשב הכללי למשרד האוצר, ונועד לסייע לבתי העסק לגייס הלוואה בערבות מדינה. תהליך הגיוס מאוד מסודר, ובעצם מדובר בהליך מיון, שבו המדינה קובעת האם בית העסק אכן זכאי להלוואה. כל עסק שנחשב לקטן או בינוני ונטול חובות לרשויות המס והבנקים, יכול לבקש הלוואה בערבות המדינה. לאחר שעמד בהצלחה בתנאים, בית העסק מקבל המלצה חיובית מהגוף המתאם מטעם המדינה. ההמלצה נשלחת לבנק, שמעניק את ההלוואות בתיאום מול העסק.

   הלוואה בערבות המדינה עוזרת הן לבנקים והן לבעלי העסק. לעסקים רבים נפתחת דלת חדשה לגיוס כספים, אבל הם לא המרוויחים היחידים, זו גם דרך טובה עבור הבנקים להעניק הלוואות. צריך לזכור, העובדה שאתם כלקוחות פרטיים או עסקיים נדחיתם על ידי הבנק, אין פירושה כי הבנק לא רצה להלוות לכם, אלא פשוט לא עמדתם בקריטריונים. מאחר שהערבות שניתנת היא על ידי המדינה, מדובר בסיכון אפסי.

   עם זאת, חשוב מאוד לבחור את הבנק הנכון, וזה שייתן לכם את השירות המתאים והמהיר ביותר. בחירת הבנק לצורך מתן ההלוואה אינה שונה מבחירה של כל נותן שירות. בעידן שבו הבנקים מתחבאים מאחורי מסך הזכוכית של האפליקציות, חשוב לפנות למקום שיהיה זמין עבורכם ויעניק לכם יחס אישי.

   עסק קטן (Shoval_3)
   למי משתלם שתצליח? גם לבנק ולמדינה, לא רק לך

   מי מרוויח? כולם

   מדובר בעצם באפקט מעגלי. המדינה מסייעת לעסקים הקטנים, העסקים מקבלים יותר אשראי שלא יכלו לקבל בדרך אחרת ובעוד הם ממשיכים להתקיים, הצמיחה במשק עולה. כך יוצא שכולם נהנים - העסקים, הבנקים והמדינה.

   לפרטים נוספים - לחצו כאן

   עוד כתבות ב-טוב לדעת