פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   יופי של בית ספר – לימודי הביוטי סחפו אותנו

   הצורך של גברים ובעיקר נשים בטיפולי יופי הפך את לימודי הביוטי למבוקשים, אבל לא כל אחד יכול לתת את היחס האישי, המקצועי והמדויק לבאות הקורס. מיכל קורקוס (בן יתח) מזמינה אתכן לבטא את הכישרון האמנותי הטמון בכן, ולפתח את כישורי היופי והטיפוח שלכן באופן מקצועי

   יופי יכול להיות טבעי ויכול להיות נרכש. גם הכישורים והכישרון לסייע לאחרים להיות יפים אינם בהכרח תכונה שנולדים איתה. בשל כך, ובשל הצורך הגדול מאוד של גברים אך בעיקר של נשים לצרוך טיפולי יופי, הפכו בתי הספר לטיפולי יופי לאחת מאפשרויות לימוד התעסוקה הזמינות ביותר.

   אולם רבים מבתי הספר לטיפולי יופי הם המוניים. ברבים מן הקורסים שלהם משתתפות נשים רבות באופן העלול להפוך את היחס האישי בין מורות הקורס לתלמידות לכמעט בלתי אפשרי.

   אסתטיקה על הדרך (ShutterStock)
   הרבה ביקוש לטיפולי יופי מייצר אפשרויות תעסוקה

   "אני לימדתי בבתי ספר שלצערי ראיתי איך זה עובד שם – בין 10 ל-20 בנות בכיתה. לא הייתי מצליחה להגיע לכל הבנות", מספרת מיכל קורקוס (בן יתח), המפעילה כיום בית ספר לטיפולי יופי בעיר חדרה.

   "אמרתי שלא יכול להיות שבנות ממשיכות בטעות על טעות כי אין מורה זמינה שתתקן להן את הטעות. בדיוק לכן פיתחתי שיטה חדשה. אני מלמדת בקבוצות מאוד קטנות. הגמישות בלימוד היא גדולה מאוד. אם מי שלומדת בבית הספר פנויה יותר היא יכולה להגיע כמעט כל יום או פעמיים ביום לשיעור. מי שרוצה 'להרביץ' קצב – אני איתה והכל מאוד זמין ומאוד אמין. אני עם התלמידות 'אונליין' וזה אומר שכבר בשיעורים הראשונים הן מתחילות לעבוד טוב".

   בדומה לבתי ספר אחרים לטיפולי יופי, גם בבית הספר של מיכל קורקוס (בן יתח) לומדות התלמידות תחומים רבים הקשורים לטיפולי היופי - בניית ציפורניים, פדיקור-מניקור, ג'ל לק, גבות-שעוות וריענון ושיפור הבנייה למקצועיות שכבר עובדות בתחום, אך רוצות לשפר את הטכניקה שלהן.

   לטענת קורקוס (בן יתח), בעולם כולו יש גם גברים שלומדים כיצד לעשות טיפולי יופי, בדומה לגברים ספרי נשים שהפכו לתופעה מקובלת. מצד שני, היא מודה, עד היום הגיע אליה רק גבר אחד שביקש ללמוד טיפולי יופי, כך שבהחלט ניתן לומר שמדובר במקצוע 'נשי'.

   "אני הולכת למספרה או למכון יופי כאקט טיפולי, אבל גם כבילוי. אני חושבת שזה נחמד להגיע למכון יופי ולטפל בעצמך. זה כיף וגם את יוצאת יפה יותר. יש גם גברים שבאים למכון היופי. האם גם הם חושבים שזה בילוי? לא יודעת", אמרה.

   אסתטיקה על הדרך (ShutterStock)
   להשתמש בטכנולוגיות חדישות ולהעניק מראה טבעי

   קורקוס (בן יתח) ציינה עוד כי היא ממליצה לכל מי שמבקש לעשות טיפולי הזרקות בוטוקס או חומרים דומים אחרים, שלא להתפתות להזרקות אגרסיביות מדי. "לעתים נשים מגזימות ונראות יותר מדי מצועצעות. אני בעד מראה טבעי – להשתמש בטכנולוגיות החדישות כדי להיראות יותר טוב אבל להישאר עם מראה טבעי ונורמלי. לא להיראות מצועצע מדי. זאת הגישה שלי", הדגישה.

   אחד מן הטיפולים החדשניים שניתן ללמוד בבית הספר לטיפולי יופי של קורקוס (בן יתח) הוא טיפול הקפאת השומן. לא מדובר בטיפול לשימור שומן בהקפאה. בדיוק להפך – בהריסת תאי שומן באמצעות הקפאה ולצורך הצרת היקפים.

   "באמצעות מכשיר ה'קול שייפינג' אנחנו פוגעים בתאי השומן, גורמים להם להרס טבעי עד שהם יוצאים בדרך טבעית-מטבולית של הגוף. הם יוצאים דרך השתן, דרך הקיבה או דרך הבלוטות. תהליך טבעי לחלוטין והמכשיר הזה מאושר על ידי ה-FDA האמריקני ועל ידי משרדי הבריאות ומכון התקנים", הסבירה. עוד היא מוסיפה שמדובר בטיפול שניתן רק לאחר בדיקה שלפיה המטופל או המטופלת יכולים לקבל את הטיפול מבחינה רפואית.

   אם גבר רוצה להיפטר מעודף משקל של 25 קילוגרם שרובם תאי שומן, כמה זמן זה ייקח לו?

   "צריך לדעת שזה ייקח זמן. באזור ריכוז השומן שבו נקבע שצריך לעשות את הטיפול הוא יעשה שלושה טיפולים פעם בחודש. צריך לדעת שגם הטיפול השלישי מניב פירות ושגם לאחריו נדרש זמן המתנה עד שניתן לראות את התוצאות שלו. רק לאחר מכן נוכל לראות את התוצאות הסופיות. במידה והוא יחליט – הוא יעשה סדרת טיפולים נוספת. אבל בדרך כלל אנחנו מדברים על אנשים יותר רזים שמנסים להיפטר ממצבור שומן שלא ירד בשום דרך אחרת".

   לפרטים

   עוד כתבות ב-טוב לדעת