פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נשארה בטופ גם ב-2018: ג'קסונוויל היא עדיין היעד החם להשקעה וגם אתם יכולים להרוויח ממנה

   העיתון הכלכלי היוקרתי "פורבס" מכתיר כבר מספר שנים את ג'קסונוויל, פלורידה, בתור יעד השקעה מומלץ ביותר. בעזרת חברת "רילקו", שמתמחה בעסקאות נדל"ן בעיר, ובסיוע השער הנמוך של הדולר, אתם יכולים לרכוש נכס במחיר התחלתי של 199 אלף שקל ולקבל תשואה גבוהה ביותר

   מיאמי ביץ', דיסנילנד, קיץ נצחי, בילויים, חוף ים. כשמזכירים את פלורידה עולות בראש הרבה קונוטציות חיוביות. המדינה הטרופית ביותר בארצות הברית מספקת הרבה אפשרויות לחופשה האולטימטיבית, ולא מפתיע שבכל שנה זוכה האזור שטוף השמש למיליוני תיירים שמגיעים מתוך ומחוץ לארצות הברית. כששמים רגע את הפקטורים המהנים האלה בצד, ואנחנו יודעים שזה לא קל, ומביטים בפלורידה במבט שקול יותר, מגלים שה-Sushine State מספקת גם הזדמנות עסקית מצוינת להשקעה. אורלנדו וטמפה ביי הן ערים מוכרות ומומלצות, אבל באותה נשימה איתן מוזכרת גם ג'קסונוויל כאחד היעדים החמים והמשתלמים ביותר.

   ג'קסונוויל פחות מוכרת לקהל הישראלי, אך לא פחות חשובה מהערים הגדולות האחרות במדינה. נושקת לג'ורג'יה שמצפון, עיר המפרץ הזאת היא המאוכלסת ביותר בפלורידה (כ-1.5 מיליון איש כולל הפרברים) והגדולה ביותר בארצות הברית היבשתית מבחינת שטח. בשל הגדילה המתמדת, ההגירה החיובית, אחוז הנכסים המאוכלסים הגבוה והביקוש הרב, רכישת נכס בג'קסונוויל מהווה עסקה עם אפשרות מצוינת לתשואות גבוהות. דרך חברת "רילקו השקעות נדל"ן" תוכלו לרכוש בעיר נכס במחיר של החל מ-199 אלף שקל ולקבל עליו תשואה נאה, שעשויה להגיע אפילו ל-13 אחוז.

   ג'קסונוויל רילקו (ShutterStock)
   13% רווח בשנה מהשקעה. ג'קסונוויל

   מדוע ג'קסונוויל?

   לכל אורך השנים האחרונות מדרג העיתון הכלכלי הנחשב "פורבס" את עשרת יעדי ההשקעה החמים של השנה וג'קסונוויל תמיד מגיעה לטופ 3. "מדוע ג'קסונוויל כל כך קורצת? משום שיש בה המון הצעות עבודה", נכתב בסקירה ב-2017, "היא הציגה עליה גדולה בשיעור העבודה, מה שהופך אותה לאחד משווקי העבודה הבריאים ביותר בארצות הברית. ההגירה החיובית הגדולה יוצרת ביקושים רבים לדירות ויציבות האוכלוסייה בעיר, יחד עם מזג האוויר האידיאלי והסמיכות לים". בג'קסונוויל יש יותר מ-20 בתי חולים וקהילת מחקר גדולה, מה שיוצר, בין היתר, נהירה לעיר.

   בתחילת 2018 פורסמו מספרים מעודכנים. בשלוש השנים האחרונות גדלה אוכלוסיית העיר ב-5.9% ובשנתיים האחרונות גדל שוק העבודה ב-6.1%. על פי התחזיות, מחירו של בית ממוצע יעלה בשלוש השנים הקרובות ב-20%. כל אלה הופכים את ג'קסונוויל לאחד משווקי הנדל"ן החזקים ביותר על המפה.

   אף על פי שכמעט עשור חלף מאז תחילת משבר הסאב-פריים שמוטט את שוק הנדל"ן האמריקאי, המחירים עדיין לא האמירו בג'קסונוויל. מיאמי כבר חוותה עליה מטאורית, אבל ההערכות הן שג'קסונוויל עדיין לא מיצתה את מלוא הפוטנציאל. סיבה נוספת לסברה זאת היא הרחבתה הצפויה של תעלת פנמה. התעלה הצרה היא אחד מערוצי הסחר החשובים ביותר של ארצות הברית. הרחבתה תאפשר למגה-אוניות משא לעבור בה ולשאת סחורות למדינה. בהיותה ממוקמת בקו צפוני ישיר לתעלה ועם הנמל השלישי בגודלו בארצות הברית, ג'קסונוויל צפויה ליהנות מהתנועה הערה, שתגדיל עוד יותר גם את מעגל העבודה בעיר ולפיכך גם את ההגירה החיובית לעיר.

   לכל הנתונים הללו תוסיפו את השער הנמוך של הדולר בישראל, מה שרק מחזק את אופציית ההשקעה בארה"ב.

   רגע לפני שממשיכים: רוצים להשקיע וליהנות מתשואה שיכולה להגיע לתשואה שנתית של 13%? זה הזמן ליצור קשר עם רילקו


   מדוע רילקו?

   "רילקו השקעות נדל"ן" מתמחה בהשקעות בארצות הברית בכלל ובפלורידה בפרט. האנשים העומדים מאחורי החברה, שהוקמה בארצות הברית, חוו הצלחות רבות בתחום, ולאחר פניות רבות לעזרה ברכישת נכסים נוסדה גם השלוחה הישראלית, שממוקמת ברמת גן. השותפות האמריקאית מאתרת נכסי נדל"ן מניבים בארצות הברית בעלי פוטנציאל גבוה. החברה רוכשת את הנכסים, בודקת את טיבם בדגש על טיב המערכות, פועלת להשבחתם על ידי שיפוץ שדרוג ולאחר מכן פועלת לאכלוסם בשוכרים איכותיים.

   לקובי ודורית, זוג ממרכז הארץ, הייתה דירה בחיפה. הם מכרו אותה ב-600 אלף שקל, סגרו הלוואה ורכשו בג'קסונוויל בסיוע "רילקו" שני בתים בעלות של מעט יותר מ-200 אלף שקל לדירה. "אנחנו מרוויחים כ-4,000 שקל בחודש על שכירות משני הבתים יחד", אומר קובי, "זו תשואה הרבה יותר גבוהה ממה שקיבלנו על הדירה בחיפה". בחשבון פשוט מדובר ביותר מ-10 אחוזים, פי שניים עד ארבעה מהתשואה בכל מקום בישראל.

   ל-Realco USA יש שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע וחברת ניהול מוכרת עם ותק של 18 שנים. לאמינותה של חברת הניהול יש משמעות עצומה, שכן בלתי אפשרי לנהל "מערכת יחסים" טרנס-אטלנטית עם נכס על כל היבטיו. חברת הניהול דואגת למציאת הדיירים, לתחזוקה השוטפת, לתיקון נזקים, כשאם הדירה לא מאוישת היא לא מקבלת עמלה (כך שיש גם לחברה אינטרס גדול למצוא דייר).

   יש לזכור כי הרגולציה האמריקאית נוקשה מאוד בכל הקשור לעסקאות נדל"ן, ורילקו פועלת על בסיס רגולציות אלה, קרי בשוק משוכלל ושקוף, עם חוקים ברורים ויציבים. כל המידע על הנכס, כולל מחירים בעבר ובהווה והערכת מחיר עתידית, מסופק לרוכש הפוטנציאלי ואמנת המס עם ישראל מונעת כפל מס על רווחי ההשקעה, מה שהופך את העסקה לכדאית במיוחד. מעבר לכך, בישראל יש מס רכוש של 8 אחוזים על דירה שניה, כך שבשנים הראשונות השכירות הולכת לסגירת התשלום הזה. בארצות הברית זה פשוט לא קיים.

   גם כשנדמה ששוק הנדל"ן רווי, עדיין יש הזדמנויות בחו"ל. עם 200 אלף שקל בלבד אפשר להשקיע באחד האזורים המומלצים ביותר בארצות הברית וליהנות מתשואה גבוהה. השאירו פרטיכם כאן ועשו את הצעד הראשון לכיוון ההצלחה.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת