פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רגע לפני שאיבד הכל, הוא מצא את ה"פירצה" שמכניסה לו 1500$ כל חודש

   גנה קוניקוב, סוחר בורסה שנפל חזק בתחילת הדרך, הקדיש כמעט שנה מחייו להפנמת כל הטעויות, ופתח פרק ב' שכולו דבש. היום, הוא גם סוחר שמרוויח בקביעות בבורסה האמריקאית (80% הצלחה בחודש האחרון), וגם מנחה בחדר המסחר המצליח בארץ

   גנה קוניקוב, סוחר בורסה שנפל חזק בתחילת הדרך, הקדיש כמעט שנה מחייו להפנמת כל הטעויות, ופתח פרק ב' שכולו דבש. היום, הוא גם סוחר שמרוויח בקביעות בבורסה האמריקאית (80% הצלחה בחודש האחרון), וגם מנחה בחדר המסחר המצליח בארץ.

   גנה קוניקוב מחלק את החיים שלו ל"לפני" ו"אחרי" שהבין שאלפי דולרים נוזלים לו מדי חודש מהידיים. אחרי כמה שנים כהנדסאי מחשבים, החליט הצעיר (31) מאשדוד שגם הוא רוצה לעשות את זה בגדול, והתחיל "לשחק" בבורסה. בלי הרבה ידע, וללא הכשרה והכוונה מתאימה, ההפסדים החלו לבוא.

   היום, בשלב ה"אחרי", הוא סוחר מקצועי בבורסה האמריקאית, ונהנה מרווחים קבועים קרוב לשלוש שנים ברציפות. "אני עדיין מתאושש מטעויות העבר, ולכן מעדיף לעבוד בזהירות כמה שניתן, בכמויות קטנות. נכון להיום אני עושה כ-1500$ בחודש מהמסחר, מתיק השקעות של 14,000$. 10 אחוז תשואה על תיק בחודש זה מצוין", הוא מסביר.

   גנה ביגשוט (יח"צ)
   גנה קוניקוב – חי היום את החיים הטובים

   גנה גם עובד כמנחה בכיר בחדר המסחר אונליין השוקק של ביג שוט, תוכנית הכשרה מקיפה להצלחה במסחר בבורסה האמריקאית (הוול סטריט), המשלבת כיתת מסחר אונליין, שמספקת מסגרת לתמיכה, שיתופי פעולה, ומידע רב ערך לתלמידים, לבוגרים הטריים ולוותיקים. שם הוא מעביר את הידע וההצלחה שלו לתלמידים, ומוביל מאות מהם לרווחים של מאות דולר ביום. מכשיר דור חדש של סוחרים שלא יפלו לפני ההצלחה.

   איך בחדר המסחר. זה "אקשן" כמו בסרטים?

   "ואני ליאונרדו דיקפריו, כן", הוא צוחק. "זו חוויה, אתגר מאוד גדול. ויש המון שמחה על התרומה שאתה מוביל אנשים להצלחה. המטרה היא כמובן להרוויח, ויפה. כיף לחלוק בידע, ואני תמיד לומד בעצמי. הדרך הכי טובה ללמוד היא ללמד. כשאני מול קבוצה - הסיכוי לטעויות שואף לאפס, בגלל תחושת האחריות הכבדה. אז אני יותר מדויק מבדרך כלל. לכן, לכל סוחר, לא משנה מה רמתו, תמיד עדיף לעשות את זה בקבוצה.

   "במיוחד כיף לראות את התלמידים של ביג שוט מקבלים כבר בתחילת דרכם כלים שהלוואי והיו לי בהתחלה. היו נחסכות ממני הרבה עוגמות נפש. האווירה מעולה, ונראה שיש גרעין מאוד גדול שהולך בדרך הנכונה ומסחר יהיה פרנסתו בקרוב. וזה די מפתיע. את החשמל הזה והתמיכה הזאת אין במקומות אחרים. אני מאחל לעצמי שבתחילת הדרך הייתי מתחיל פה כתלמיד".

   "אחרי הנפילה, כמה חודשים לא לחצתי על הכפתור"

   ההתחלה אכן לא רמזה על הסוף הטוב. "התחלתי לסחור לבד. בהתחלה בבורסה בישראל. ואז הבנתי שאי אפשר לסחור פה, כי אין מספיק הזדמנויות. אחר כך למדתי מסחר בשוק האמריקאי בכל מיני תוכניות לימוד בארץ, שאני מעדיף לא להרחיב לגביהן. בוא רק נאמר שיש סיבה למה הפסדתי עשרות אלפי דולרים בתחילת הדרך. סיוט של שנה וחצי. הרגשתי נורא עם ההפסדים. אתה נכנס ל'לופים' – ממשיך לשבת ולהשקיע כדי להחזיר את ההפסד - ולא יודע איך לצאת מזה. הבור גדל. זו טלטלה. ולמרות זאת, החלטתי שאני לא פורש".

   אז מה כן הביא אותך בכל זאת לקחת הפסקה?

   "ביום שהבנתי שמשהו לא תקין במה שאני עושה, הפסקתי לסחור. עשיתי לתקופה של 9 חודשים פאוזה של צופה מהצד. פשוט רשמתי הערות על מה שאני רואה, ונקודות חשובות בשביל להצליח. אחרי נצח מבחינתי שלא לחצתי על 'הכפתור', לאט לאט חזרתי לסחור, בצעדים מדודים של מי שלומד מחדש. החודשים שהקדשתי ללימוד טהור של הנושא, בלי לתרגל 'על רטוב' (כסף אמיתי), תרמו לי להבין המון דברים. פיתחתי שיטה מיוחדת שמביאה להישגים מעולים עבורי ועבור התלמידים שאיתי".

   אפשר לקרוא לה שיטת גנה?

   (צוחק) "לא חשבתי על זה, אבל אין בעיה. כשחזרתי לסחור, הלכתי בהתחלה על עסקאות יותר סולידיות ובטוחות, ולא מסחר יומי. אחרי כמה חודשים, כשסוף סוף התחיל ללכת לי והרווחתי, חזרתי גם למסחר יומי. הכול עם השיטה המיוחדת שאימצתי, שלשמחתי עובדת ביציבות כבר למעלה משנתיים וחצי."

   "בורסה זה ידע, לא מזל", מנסה גנה להדגיש. "חשוב להכיר את המניות שסוחרים בהן, לנסות לתפוס את כל המהלך שמניה עושה. כלומר, אני מעדיף לא לקחת מניה אחרי שקפצה באיזה סורק ועשתה תנועה גדולה - אלא לתפוס אותה בתחילת הדרך. לעקוב אחר חדשות המניה. רוב הסוחרים יכנסו לעסקה אחרי שמניה כבר עשתה תנועה כלשהי כלפי מעלה או מטה, אני מעדיף להיכנס לפני אותה תנועה".

   תן לנו קצת מספרים.

   "בכמה חודשים של מסחר סולידי בבורסה הצלחתי להגדיל תיק קטן ב-80%. תיק של 8,500$ גדל ל-14,500$. ואז חזרתי לדיי, מסחר יומי שהא יותר אקסטרימי, ומאז אני משלב את השניים. אני עושה נכון להיום כ-1500$ בחודש רווח מתיק של 14,000$, שנחשב יחסית קטן לסוחר מקצועי".

   למה לא לגדול עוד?

   "בגלל שמנטלית צריך לטפס בהדרגה. לא נכון להקפיץ כמויות במכה ברגע שאתה יציב. בנוסף, המחשבה של 'להחזיר את ההפסד' מסוכנת. חשוב להיות זהירים.

   "אבל לא לדאוג לי", הוא צוחק, "היו לי הרבה ימים ירוקים החודש. התרכזתי במספר מצומצם של מניות שאני מכיר אותן מעולה. במקום להתפזר על אין ספור מניות, עדיף לעקוב על כמות קטנה של מניות, כדי לתפוס אותן בזמן עם מינימום סיכון. בחודש האחרון היו לי 80-90% הצלחה, מה שנחשב די נדיר בתחום שלנו. האמונה שלי היא שצריך להגיע לאחוז הצלחה גבוה, ומכאן הסיכוי לצאת רווחי הוא גבוה מאוד. 35 מתוך 45 עסקאות היו רווחיות. היו לי חודשים של 2500$ רווח, עם אחוז תשואה בחודש שבתי השקעות לא עושים בשנה. נחמד, לא?".

   גנה ביגשוט (יח"צ)
   גנה בשיא באקשן בחדר המסחר מוביל סוחרים (מהבית) לעסקה המטורפת הבאה

   הבורסה הענקית בעולם

   קצת רקע כללי. תוכנית ביג שוט המוצעת בישראל היא התוכנית האינטרנטית הראשונה בארץ להכשרת סוחרים למסחר בבורסה האמריקאית. בורסה זה עולם שיש להכיר היטב, ולא לקפוץ אליו ללא הכשרה מתאימה (ע"ע גנה). נתונים מעידים שרק 5 אחוזים מצליחים להרוויח בבורסה. מדובר בקומץ שכל אחד היה רוצה להשתייך אליו.

   מסתבר, שביג שוט מצליחים לנצח את הסטטיסטיקה העגומה הזו ולייצר דור חדש של סוחרים, ששייכים ליחידת העילית הזאת. הסיבה: ההכשרה הקפדנית והמחמירה של עולם "הנוסטרו". נוסטרו בלטינית משמעו "שלנו", והכוונה היא לאנשים אשר אינם סוחרים בהונם הפרטי, אלא בהון של חברות (לרוב במספרים גדולים מאוד). סוחרי הנוסטרו, נחשבים לאליטה של התחום, לדובדבן שבקפצת, והקהילה של ביג שוט לומדת לפעול בקפדנות לפי כללי הנוסטרו.

   במסגרת התוכנית המקיפה בביג שוט מעניקים כלים רבים להכיר את עולם הבורסה ולא לתת יד למקריות. לאחרונה אפילו הצטרף לצוות אריק זאבי, שיעזור לסוחרים בכל הנושא המנטלי. כל סוחר בוחר לעצמו תוכנית עבודה מסודרת, כאשר לומדים לא רק "לקרוא" גרפים, אלא להבין התנהגות של מניות, לדעת לפרש הודעות כלכליות ולנבא תנועות של מניות (בטווח קצר) באחוז דיוק די גבוה, ממש כמו בחדרי המסחר הטובים בעולם.

   אסף סלע (יח"צ)
   גיא ברנד (ממייסדי ביג שוט), ברגע ההכרזה על חלוקת 250,000$ למצטיינים

   מה אני עושה עם הידע הרב שאני מקבל?

   "מתחיל לסחור! הבורסה האמריקאית נפתחת בשעה 16:00, אז אין לחץ לקום בבוקר ולרוץ למסכים. וגם לא חייבים לסחור כל יום אם לא רוצים. בימים של מסחר העבודה היא בסביבות 2.5-8 שעות. מתחילים בלקרוא חדשות, כתבות. להתעדכן בנתונים, מה קורה בחברות השונות. סוחר ששולט בכלים שלומדים בביג שוט יכול בקלות לבחור עסקאות מוצלחות כל יום מחדש. ויש את חדר המסחר שלנו שעובד 7 שעות ביום במשך 4 ימים בשבוע, עם כל האקשן. יש שם 10 סוחרים מקצועיים שנותנים גב מלא לסוחר המתחיל להרגיש בטוח בצעדיו הראשונים."

   "ויש כמובן את מסלול הנוסטרו, שזה בכלל משוגע. התלמידים המצטיינים והמצליחים שלנו בביג שוט יכולים להגיש מועמדות להתקבל לתוכנית הנוסטרו של ביג שוט, לסחור בכסף שלנו בלי שהם מסכנים שקל. אנחנו מקצים עד 250 אלף דולר לכך, עבור כל סוחר שייקח חלק בתוכנית. רק שתבין, זה מהלך חסר תקדים ששום חברת מסחר לא עשתה בעבר. עד כדי כך אנחנו מאמינים בתלמידים שלנו. הנוסטרו היא הזדמנות ענקית למי שמתאים. גם מבחינת למידה, וגם אפשר להגיע לרווחים ענקיים."

   אמריקה זה כאן

   למה בחרתם להתמקד דווקא בבורסה האמריקאית?

   "מכל הסיבות כמעט – מחזורי המסחר בוול סטריט עומדים על כ-150 מיליארד דולר ביום – פי 600 ממחזור המסחר היומי בישראל. זאת אומרת שיש יותר כסף שניתן להרוויח. באותה נשימה, גם כמות המניות שניתן לסחור ולעבוד עימן עצום ביחס לשוק הישראלי הפרובינציאלי יחסית. עמלות המסחר בארה"ב נמוכות יותר מישראל. בארה"ב ישנה שקיפות מלאה לכלל הסוחרים, לא רק לטייקונים. ישנן גם מערכות עזר ותמיכה מרובות לסייע להצלחה. בגלל הפרשי השעות, שעות המסחר בבורסה האמריקאית (16:00-23:00) אידיאליות לישראלים שרוצים לגשש דרכם בעודם עובדים. כך הם פנויים בשעות אחה"צ והערב לסחור בלי צורך לחמוק מבוסים ומטלות".

   למה לדעתך מסחר עדיף על השקעות, או נדל"ן?

   "בגלל התשואות שאפשר לקבל. במסחר יומי, לא צריך הון ראשוני רב כדי לעשות תשואה יפה. מתיק של 10,000$ אפשר בצורה יציבה לייצר 1000$. זה הגיוני, למרות שאפשר גם יותר".

   אז למי זה מתאים?

   "זה מתאים לכל אדם שיש לו רצון. פחות מתאים למי שאין לו סבלנות או שיש נטייה להימורים. דווקא למבוגרים יש כאן יתרון, צעירים אוהבים הכול מהר, חסרי סבלנות. רוצים להיות מיליונרים אתמול.

   ולדעתי לנשים יש יכולות מאשר גברים. יש פחות אגו. יותר אחריות. נתוני ההצלחה של נשים מרשימים מאוד. אם כבר יש בך את הרצון והדרייב, ביג שוט זה המקום שיסגור לך את כל הפינות. הן בגלל החומר המקיף הנלמד, בגלל הצוות, מצליחנים ומומחים בבורסה האמריקאית, שאכפת להם מהצלחה של אנשים.

   פה רוצים שאנשים יצליחו, וזו פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה שמוסד לימודי בתחום לא מכוון את האנשים להפסדים. בעבודה הזו, השמיים הם הגבול. אין גבול לרווחים שאפשר לייצר. ויש יותר זמן חופשי מאשר כל עבודה אחרת כשכיר. מי רוצה לשמוע עוד פרטים על הדבר שהחזיר לי את הצבע לפנים והביא לי את ההצלחה, מוזמן להיכנס ללינק הבא".

   אז מה עכשיו?

   לחצו על הקישור פה מתחת וקבלו הצצה נדירה לסדרת הסרטונים שלנו ולעולם בו חיים אותם 4% שמגלגלים מאות אלפי דולרים כל חודש כבר שנים.

   חץ (יח"צ)

   ** לזמן מוגבל: רישום מידי וחינמי לסדרת הווידאו של Big Shot

   עוד כתבות ב-טוב לדעת