פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אחרי שיצר מהפכה ששינתה לאלפים את החיים, הוא מוכן לחלק למתאימים 250,000$

   "בעל הבית השתגע" גרסת שוק ההון האמריקאי. גיא ברנד, מייסד התוכנית Big Shot שהכשירה כמעט 1500 סוחרים תוך שנה, מביע אמון נדיר בתלמידיו המצטיינים ומממן להם ביקור במגרש המשחקים של השחקנים הגדולים במשק. המשמעות לנבחרים: אפס סיכון וסיכוי ענק לפריצת דרך משנת חיים

   כשחושבים על זה, לא כל כך מפתיע שהמהלך הגדול הבא מגיע מהכיוון של "ביג שוט". גם בלי לצאת מגדרה, ככה בשגרה, ביג שוט הצליחה תוך שנתיים להקפיץ 1500 ישראלים ליחידת העילית של סוחרי הבורסה האמריקאית (הוול סטריט), בזכות תוכנית הכשרה חדשנית, מקיפה ובלתי מתפשרת.

   בעולם מלא אינטרסים ואחוז הצלחה נמוך באופן מחשיד (4%), בביג שוט רצו לעשות מהפכה, וקיימו. רק שנה לקיומם, והמהפכה כבר כאן עם קהילה מגובשת של סוחרים אמיתיים, שעובדים בצורה מעוררת השראה ומצליחים להרוויח סכומים מרשימים.

   המהפך הזה התאפשר בזכות העובדה שהתלמידים עוברים "טירונות" קשוחה כמו שעוברים בסיירת מטכ"ל של הסוחרים ("סוחרי נוסטרו"), דבר שלא היה נגיש לציבור הרחב עד לפני שנה. אותו מתכון סודי שמייצר כבר שנים סוחרי-על שמגלגלים מיליונים, פתאום זמין גם עבורי ועבורך.

   אסף סלע (יח"צ)
   גיא ברנד (ממייסדי ביג שוט), ברגע ההכרזה על חלוקת 250,000$ למצטיינים

   ואם זה לא הספיק לכם – גיא ברנד, 46, ממייסדי תוכנית ביג שוט, החליט הפעם להטריף את המדינה אפילו יותר. בעקבות החזון שלו ליצור את חדר המסחר הפרטי הגדול והרווחי בעולם, גיא יצר יחד עם שאר שותפיו למסע את תוכנית הנוסטרו הראשונה, שבה גוף לימודי פרטי מאפשר לתלמידיו לסחור בכסף של החברה (Big Shot), עד לסדר גודל של 250,000$.

   ברנד, כבר מעל לעשור, הוא אחד מהשחקנים החשובים בארץ בתחום שוק ההון האמריקאי. הוא פיקח על הכשרה של אלפים, הן בעולם הנוסטרו המקצועי (שם פגש חלק מהצוות שהולך איתו עד היום), והן בעולם של הציבור הרחב.

   גיא, תסביר בבקשה מה זה אומר לקחת חלק בתוכנית הנוסטרו של Big Shot, רצוי בעברית פשוטה.

   "זה אומר לסחור בחדר המסחר שלנו בישראל לצידם של צוות מנחים ומנטורים מהשורה הראשונה, עם הרבה מאוד נסיון ורקורד הצלחות מוכח. את הכסף למסחר אנחנו נספק והכול יתרחש תחת פיקוח צמוד, כמובן. בהתחלה התלמידים יקבלו תיק של 10 אלף דולר לסחור עליו. ועם הזמן, ובתנאי שהתלמיד יוכיח שמגיע לו, בהדרגה התיק הזה יוכל לגדול עד ל-250 אלף דולר. הסוחרים שייבחרו לתוכנית היוקרתית הזו, הם אותם תלמידים שיצטיינו בהכשרה הכללית שאנחנו מעבירים בביג שוט".

   ביגשוט (יח"צ)
   דניאל (אחד המצטיינים) בדרך לתיק מסחר של 1/4 מיליון דולר

   משכורת שנתית של מאות אלפי שקלים

   גורמים שונים ומגוונים סוחרים מדי יום בבורסות בעולם. מאנשים פרטיים שיושבים עם הלפ טופ בבית, ועד בתי ההשקעות הגדולים שסוחרים במיליארדים. "סוחרי נוסטרו" הם הטופ של הטופ, אלה שנמצאים בראש הפירמידה.

   בזכות היותם מצטיינים, הם מאותרים ונבחרים לסחור בתיקי השקעות של חברות גדולות. זאת אומרת שהם לא סוחרים בכספם הפרטי, אלא שחברות גדולות ומכובדות העניקו להם את ההרשאה לעבוד עם הכסף שלהם, מתוך ידיעה שהאנשים החדים הללו יצליחו להנפיק רווחים מתיקי ההשקעות שלהם. הם סוחרים בסכומי עתק, ולכן הם עוברים הכשרה קפדנית, שלאחריה רק מעטים ומובחרים זוכים לעסוק בכך.

   ברנד: "סוחר נוסטרו טוב יעבוד על מיליונים, ואפילו מיליארדים. הכול כמובן תלוי בסוג הנכס הפיננסי עליו סוחרים, גודל החברה, וכו'. מה שבטוח, גם כשמדובר בסוחרי נוסטרו בתחילת דרכם שעובדים בסכומים צנועים יותר - זה יותר מכל מה שהכרת. הסטטיסטיקה אומרת ש70-90% מסוחרי הנוסטרו מסיימים את החודש ברווח (פי 10 ממה שנהוג אצל האדם הפרטי הממוצע). לאחר שצלחו את ההכשרה הקפדנית, משכורת שנתית ממוצעת שלהם יכולה להגיע למאות אלפי שקלים וצפונה בשנה".

   אז עכשיו אתם בביג שוט הולכים לחלק כסף לאנשים שעד אתמול לא ידעו לסחור... קצת נפלתם על הראש, לא?

   (צוחק) "אז זהו, שלא. סוחרי הנוסטרו יודעים לייצר תשואות שאף בית השקעות לא יכול להתחרות איתן. בעוד בית השקעות יודע לייצר במקרה הטוב 9% תשואה בשנה, צוות פרטי של סוחרים יכול לעשות פי 5, פי 10 מזה ואפילו יותר. יש גם סוחרים שיודעים לייצר יותר למעלה מ-100% תשואה בשנה על תיקי השקעות ענקיים. בארה"ב, להחזיק צי של סוחרי נוסטרו זה דבר שבשגרה. אני מאמין בכוח הישראלי ובמוח הישראלי. אנחנו עושים את המהלך הזה כדי להמשיך את המהפכה שהתחלנו כבר לפני שנה, וזה השלב הבא מבחינתנו".

   ואיפה הקאץ'? נשמע קצת טוב מדי מכדי להיות אמיתי.

   "ממש לא. ההצעה הזו היא Win-Win. אם סוחר יודע לקחת תיק מסחר ולהגדיל אותו באופן משמעותי, הוא מקבל אחוזים מתוך הרווחים שהצליח לייצר. ככה גם הסוחר מרוויח, וגם אנחנו כחברה לא נשארים מקופחים. הסוחר מקבל הזדמנות נדירה לסחור על תיק בסדר גודל שלא יכל להגיע אליו לבד (לרוב האנשים אין בצד 250 אלף דולר), ואנחנו כחברה זוכים להנות מהפירות שהסוחרים שנכשיר יידעו לייצר."

   ואתה לא מפחד שהחבר'ה יפסידו לך את הכסף?

   "אם היית רואה איזה הכשרה הם עומדים לעבור, גם אתה לא היית מפחד. אנחנו לא ניתן את ה-250 אלף דולר ביום אחד, תיק המסחר של התלמידים יגדל בהדרגה רק בהתאם לתוצאות שהם יספקו, ככה שאנחנו מנהלים את הסיכון שלנו באחריות."

   מגרש משחקים של של 150 מיליארד דולר ביום

   "כמו שאתה יכול להבין זה לא משהו שיתאים לכל אחד. במהלך ההכשרה, הצוות של ביג שוט עוקב אחר כל התלמידים. המצטיינים, שיפגינו פוטנציאל, ישקיעו בלימודים ויסחרו לפי הכללים - יזכו לקבל הזמנה לתוכנית ההכשרה של הנוסטרו. שיהיה ברור, ההכשרה שלנו בביג שוט מבוססת בכל מקרה על אופן ההכשרה שעוברים סוחרי הנוסטרו. ההבדל הוא, שבמקרה הזה הנבחרים יזכו לליווי צמוד של איל והצוות המקצועי. כמו כן התלמידים שייבחרו יזכו לטפל בתיקי מסחר גדולים מאוד, מבלי שיצטרכו לסכן את כספם האישי".

   כמה מרוויח סוחר הנוסטרו מהעיסקאות שיצר?

   "סוחר נוסטרו בתחילת הדרך מרוויח 30% מהרווחים שהוא מצליח לייצר על תיק ההשקעות שאיתו הוא עובד. בהמשך הדרך הוא מרוויח 50% מהרווחים הללו. אז אם מתיק של 250 אלף דולר ייצרת, לדוגמה, רווח של 100 אלף דולר, אז 50 אלף הם שלך. ככה, כן".

   ולמה דווקא ביג שוט? מה שונה אצלכם?

   מעבר לזה שתוכנית הנוסטרו שלנו היא ראשונה מסוגה, ביג שוט זה ממש לא רק הכשרה. ביג שוט, היא קהילה. והאמת - הקהילה הזאת הפכה מזמן למשפחה. התהליך שאנשים עוברים אצלנו, מבחינה אישית והתפתחותית, הוא דבר שלא ראיתי בכל חיי המקצועיים. התמיכה של החבר'ה אחד בשני, השיתוף ברעיונות מסחר, העידוד שכשקשה לפעמים… צריך לראות בעיניים כדי להאמין."

   ביגשוט (יח"צ)
   צוות הקומנדו המלא של ביג שוט

   מפקד 'יחידת העלית' שדואג שכל החיילים יחזרו הביתה בשלום

   מי שמפקח היום מלמעלה על הנעשה בהכשרה של ביג שוט הוא ישראלי שחי ונושם את הבורסה האמריקאית מזה 16 שנה, והיה סוחר נוסטרו בעצמו שנים רבות. אחרי שהיה חלק מצוות שסחר על 10% משווי הנאדס"ק (סכום הזוי שקשה לי אפילו לכתוב כאן), אייל מנהל ביד רמה מזה כשנה את חדר המסחר המצליח של ביג שוט, תחתיו בסופו של דבר יעבדו סוחרי הנוסטרו החדשים.

   "עבדתי בחברת המסחר היומי הגדולה בעולם, בה היו 1000 סוחרים בו זמנית כאשר רובם המכריע רווחיים. באופן אישי אני סחרתי בזמנו על תיק של מיליון דולר, בהמשך גם ניהלתי חדר מסחר עם עשרות סוחרים. אני מתפרנס ממסחר במניות ארה"ב ב-16 השנים האחרונות", מספר אייל על עצמו.

   אייל, מה מצפה לכל הישראלים החדשים שרוצים לקפוץ על ההזדמנות שביג שוט מציעה?

   "לפני שמדברים על סכומים מפוצצים ומנקרים לאנשים את העיניים, חשוב להבין שמדובר בתהליך לא קל. באמת שלא כל אחד מתאים. צריך המון סבלנות, רצון בלתי פוסק ללמוד, יכולת לעבוד בתנאי לחץ ולפעול לפי חוקים מאוד נוקשים.

   אני אספר בקצרה על מה שאני עברתי בתקופת הלימודים, כי זה הולך להיות דומה עבור מי שיצטרף אלינו. במקום שבו עבדתי, כל סוחר שעבר את הכשרת הנוסטרו, קיבל צ'אנס להוכיח שהוא מסוגל לייצר רווחים והתחיל לסחור על הפסד מקסימאלי של 50 דולר ליום. מנגד - אם הגעת ליעד הרווח היומי שלך, מותר להמשיך לסחור.

   אלו היו חוקי המשחק הנוקשים באותם ימים, הכול בכפוף להנחיות, ואכן בהתחלה היה לא קל. לפעמים אפילו מתסכל, אני זוכר שבתחילת הדרך הפסדתי שוב ושוב ושוב. אמנם זה היה סכומים קטנים בתיק שלא היה שלי, אבל תחושת התסכול בכל זאת הייתה חזקה. זה אגב השלב שרוב האנשים פורשים, אבל מי ששורד את התקופה הזו, החיים שלו משתנים לחלוטין.

   התקופה הזו, שבה הפסדתי מעט, אבל עם שליטה מלאה, היא מה שהקנתה לי את הביטחון, הניסיון, השליטה המלאה במה שאני עושה היום.

   בתקופה שהגיעה אח"כ, הכפלתי מספר פעמים תוך זמן קצר תיק מסחר של 5000 דולר. לאחר מכן, התחלתי לסחור בסכומים גבוהים יותר ויותר, כאשר בשלב מסוים הגעתי למספרים גבוהים מאוד שנשמעים דמיוניים לרוב האנשים. זה מה שיקרה עכשיו לחבר'ה שלנו. יש פה הזדמנות נהדרת לטעום מהעולם של הנוסטרו, וזאת חוויה שאני ממליץ בחום לעבור".

   מפחיד קצת.

   "אל דאגה. התלמידים שלנו יעשו זאת בראש שקט כי הם אין להם מה לסכן. יותר מזה, הם לא הראשונים שעוברים את ההכשרה הזאת - זה הוכח בעבר מספר רב של פעמים שזו הדרך ליצור סוחרים אמיתיים."

   גיא ברנד מבקש "להתפרץ" שוב לשיחה, ומוסיף: "מי שיזכה להצטרף לתוכנית הנוסטרו של ביג שוט, ילמד מהאיש האדיר הזה. פה גם אני יכול לספר ולהרחיב, שאייל הוא מורה בחסד, ולא ישן בלילה אם התלמידים שלו לא מתקדמים ולא מצליחים.

   לא סתם בחרנו בו, הצוות ואני, להנהיג את המהפכה שהתחלנו פה לפני שנה. איל ואני שותפים מלאים לחזון של יצירת חדר המסחר הגדול בעולם. בבורסה האמריקאית מתגלגל מדי יום סכום עתק של 150 מיליארד דולר, ככה שבאמת יש מקום לכולם. זה המקום לספר שאנחנו לא מגבילים את כמות התלמידים בנוסטרו - כל מי שיימצא מתאים (אחרי תהליך סינון קפדני), יוכל להצטרף אלינו. פרטים נוספים אפשר לקבל כאן."

   אז מה עכשיו?

   לחצו על הקישור פה מתחת וקבלו הצצה נדירה לסדרת הסרטונים שלנו ולעולם בו חיים אותם 4% שמגלגלים מאות אלפי דולרים כל חודש כבר שנים.

   חץ (יח"צ)

   ** לזמן מוגבל: רישום מידי וחינמי לסדרת הווידאו של Big Shot

   עוד כתבות ב-טוב לדעת