וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמונה עובדות מעניינות שלא ידעתם על ניתוחי עיניים

בשיתוף "אסותא אופטיק", וואלה! NEWS בשיתוף אסותא אופטיק

29.1.2018 / 13:15

כמה זמן קיימים ניתוחי לייזר, מה הסיכוי לעיוורון, כמה כאב זה יגרום לכם ומתי תוכלו לחזור לפעילות? מיתוסים ועובדות סביב אחד הניתוחים הפופולריים בתחום האופטיקה. ואם אתם מעוניינים לעשות אבל חוששים, זה בדיוק מה שאתם צריכים לראות

1. ניתוחי לייזר במתכונתם הנוכחית קיימים בעולם כבר מ-1987 - כלומר, 30 שנה. מה זה אומר מבחינתכם? לא יותר מדי, מעבר לעובדה שלא מדובר בפטנט שרלטני שעומד לחלוף מהעולם, אלא במשהו שבאמת קיים ועובד במשך שנים.

2. החשש הגדול של המתלבטים אם לעבור ניתוח לייזר בעיניים הוא שכישלון יגרום לעיוורון. ובכן, לאחר מיליוני טיפולים טרם נרשם ולו מקרה אחד של אדם שהפסיק לראות. גם באופן תאורטי לא יכול להיות מצב של עיוורון.

3. אין כאב במהלך טיפולי לייזר בעיניים. אולי תחושו בחוסר נוחות, אבל בטיפול שאורך מספר דקות ושישנה את חייכם, איכשהו נראה לנו ש"חוסר נוחות" הוא מחיר שתשמחו לשלם.

4. עד כמה שטיפולי לייזר בעיניים הפכו לנפוצים, עדיין חשוב מאוד לדעת למי לפנות. אל תסתמכו על מודעה בעיתון או ברשת בלבד, בדקו היסטוריה של המקום ולכו למרכזים רפואיים מוכרים וידועים, בדגש על בתי חולים.

טיפול לייזר בעיניים. ShutterStock
יש לכם עדיין משקפיים? הגיע הזמן להסיר/ShutterStock

5. אתם סובלים מקשיי ראייה, זה אומר שאתם מתאימים לניתוח לייזר, לא? ובכן, לא. יש מספר סיבות רפואיות שעשויות לפסול אתכם מהטיפול, ועליכם לבדוק זאת עם רופא מוסמך. לאחר בדיקת התאמה מקיפה ויסודית תוכלו לדעת אם אתם מתאימים לטיפול או לא, ואם כן - באיזו שיטה.

6. יש שתי שיטות לטיפול, אחת עם חיתוך הקרנית והשנייה ללא חיתוך הקרנית. בשיטה זו ההחלמה מידית לאחר שעות ספורות, ובשיטה השנייה ההחלמה אורכת מספר ימים.

7. לא כל תוצאות הטיפול בלייזר דומות ואין הכרח שבעתיד לא תיאלצו להשתמש שוב במשקפיים. באופן עקרוני, ייתכן מצב של משקפי קריאה בלבד לאדם מגיל 45 ומעלה ללא קשר לניתוח וללא שום פגיעה במרחק.

8. הגענו לנתון הכי כיפי. על פי מחקר שנערך בארצות הברית בשנים האחרונות, נרשמה הצלחה ב-97 אחוזים מניתוחי הלייזר. 97 אחוז! האם זה בלבד לא שווה?

כפי שהבנתם, ניתוח לייזר בעיניים הוא אקט פשוט, בטוח ולא כואב או פולשני. אם רק תביטו לצדדים, תגלו שבסביבתכם יש אדם או שניים שעברו אותו. רק כדי לחזק עוד קצת את הרגשת הביטחון - בתי החולים אסותא רמת החייל ואסותא השלום זכו בעבר בתואר מוסמך איכות ובטיחות ברפואה ברפואה מטעם ארגון ה-JCI, על עמידה בסטנדרטים גבוהים של איכות ובטיחות ברפואה.

ניתוחי העיניים מבוצעים בהשתתפות כל קופות החולים בהתאם לכיסוי הביטוחי, כשמבוטחי "מכבי שלי" ו"כללית פלטינום" מקבלים עד 50% השתתפות של קופות החולים מעלות הטיפול.

בשיתוף "אסותא אופטיק", וואלה! NEWS בשיתוף אסותא אופטיק
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully