פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זהירות שמש, גם בבחירת ריהוט גן

   גם אם רכשתם ריהוט גן – זו לא ערובה לכך שהריהוט יישמר במצבו הטוב. אם לא תקפידו לטפל בו ולמנוע את התייבשותו ואת דהייתו בשמש – תקבלו אחרי זמן לא רב ריהוט דהוי ומתפורר. הפתרון, הקפדה על טיפול תחזוקה שוטף והתקנת הצללה איכותית

   חום יולי-אוגוסט הוא אמנם אחד מן השיאים של קרינת השמש הישראלית הנודעת, אבל ממש לא מדובר בחודשים החמים היחידים בשנה. למעשה, רוב חודשי השנה – באביב, בקיץ, בסתיו ואפילו בחלקים נרחבים מן החורף – הם שמשיים למדי. השמש החמה יכולה להיות נעימה, אך כאשר מדובר במרפסות או בגינות – היא גם עלולה להיות הרסנית לריהוט הגן העלול לדהות בשמש או להתייבש.

   "כל ריהוט גן מחייב טיפול תחזוקתי", מסבירה רוני לוגסי מגרין ריהוט ועיצוב הגן. לדבריה, בזמן מכירת מערכת ריהוט גן חשוב להקפיד לקבל מאיש המכירות הסברים על אופן הטיפול והתחזוק של המערכת.

   אחת הדוגמאות הבולטות למערכות שעלולות להינזק בשמש הקופחת היא מערכת ריהוט גן העשויה עץ. "יש למערכת ישיבה לגן העשויה מעץ את הפלוסים ואת המינוסים שלה – יש לה מראה חמים וביתי מן הצד האחד, אבל היא דורשת טיפול מן הצד השני. גם כשמשתמשים בעצים שומניים באופן טבעי – הם חייבים לעבור טיפולי שימון תקופתיים, פעם בחצי שנה, כדי להכניס את השולחן לתוך הסיבים", הסבירה.

   ריהוט גן סופי גרין (מערכת וואלה! NEWS)

   לדבריה, גם בריהוט העשוי ראטן סינתטי נדרש טיפול תחזוקה, גם אם לא אינטנסיבי כמו בריהוט העשוי עץ. "הראטן הסינתטי, שבשמו המקצועי נקרא רסינה, הוא למעשה רצועות פלסטיק שבאות להחליף את הראטן הטבעי. הריהוט הזה לא דוהה בשמש אבל הוא עלול להתייבש בשמש. יש אפשרות לטפל בראטן הסינתטי – לרסס אותו בכל כמה חודשים בחומר שיעניק לו מחדש את הלחות. זה יכול להיות אפילו קרם גוף, העיקר שהטיפול יעניק לריהוט שוב את השומן ואת הלחות על מנת שלא יתייבש", ציינה.

   ריהוט גן סופי גרין (מערכת וואלה! NEWS)
   לעשות הכול כדי למנוע מהריהוט להתייבש בשמש

   אחת האפשרויות להפחתת נזקי השמש, ולמעשה לפתיחת מרפסות וגינות לשהיה נוחה גם בשעות הצהריים, היא התקנת הצללה איכותית. "יש כמה אפשרויות להצללה – יש אפשרות של גזיבו, שהוא כמו סוכה שמעניקה לנו קירוי וגג מעל למערכת הישיבה. אפשר גם להשתמש בשמשיה בעלת רגל צד, שעומדת בלי להפריע למערכת הישיבה ושניתן לסובב אותה 360 מעלות", הסבירה לוגסי. "אני ממליצה על השמשיה משום שניתן לנייד אותה ולכוון אותה על פי הצורך", הוסיפה.

   האם יש טרנדים ושינויים באופנות בריהוט הגן?

   "מה שהשתנה בין העבר לבין הזמן הנוכחי הוא שאנשים יותר נותנים את הדעת אל החלל החיצוני, לפחות כמו שהם נותנים את הדעת לחלל הפנימי שבתוך הבית. גם בחלל החיצוני חושבים על הצבעים, על המרקמים, על איך הם רוצים להתפנק – בערסלים או במיטות רביצה. אנשים רואים את זה כחלק בלתי נפרד מהבית", אומרת לוגסי. לדבריה, היום משתמשים בחומרים יותר מעניינים שנותנים נופך עיצובי חדש לריהוט הגן. "החידושים בריהוט הגן הם מבחינת המרקמים והצבעים – כחול או ירוק או מוקה שחזק מאוד השנה. אנשים גם אוהבים צבע שמפניה במערכת האלומיניום. היום גם משתמשים ברצועות רחבות מכל מיני צבעים, שעוטפות את ריהוט הגן ונותנות לו מראה מעניין".

   לפרטים

   עוד כתבות ב-טוב לדעת