פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מים מינרליים: מדוע הם עדיין כל כך רלוונטיים?

   אם לפני שלושה עשורים זו הייתה האלטרנטיבה היחידה, היום מים מינרליים נחשבים רק לאפשרות אחת מני רבות במטבח המשרדי והביתי. אז מדוע זו עדיין האופציה הטובה ביותר? קבלו שבע סיבות טובות, רכשו מתקן לבית או למשרד וקבלו גם מתנה יפה

   נתקלנו בו לא אחת, באותו הבחור בסרבל שסוחב כד ענק של מים מינרליים על הכתף עד לבית או למשרד הלקוח. פעם, בסוף שנות ה-80, זה היה חידוש מרענן, היום זה כבר עניין של שגרה. מים מינרליים נפוצים בכל מני תצורות, משישייה בסופר ועד ברים חדשניים. מדוע, למרות אפשרויות השתייה האחרות שקיימות, הם כל כך רלוונטיים בחיינו?

   נביעות (יח"צ)
   למרות אפשרויות שתייה לא מועטות, מים מינרליים רלוונטיים מתמיד

   1. הבריאות מעל הכול. מים הם רכיב התזונה שנכנס לגוף שלנו בכמות הגדולה ביותר מדי יום. לניקיונם של המים המינרליים יש מספר סיבות שנפרט בהמשך, אבל עוד לפני ההסברים, כדאי להתמקד בכותרת: הרכיב הכי חשוב בתזונה שלכם בטוח לצריכה, איכותי ונקי ממזהמים סביבתיים נפוצים כגון שאריות של תרופות, דלק ומתכות.

   2. איכות מבטן האדמה. המים המינרליים של "נביעות" מגיעים ממקור תת קרקעי איכותי ומפוקח וראויים לשתייה כבר מהנביעה, ללא צורך בחיטוי או שיפוץ. לא נעשית בהם התערבות חיצונית, כשגם ההובלה נעשית ונארזת בסמיכות למקור שאיבת המים וללא מגע יד אדם. בעולם כל כך מתועש, שבו כל דבר זוכה לעיבוד ולהתערבות, על כמה מוצרים אתם יכולים להגיד את זה?

   3. בקרת איכות מעמיקה. מקור המים חשוב ביותר, אבל ללא שימור והקפדה, המים יאבדו מאיכותם. המים המינרליים הטבעיים של "נביעות", מהחברות הוותיקות והמובילות בתחום בישראל, עוברים למעלה מ–150 בדיקות איכות מדי יום. המים והמפעל נמצאים תחת פיקוח ובקרה של משרד הבריאות בישראל ועומדים בתקני איכות בינלאומיים הקפדניים ביותר וביניהם תקןNSF , אשר עורך את הבדיקות בהתאם לקריטריונים של ה-FDA, ארגון המזון והתרופות האמריקאי, ושל ה-IBWA, הארגון העולמי למים מבוקבקים.

   נביעות (מערכת וואלה! NEWS)
   מבטן האדמה לבית הלקוח ללא התערבות חיצונית

   4. מכילים סידן. סידן הוא מינרל שמשתתף בתהליכים רבים וחיוניים בגוף. על פי מחקרים, איננו צורכים את כמות הסידן הנדרשת בתפריט היומיומי שלנו. בליטר מים מינרליים של "נביעות" תמצאו 57 מ"ג סידן.

   המלצות השתייה לאישה בוגרת הינן 2.2 ליטר ליום ולגבר בוגר 3 ליטר ליום. על פי החישוב הזה, אישה שתשתה מים מינרליים של נביעות לפי הכמות המומלצת ליום, תקבל 12.54 12.5%מהקצובה היומית וגבר יצרוך למעלה מ-17%.

   5. מגנזיום. המגנזיום הוא סמן מצוין לעדיפות של מים מינרליים "בשנים האחרונות עלה מאוד השימוש במים מותפלים בישראל", אומרת הדיאטנית הקלינית שרון דבוש, "אחד החסרונות של המים המותפלים שמסופקים כיום בארץ טמון בכך שאינם מכילים מגנזיום, מינרל חיוני וחשוב שניתן לקבל מהמזון וממים לשתייה. ככל שאנחנו צורכים מזונות מעובדים ומתועשים יותר, כך פוחתת צריכת המגנזיום שלנו בתפריט היומי. צריכה קבועה של מים מינרליים המכילים מגנזיום יכולה להיות בעלת חשיבות ניכרת לאספקה יומית של המינרל".

   נביעות (מערכת וואלה! NEWS)
   לא רק מים. רוכשים בר של "נביעות" ומקבלים מכונה להכנת גלידה ביתית

   6. דל נתרן – בהתאם לתקן האירופי. מי השתייה בישראל עלולים להכיל כמויות לא מבוטלות של מלח ונתרן. המקורות העיקריים לעלייה ברמות של נתרן במים הם שימוש במי קולחין (מי ביוב שעברו טיוב במכון טיהור שפכים ומשמשים להשקיה חקלאית או להחדרה חזרה למי תהום) , זיהומי קרקע שמקורם בחומרי הדברה או בפריצות ביוב וכניסה של מים תהום מליחים למאגרי מים מתוקים כתוצאה משאיבת יתר. העלייה בצריכת מים מותפלים שיפרה את רמות הנתרן במי השתייה, אך הרמה הסופית של נתרן במים המסופקים אינה קבועה ויכולה להשתנות מאוד בתקופות שונות. אוכלוסיות רגישות כגון תינוקות וילדים אינן זקוקות לתוספת של הנתרן במי שתייה, ובמיוחד עבורן מומלץ להקפיד על שתייה של מים הדלים ככל הניתן בנתרן. יש לזכור כי הרתחה אינה מסלקת נתרן. מים מינרליים משקפים את הרמה הטבעית של נתרן שיש בקרקע. התקן האירופי המחמיר עומד על פחות מ-20 מ"ג לליטר מים. בליטר מים מינרליים של "נביעות" המינון הוא 8.4 מ"ג.

   7. נוחות ועיצוב. בנוסף למתקן הנפוץ והקלאסי, הבר הגבוה עם הכד שמעליו, היום האפשרויות רבות ומגוונות, מה שהופך את השימוש במתקני מים מינרליים לפשוט, נוח ומותאם לשימוש ביתי. יחד עם בר המים הסטנדרטי, "נביעות" מציעה היום מגוון של ברים גדולים וקטנים, בהם גם מתקן ה-NOVIA החדשני והקומפקטי. מגוון האפשרויות יאלץ אתכם לחשוב על המוצר שמתאים לביתכם מבחינה עיצובית, אבל זה כבר לגמרי עניין אחר.

   "נביעות" מעניקה ללקוחות החדשים שיצטרפו דרך כתבה זאת מכונה להכנת גלידה ביתית. אז למה אתם מחכים? הצטרפו והתחילו גם אתם ליהנות מאספקה קבועה של מים מינרליים בשירות אישי עד הבית!

   עוד כתבות ב-טוב לדעת