פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ניהול תיקי השקעות: קבלו 4 הצעות אטרקטיביות עבורכם לניהול תיק מעל 300,000 שקל

   בעולם כל כך מסובך כמו שוק הפיננסים, עדיף להשתמש בשירותיו של מנהל תיקים מנוסה, שיידע לסייע לכם כיצד לפזר את כספכם בצורה היעילה ביותר. יש לכם כסף ליום סגריר? היכנסו לכאן ובחרו את מנהל תיק ההשקעות שלכם

   הדילמה הזאת היא מסוג אלה שמכנים אותן "צרות טובות". מתפנה לכם כסף ואתם תוהים מה לעשות בו. עובר ושב? תוכנית חיסכון? אולי בכלל נדל"ן?

   המחשבה העומדת מאחורי השקעה, כל השקעה, היא הבטחת העתיד הכלכלי. כל אחד שיש בידיו אלפים רוצה להפוך אותם לרבבות, למאות אלפים ואחר כך למיליונים. לתיאבון שלנו אין גבול, מה שגורם לנו לעתים לשכוח שהדרך אל העושר ארוכה, מלאת מהמורות, רצופת תמרורי אזהרה וכלל אינה מובטחת. זו הסיבה שגם אם ההגה בידיים שלכם, עדיין עדיף שיהיה לצדכם נוסע נלווה כמו מנהל תיק השקעות.

   פגישת ייעוץ עם בנקאי (ShutterStock)
   יש דברים שאסור לעשות לבד. התנהלות בשוק כל כך מורכב שמושפע מתנודות וקפריזות דורשת איש מקצוע מנוסה שעבר הסמכות

   ניהול תיק השקעות נשמע, על פניו, כמו משימה פשוטה. שמים קצת פה וקצת שם, מפזרים סיכונים ויש יופי של עוגה. אלא ששוק הפיננסים כל כך מורכב, שבשיטה העיוורת הסיכוי לכישלון גבוה מהסיכוי להצלחה. גם אם נדמה לעתים שרק אתם יודעים מה טוב עבורכם ועבור הכסף שלכם (מעל 300 אלף שקל), נוכחותו של מנהל תיק השקעות בתמונה יכולה לעזור לכם לתעל את התוכנית שלכם לכיוונים המתאימים ביותר.

   ראשית, חשוב להדגיש: מנהל תיק השקעות אינו האיש שמחליט עבורכם על הכיוון, אתם המושכים בחוטים. כן, הוא המוציא לפועל, אבל האסטרטגיה מאחורי התיק היא שלכם. אם נשאל מושגים מעולם הכדורגל, אתם כמאמנים בוחרים האם לעלות במערך התקפי, קרי תיק מרובה סיכונים, או במערך הגנתי, תיק סולידי וכמעט נטול סיכונים. בדומה לכדורגל, לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, אבל במקרה הזה היריב אינו ברור, הוא משתנה בהתאם לכוחות השוק ואתם צריכים לתמרן ולפעמים, כמו המאמן, גם לשנות מערך. מנהל התיקים הוא השחקנים בהרכב, הוא זה שיוצא עם המערך שהוכתב לו.

   איך בונים תיק השקעות?

   בישראל פועלים למעלה מ-150 בתי השקעות, המעסיקים מנהלי תיקים. מנהל תיקים הוא אדם מוסמך שעבר שש בחינות בסטטיסטיקה, כלכלה וחשבונאות, ניירות ערך ומכשירים פיננסיים, אתיקה מקצועית ועריכת ביצועים בתיקי השקעות שונים. מדובר בדרך לא קלה, ולכן זכרו שהאדם היושב מולכם עבר לא מעט וראה בחייו דבר או שניים מעולם המספרים המסובך הזה.

   עם זאת, לא הוא הסיפור, אתם הסיפור. מנהל התיק שלכם יבחן אתכם את המסלולים המועדפים עליכם ויחד תבנו את התיק המתאים. המדיניות שנקבעה מראש היא זאת שתקבע את מסלולו של התיק כל עוד לא תבצעו בו שינוי. התיק מורכב מניירות ערך של אפיקי השקעה שונים, מניות (השקעה עם סיכונים) ואג"ח (השקעה סולידית). אגרות החוב נחשבות לאפיק השקעה בטוח, אבל "בטוח" אומר גם אפשרות לתשואה נמוכה. במניות, לעומת זאת, האפקט הפוך: הסיכון גבוה, אבל כמוהו גם הרווח.

   עכשיו, זוכרים שאתם המאמנים? גם המאמן הנועז ביותר אינו עולה עם 11 חלוצים וגם המאמן ההגנתי ביותר לא פותח עם 11 בלמים. במלים אחרות, מרבית מנהלי התיקים יסכימו שיש לשלב בין ערוצי השקעה שונים ולפזר סיכונים, כי, כמו שאומרת הקלישאה, לא שמים את כל הביצים בסל אחד.

   אז מדוע בדיוק אני צריך יועץ השקעות?

   בקצרה, הסיבה פשוטה: בתיק השקעות יש הרבה יותר מהמספרים שאתם רואים על פני השטח. יש חישובים הסתברותיים שמרבית האנשים מהישוב אינם יודעים ו/או רוצים לעסוק בהם. מנהל תיק ההשקעות בוחן את האפיקים ומסייע לכם להרכיב תיק המורכב מציפיות הסיכון שלכם. שילוב נכון של ניירות ערך יכול לענות בצורה הטובה ביותר על צרכי המשקיע וכך, באופן הסתברותי, הוא יהיה מרוצה יותר מהשקעתו.

   תפקידו הפרטני יותר של מנהל התיק הוא לנתח, בעזרת הידע והניסיון שלו, את מצב השוק, את טווח ההשקעה המומלץ, את רמת הנזילות הנוחה ביותר ואת רגישות הסיכון בהתאם לדרישות הלקוח. מנהל תיק השקעות צריך לפרט בפניכם את הסיכונים והתשואות הקיימות בכל הרכב מניות אפשרי, כלומר, לתת את מלוא המידע כדי שהלקוח יוכל לבחור בחירה מושכלת ובכך להפחית את הסיכון בהשקעה.

   מי ינהל לי את התיק?

   זה כבר תלוי בכם ובתמהיל הרצוי לכם. זכרו שיש בישראל בתי השקעות רבים, לכל אחד מנהלים משלו והאפשרויות רבות. עליכם לבדוק מספר דברים עיקריים, בהם שנות הניסיון של מנהל התיק, הישגיו בטווח הארוך והקצר ועקביות הצלחותיו. חשוב לכם לדעת את שיטת העבודה שלו, את אסטרטגיית בחירת התיק וכן - יש גם מרכיב אנושי. כמו בכל תחום, החיבור ביניכם לבין מנהל התיקים קובע רבות, אתם צריכים להאמין בו ובדרך עבודתו. שקיפות, מהירות ויעילות הן תכונות חשובות ביותר עבור כל מנהל תיקים.

   ויש גם את הנושא של דמי הניהול. איש אינו מנהל את תיקיכם לשם שמיים. חשוב לבדוק כמה אתם משלמים, אבל לא בהכרח ללכת על המחיר הנמוך ביותר. אם אתם מקבלים יותר וניסיונו של מנהל התיקים מוכח, יש כנראה סיבה לכך שאתם גם משלמים יותר.

   קיימת סבירות גבוהה שאם לא עסקתם לאחרונה בהשקעות, ההיכרות שלכם עם מנהלי תיקים קלושה. באתר "פיננסים" יעזרו לכם לעשות את הצעד הראשון בדרך לבחירת איש המקצוע המתאים לכם. באת "פיננסים" בתי ההשקעות מתחרים עליך. אתה במרכז, כך שבאמצעות התחרות תוכל להוזיל את דמי הניהול שגובים בתי ההשקעות עבור השירות.

   באמצעות אתר "פיננסים" ניתן לקבל עוד היום 4 הצעות לניהול תיקי השקעות מעל 300,000 שקל מבתי השקעות נבחרים, גדולים וממותגים, בעלי רישיון יועץ השקעות. תנו ל-4 בתי ההשקעות להתחרות עליכם עם הצעה פשוטה ומהירה שאינה כרוכה בהתחייבות.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת