פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לעקור מהשורש: פרטים שאולי לא ידעתם על הסרת שיער בלייזר

   בעשורים האחרונים הפכה הסרת שיער בלייזר לפעולה שכיחה בקרב נשים וגברים כדי לעצור תופעות מעיקות כמו מריטה, אך לפני שאתם משנים את המראה יש כמה דברים שאתם צריכים לבדוק. כל הפרטים כאן, כולל מבצע מצוין

   הסרת שיער בלייזר היא שיטת טיפול שבה רופא, או בעל השכלה רפואית בהשגחת רופא, מפעיל מכשיר לייזר בעוצמה גבוהה למטרה זאת. ב-1979 הומצא המכשיר הראשון על ידי המדען ברי ג'יי, אך רק לפני עשרים שנה בדיוק, ב-1997, יצא המכשיר המחודש שהפך לפופולארי מאוד בתחום. על אף שזה נשמע היום טריוויאלי, יש כמה דברים בסיסיים שחייבים לדעת. הם עשויים אף להפריך מספר דעות קדומות הקשורות לטיפול.

   הסרת שיער בלייזר נאטורפיל (ShutterStock)
   אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר ב-20 השנים האחרונות

   הזמן הטוב ביותר להסרת שיער הוא החורף?

   לא בהכרח. הלייזר היא קרן אור ממוקדת מאוד, המכוונת להגיע לאורך גל שמתאים למלנין המצוי בתוך זקיקי השיער (הפיגמט הכהה). כשאנחנו משתזפים העור שולח למלנין שבשיער מגנים בצורת מלנוציטים, שנשלחים להכהות את העור ולהגן עליו מפני השמש. כשמגיעים לטיפול, הלייזר "עלול" להתבלבל ולחמם את המלנין המצוי בתוך העור ולא רק את זה שמופיע בתוך השיער. חימום כזה עלול לגרום לתגובת יתר.

   מכאן נובעת הסברה שהחורף הוא זמן טוב יותר להסרת שיער בלייזר, אבל מכיוון שמדובר בסדרה קצרה שלרוב מגיעה עד ל-10 טיפולים ולעיתים קצת יותר, משך הטיפול עשוי לארוך כ-3 שנים. עושים את החשבון? שלושה קיצים יעברו עד שתסיימו, כך שבכל מקרה חלק מהביקורים שלכם יתבצעו בקיץ. מעבר לכך, הטכנולוגיה כיום מאפשרת לטפל במטופלים שזופים (אם כי לא שיזוף טרי), כך שמשקלה של סוגיה זאת קטן ביותר.

   כדאי לרכוש טיפולים לכל החיים?

   כמו במקרים רבים ובכל תחום, חשוב להתייחס לאיכות ולא את הכמות. כשמדובר בגוף שלכם, יש לבדוק קודם כל מהו הטיפול הטוב ביותר עבורכם.

   על פי הניסיון בענף הסרת השיער בלייזר, יש צורך לחזור על כל טיפול באזור המטופל בין 6-8 פעמים כדי להגיע לתוצאה המבוקשת, שהיא דילול משמעותי של השיער (אין באמת דבר כזה שנקרא "הסרת שיער לצמיתות"). המהדרין יוסיפו על המספר הזה ויגיעו ל-10 ואפילו 12 טיפולים. אין צורך גורף ביותר מכך, אלא במקרים חריגים בהם הטיפול לא יעיל או שהגוף לא מגיב. האזורים היחידים שכדאי לרכוש בהם טיפולים ללא הגבלה הם הפנים, שם ניתן רק לראות שיפור, אך יש צורך לחזור על כך במשך שנים ארוכות.

   ישנם מקרים בהם מובטחים טיפולים "לכל החיים" ו"ללא הגבלה". לפני שעושים זאת, כדאי לבדוק אם יש באמת יש צורך ביותר מעשרה מפגשים בהם צריך להגיע אל המכון (וגם לחפש חניה, להמתין, לעבור טיפול שהוא לא תמיד נעים ולחזור הביתה בתחושה שמחכים לכם עוד הרבה כאלה), או שפשוט עדיף לרכוש כמות טיפולים שמתומחרת ל 10 או 12 טיפולים בלבד, ברשת יציבה שמטפלת באמצעות מכשיר לייזר איכותי. הצוות המטפל בעלי השכלה רפואית המיומנים בטיפולי הסרת שיער. המטרה העומדת לנגד עיניכם: טיפול יעיל, מקצועי ומהיר.

   טיפול הסרת שיער בלייזר נאטורפיל (ShutterStock)
   להסיר שיער ולצאת לדרך חדשה וקלילה

   מדוע דווקא לייזר?

   הטיפול היעיל ביותר לגוון העור וצבע השיער השכיח בישראל הוא באמצעות מכשיר לייזר הפועל באורך גל של 810 ננומטר. יש אמנם מכשירים נחותים יותר וזולים יותר כגון IPL ואינפרא, שעלות הטיפול בהם נמוכה יותר, ואפשר גם לרכוש מכשיר ביתי עם הטכנולוגיה הזאת ולבצע את הטיפולים לבד בבית, אך רק טיפול באמצעות מכשיר לייזר עוצמתי יעניק לכם את התוצאה הרצויה.

   החסרונות של טיפול באמצעות מכשיר לייזר עוצמתי הוא מחירו הגבוה בשל עלויות האחזקה הגבוהות, יחד עם הצורך בצוות מטפל עם הסמכות מתאימות. כל אלה מייקרים את עלויות הטיפול. בשורה התחתונה, למרות ההוצאה הגדולה יותר, התמורה למחיר בטיפול לייזר גבוהה יותר.

   האם חשוב שהלייזר יהיה מסוג מסוים?

   ישנם מספר סוגים של מכשירי לייזר, כולם עושים עבודה דומה. אם אורך הגל במכשיר נע סביב ה-800 ננומטר, אין חשיבות גדולה לסוגים שונים של מכשירים פרט לעניין הכאב. יש תוכנה (SHR) שמצליחה להקטין משמעותית את אי הנוחות במהלך הטיפול לאלו שסף הכאב שלהם נמוך מאחרים, וחשוב לוודא שהרשת שבה אתם עושים את הטיפול יכולה להתחייב על המצאות של מכשיר כזה בכל אחד מסניפיה.

   אל תתפתו ל"מכשירים חדשניים". חדשנות היא מילה גדולה ויפה, אבל הצד השני שלה הוא גם חוסר ותק וניסיון על גוף המטופלים. חשוב לוודא שמדובר במכשיר לייזר בעל ותק ארוך וניסיון מוכח של שנים של טיפול במיליוני בני אדם.

   האם חשובה זהות הצוות המטפל?

   טיפול לייזר בגוף האדם בעוצמות גבוהות, מחייב צוות מטפל בעל ידע רפואי והסמכה לטיפול במכשיר לייזר. מדובר בטיפול לא פשוט שמצריך ידע דרמטולוגי, אחריות וניסיון רפואי, במיוחד כשטיפול שמבוצע לאדם שאינו מתאים לטיפולים או בעוצמה לא מתאימה עלול לגרום נזק לכן כדאי להתעקש על קבלת טיפול אך ורק מצוות המוסמך לכך.

   כשמדובר בגוף שלנו עדיף לא להתפשר ולבחור בטוב ביותר. הסרת שיער בלייזר היא תהליך ארוך, אבל גם כזה שמתבצע במינימום סיכון ובמקסימום יעילות. עכשיו בנאטורפיל, מבצע 1+1 – ברכישת סדרת טיפולים אזור נוסף במתנה. השאירו פרטיכם כאן וקבלו את ההצעה המשתלמת ביותר

   עוד כתבות ב-טוב לדעת