פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נרשמים לסמסטר אביב ללימודי תואר ראשון בהנדסה של מכללת אפקה ומשלבים כישורים חיוניים לצד מקצועיות!

   במשך 21 שנים מכללת אפקה נמנית עם המובילות בהכשרת מהנדסים בתחומי ההייטק והטכנולוגיה בישראל. המכללה מפתחת שיטות לימוד חדשניות, שמה דגש על תקשורת אפקטיבית ועבודה בצוות ועוד. יש לכם הזדמנות להירשם ולזכות בהטבה משמעותית. פרטים בכתבה

   למקצועות ההנדסה יש משמעויות נרחבות, שחשיבותן לא בהכרח גלויה לעין הציבורית. בעבר מהנדס היה מסתפק בפיתוח מוצרים שפתרו בעיות ושיפרו את איכות חיינו, ואילו היום במאה ה-21 הדרישות מעולם הטכנולוגיה גבוהות יותר. לעוסקים במקצועות ההנדסה נדרשים כישורים חיוניים ויכולות אישיות מגוונות, כמו למידה עצמית, מיומנות תקשורתית, יכולת עבודה בצוות רב-תחומי, הנעת עובדים, פתיחות לחדשנות וחשיבה יצירתית.

   בדיוק מסיבה זו מגיעים ללמוד במכללת אפקה, המכשירה את המהנדסים של העידן החדש. המכללה נמנית עם המוסדות המובילים בתחומה ומוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, באפקה סיימו כ-4,800 מוסמכים ובוגרים את לימודי ההנדסה לתואר ראשון ושני אשר השתלבו בתפקידי מפתח בארגונים מקומיים ובינלאומיים בתחומי ההיי-טק, הטכנולוגיה, המחקר והפיתוח, הביטחון, האלקטרוניקה, התוכנה, הרפואה, התעשייה, המכונות והניהול.

   מכללת אפקה מציעה 5 מסלולי לימוד לתואר ראשון B.Sc. בהנדסה בתחומים הבאים: הנדסת חשמל, הנדסה רפואית, הנדסה מכנית והנדסת תעשייה וניהול ו-4 מסלולי לימוד לתואר שני M.Sc. בתחומים הבאים: הנדסת אנרגיה, הנדסת מערכות, מערכות תבוניות*, הנדסה וניהול (במסלול מערכות שירות, ובמסלול מערכות תשתית).

   *הענקת התואר מותנת המל"ג

   צעירים לומדים (ShutterStock , shutterstock)
   לימודים בסגנון אחר, חוויה מעצבת ומהנה לדור הצעיר

   בכל תחום יש פער עצום בין רכישת הידע ליישומו. בשל כך, תכנית הלימודים במכללת אפקה אינה תכנית רגילה, העומדת בקנה אחד עם שיטות הלימוד הישנות, כמו כיתות לימוד מסורתיות. הגישה היא שלא מדובר בהבנת המקצוע, אלא בהרבה יותר מזה. "תכניות הלימודים באפקה מוכוונות להקניית ידע, הבנה ויכולת ליישם את הידע הנלמד בפתרון בעיות חדשות, שהיא ליבת עבודתו של מהנדס העוסק בפיתוח מוצרים", אומר נשיא המכללה פרופ' עמי מויאל, "לתפיסתי, תהליך פיתוח מוצרים חדשים הוא יצירתי ומספק לא פחות מכל תהליך יצירה אחר בעולם המודרני. על מנת להגיע ליצירה משמעותית כזאת, רוכשים הסטודנטים יכולות ומיומנויות מפתח הנדרשות כיום מכל מהנדס המבקש להשתלב ולהצליח בתעשייה ובחיים".

   בשל כך שמים במכללת אפקה דגש על הפן האישי. לימוד עצמי, יכולת תקשורת אפקטיבית, עבודה בצוות תוך קיום דיאלוג, חשיבה ביקורתית ושליטה בשפה האנגלית הם חלק אינטגרלי ממסלולי הלימודים השונים, בסיומם יוצאים בוגרי המכללה לדרכם כשהם מוכנים בצורה מיטבית להמשך לימודים או השתלבות בתעשייה. הראיה לכך היא קליטת בוגרי אפקה בתעשייה והאחוזים הניכרים של הבוגרים הממשיכים ללימודי תואר שני.

   "במקביל להקפדה על תכנית לימודים עדכנית ובעלת רמה אקדמית ומקצועית גבוהה, אפקה שמה דגש רב על חווית הלימוד של הסטודנטים שלה", מדגיש פרופ' מויאל את ההבדל בין שיטות הלימוד של מכללת אפקה למכללות אחרות, "אני סבור שתקופת הלימודים צריכה להיות חוויה מעצבת ומהנה לדור הצעיר, ובמסגרת זאת אנו מקפידים על יחס אישי והוגן לסטודנטים ומקיימים מסגרות שונות לבניית החוויה הייחודית. הקמנו מרכז לעידוד הלמידה, המעניק סיוע לסטודנטים בעלי צרכים שונים, מרכז לעידוד ההוראה, הפועל לשילוב גישות הוראה מתקדמות כמו שיטת PBL- למידה מבוססת פרויקטים , תכנית מצטיינים במסגרתה הסטודנטים נחשפים לפרויקטים בקהילה, בתעשייה ובמחקר, תכנית יזמות המעודדת סטודנטים לפתח את המיזמים שלהם, יחידה למעורבות חברתית המעניקה מלגות בתמורה לפעילות בקרב תלמידי תיכון, סדרת הרצאות "מעבר להנדסה" עם בכירי המשק וגם אירועים חברתיים".

   דרכה של אפקה, מאפייניה הייחודיים והצלחתה מובילים אותה למוסד אקדמי בולט במערכת ההשכלה הגבוהה בארץ.

   בואו למפגש מתעניינים לסמסטר אביב, שיתקיים ביום ראשון 26.11 בשעה 17:00 במפגש תוכלו לקבל ייעוץ אישי על כל תכניות הלימוד לתואר ראשון בהנדסה , תנאי הקבלה ומלגות לימוד. לנרשמים ללימודים ביום המפגש תינתן הנחה בסך 1,500 ¤.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת