פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   להגיע לנחלה: קרקע חקלאית בפרדס חנה ב-249,000 שקל בלבד

   בפרדס חנה המבוקשת, סמוך לכבישים ראשיים וחצי שעת נסיעה בלבד מהמרכז, יש לכם אפשרות לרכוש שטח של 420 מ"ר על קרקע פרטית רשומה בטאבו הצמודה לשכונות מגורים קיימות. העסקה הזאת עשויה להניב לכם 10-14% בשנה

   סוגיית הנדל"ן ממשיכה לבעור ועומדת בראש סדר העדיפויות של אזרחי ישראל. היכן להשקיע, מי יכול לרכוש דירה וכיצד עוצרים את סחף המחירים כדי שגם לילדינו תהיה קורת גג משלהם - כל אלה סוגיות בוערות שמסרבות לתת מנוח. אם מחשבות אלה טורדות את מנוחתכם, ייתכן שרכישת קרקע חקלאית היא הדבר הנכון עבורכם.

   אבל יש קרקע ויש קרקע. העיסוק בקרקעות חקלאיות עשוי להיות סבוך וגורמים רבים תלויים בכך שהעסקה תשתלם. הקרקע החקלאית של "נחלה - קרקע שהיא נכס" בפרדס חנה, שבה תמורת 249,000 שקל מקבלים 420 מ"ר של שטח, היא הזדמנות מצוינת ממספר סיבות: אופי העסקה, השקיפות שבה היא מתנהלת והדבר החשוב ביותר כשמדובר בנדל"ן: לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן. וכשהמיקום הוא פרדס חנה, בקרבת שכונת מגורים קיימת, זו כבר השקעה עם אופק ורוד מאוד, כזו שיכולה להניב תשואה נאה כעבור שנים בודדות.

   קמפיין נחלה (ShutterStock)
   השקעה עם אופק ורוד מאוד. הקרקע החקלאית הצמודה לשכונת מגורים בפרדס חנה

   מהי קרקע חקלאית? קרקע חקלאית היא קרקע שיעודה הוא למימוש מטרות חקלאיות, ועל כן ערכה הנדל"ני נמוך. ההשקעה העסקית ארוכת טווח, ומשקללת בעת הרכישה את תהליך הפשרת הקרקע והפיכתה לאוצר פיננסי עם רווח של מאות אחוזים. נדל"ן הוא אחד מאפיקי ההשקעה המרכזיים בישראל, וקניית קרקע חקלאית להשקעה הולכת ותופסת תאוצה משמעותית.

   למה דווקא פרדס חנה? המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור הפכה בשנים האחרונות לאחד היעדים המבוקשים בישראל. ממוקמת בצפון השרון, במרחק כחצי שעת נסיעה מהמרכז, חיים כיום ביישוב כ-35 אלף איש, והשכר הממוצע שלהם גבוה ב-1,000 שקלים מהממוצע הארצי. לפרדס חנה, שהתקדמה משמעותית ברמת האכלוס והתשתיות מאז הקמתה כמושבה ב-1929, הגיעו בשנים האחרונות משפחות רבות שלא יכלו להרשות לעצמן את המחירים של גוש דן, אלא שנסיקת מחירי הנדל"ן לא פסחה גם על האזור הזה. התשתיות החדשות, ההגירה המרובה, הקרבה לכבישים 4 ו-6 המרכזיים וגם לתחנת רכבת הפכו את היישוב למבוקש ביותר והמחירים האמירו. שכונות חדשות נוספו לקיימות, וגם השטח החקלאי החל להצטמצם. במצב שנוצר, שטחים לא מאוכלסים הפכו למובלעות בין שכונות ונוצר להם ביקוש רב.

   מבחינה נדל"נית יש לסמיכות של שטחים חקלאיים לשכונות מגורים משמעות עצומה. קרקע חקלאית שקרובה לאזור מאוכלס ("צמידות אפס" בעגה המקצועית) בעצם מהווה המשך טבעי של השכונה, ומשום שהתשתיות בסביבה כבר קיימות קל יותר להפשיר אותה. בנוסף, הקרקעות המוצעות על ידי "נחלה" הן פרטיות בלבד ורשומות בטאבו ולא קרקעות מ?נ?הל (רק 7 אחוזים מהקרקעות בארץ הן פרטיות). מבחינת סדר העדיפויות של הרוכש הממוצע, קרקע פרטית רשומה בטאבו לעולם עדיפה על קרקע מנהל וכמובן, על קרקע שאינה רשומה. לכך יש להוסיף את קיומה של תמ"א 35 (תוכנית מתאר ארצית למרקם עירוני) ודו"ח שמאי תקן 22 - תקן שמטרתו להגן על רוכשים פוטנציאליים של קרקע חקלאית. השומה נערכת לפני הכשרת הקרקע, והשמאי יוכל לתת לכם מידע לגבי סיכויי הפשרת הקרקע וגם לקבוע את השווי התאורטי שלה.

   מדוע לרכוש דרך "נחלה - קרקע שהיא נכס"? כל עסקת נדל"ן, במיוחד לפני רכישת קרקע חקלאית, יש לעשות מול החברה שתספק לכם לא רק את התנאים וההזדמנויות הנוחות ביותר, אלא שיעמדו מאחוריה בסיס יציב ואיתן ובמיוחד נדרשת התנהלות בשקיפות מלאה.

   חברת "נחלה" מתמחה באיתור קרקעות חקלאיות המיועדות למגורים, ומציעה לכל רוכש סיוע במימון עד 50% ובתנאים נוחים במיוחד (בכפוף לבדיקה בנקאית). "נחלה" מתחייבת להמשיך ולקדם את הפשרת השכונה על ידי האדריכלים המנוסים והמקצועיים שלה, יחד עם עורכי הדין בעלי ניסיון רב בתחום הנדל"ן ושינוי תכניות בינוי העיר. "נחלה" מתמחה באיתור קרקעות חקלאיות להשקעה, אשר יניבו לכם בממוצע בין 10% ל-14% תשואה שנתית. זוהי השקעה המתאימה לכל גיל גם כאופציית אקזיט תוך מספר שנים מצומצם.

   ב-249,000 שקלים בלבד תוכלו לרכוש קרקע חקלאית בשטח של 420 מ"ר בצמידות אפס, שתניב לכם תשואה נאה. צרו קשר עם "נחלה - קרקע שהיא נכס" והתחילו במהלך כלכלי גדול לעתיד.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת