פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סובלת מנשירת שיער? זה הזמן לגשת לאבחון מדעי

   נשירת שיער היא תופעה נפוצה לא רק אצל גברים. נשים רבות מביטות במראה או מוצאות שיער רב על המברשת. במעבדות "הייר קליניק" מאבחנים את הבעיה דרך טריקולוג מוסמך, ולאחר מכן לעבור טיפול שסיכויי ההצלחה בו עולים על 90%. אז למה אתן מחכות?

   לפעמים סיפורים טובים מתחילים דווקא מהסוף, אז אולי כדאי לפתוח דווקא בשורה התחתונה: יש טיפול למניעת נשירת שיער, שההצלחה בו עומדת על 90%. זהו, סגרנו את העניין הזה - ועכשיו צריך להסביר למי הטיפול הזה מתאים.

   נשירת שיער היא אחת התופעות המטרידות עבור נשים. היא יכולה להופיע בכל גיל, משנות ה-20 המוקדמות עד לגיל השלישי, וכמעט לעולם לא תשאיר אתכן אדישות. האמריקאים נוהגים לומר את המשפט "Bad hair day", כציון שלילי על אדם שקם בבוקר ולא עיצב כראוי את שערו. כעת, חשבו כמה נשים היו מוכנות לצאת לעבודה עם שיער סתור, ובלבד שיהיה להן הרבה ממנו על הראש.

   הייר קליניק (ShutterStock)
   במקום להיבהל, אפשר פשוט לגשת לאבחון אצל טריקולוג

   ממה נובעת נשירת שיער? זהו תהליך שבו שערה נושרת מוקדם יותר ממחזור חייה הרגיל, בעוד השערות החדשות לא מספיקות לגדול ולהתחזק. ככל שעובר הזמן ללא טיפול והזנחה מצטברת, כך הולך ומתקצר אורך חיי השערה ומתחיל תהליך הדילול. הנשירה נובעת ממספר גורמים: החל מגנטיקה דרך סוג השיער, צפיפותו, מצבו, חוזקו, זרימת הדם לקרקפת, בעיות עור והשפעת אורח החיים. מזה שנים מנסים רבים להחזיר את השיער לראשם בשיטות שונות, אבל לרפואה הקונבנציונלית אין את הפתרונות המתאימים לבעיות הנשירה. רוב התכשירים והתרופות מטפלים בנשירת שיער בצורה כימית ולא נקודתית, מה שלעתים יוצר תופעות לוואי. ברוב המקרים, אנשים נוטים לנסות יותר משיטה אחת. חלקם הגדול גילה שטריקולוגיה היא הפתרון היעיל והנכון.

   למי מתאים טיפול אצל טריקולוג?

   הטריקולוג הוא הראשון שאליו צריכה לפנות מי שחשה בבעיה עם השיער ו/או עור הקרקפת. הוא בודק את מבנה גוף השערה, השורש והזקיק ולפיכך גם יודע לאבחן את הגורמים שמשפיעים על השיער ונשירתו, לטפל ולייעץ בכל בעיה הקשורה בשיער, גם אם היא רפואית. הטריקולוג עובד בשיתוף פעולה הדוק עם רופאים, על מנת לכסות את כל הסיבות והגורמים לנשירת השיער.

   אם גילית פתאום יותר שיער על המברשת או שהבחנת שבתמונות מהטיול מלפני שנה השיער היה צפוף יותר, זה הזמן לתאם פגישה עם הטריקולוג של מעבדות "הייר קליניק". אבחנה מדויקת והגדרת הטיפול המתאים היא הדרך היחידה להפחתת הנשירה והארכת מחזור חיי השערה ולשיפור איכות השיער, עיבויו והבראתו.

   "זהו תחום פארא-רפואי", אומרת קארין אלבכרי, טריקולוגית ראשית במעבדות 'הייר קליניק', המוסמכת על ידי הארגון הטריקולוגי הבינלאומי, "הטריקולוגים עוברים הכשרה עיונית והשתלמות מעשית, הלימודים נמשכים בין שנתיים לארבע שנים ומקבלים תעודה דרך הארגון הבינלאומי


   הסיבות להאצת נשירת השיער רבות. היא יכולה לבוא כסימפטום לאירוע בריאותי או נפשי, שינויים הורמונליים (גלולות נגד הריון, למשל), לידות והשפעות גיל המעבר, סוגי מאכלים, סגנון ותדירות אימוני כושר, סוג ואיכות הסבון והשמפו, משך זמן השינה ועוד. בקיצור, כמעט לכל דבר שאתם עושים בחיים יש השפעה על השיער שלכם.

   יסודות המפתח לצמיחת שיער והתחדשותו הם היגיינה, הזנה והמרצה. כדי שהשיער יצמח, ישגשג ויתחדש, הקרקפת צריכה להיות רופפת ולא הדוקה ואספקת הדם אליה צריכה להיות עשירה וללא מעצורים. הטיפול ב"מעבדות הייר קליניק" מתבצע על ידי מטפלת ביוקפילרית מוסמכת, והטיפול בשיער מתמקד בסביבת התפתחותו - השורשים ועור הקרקפת. הטיפול נעים וללא כאבים, הוא לא תרופתי או פולשני וללא תופעות לוואי. כל התכשירים הם על בסיס מרכיבים פעילים ותמציות צמחיות המאושרות על ידי משרד הבריאות הישראלי.

   "המטרה היא לשפר את איכות הצמיחות החדשות כך שהשיער ייראה צפוף יותר ובריא יותר", מסכמת אלבכרי, "ברגע שמבצעים אבחון אפשר לראות למי אפשר לעזור ולמי לא. אנחנו מטפלים רק במי שקיבל המלצה באבחון של טיפול לחיזוק שורשי השיער וההצלחה עומדת על 90%".

   כן, שמעת נכון. זו לא עוד ירייה באפלה של "נסי ותראי מה יקרה". במעבדות "הייר קליניק" תוכלי לראות שניתן לחזק את שורשי השיער שלך. 90% הצלחה - מי לא קונה סיכוי כזה? מלאי פרטייך פה ועשי את הצעד הראשון לשינוי.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת