פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   במגרש של הגדולים: חושבים על מעבר מחנות לרשת? פרו-מול תעזור לכם לחצות את הקווים

   רוצים לפתוח סניף נוסף לחנות שלכם? שוקלים מעבר מסיטונאות לקמעונאות? חושבים להיות זכיינים לאחד ממותגי בתי הקפה הארציים? מתלבטים אם לקחת זיכיון של חנות? פרומול המנהלת ומשווקת למעלה מ-80 מרכזי קניות בארץ, היא השותפה הנכונה לגדילה של העסק שלכם

   אחת ההנחיות המרכזיות כיום עבור מפרסמים בעולם הדיגיטלי היא התאמת הקהלים ללקוחות. "טרגוט" (מלשון Targeting) הוא אמצעי מודרני שמביא את המוצר הפרסומי לאוכלוסייה שבאמת עשויה להביע בו עניין, במקום הטכניקה הישנה של חשיפות להמון גדול ומקרי. כל מי שמפרסם בפייסבוק, גוגל ואתרי הקידום האחרים יודע שיש להגדיר מראש את קהל היעד הרלוונטי למוצר, כדי ליצור אפקטיביות.

   זוהי התקדמות טכנולוגית מרשימה, שעל פניו מתאימה רק לעולם הווירטואלי. מה אם נספר לכם שהשיטה הזאת מונהגת גם בעולם האמיתי?

   בעלי חנויות שמעוניינים להרחיב את עסקיהם לא בהכרח עושים זאת על פי סקר שוק, בין היתר משום שאין להם את הכלים והניסיון. באמצעות פרו-מול (Promall), המנהלת ומשווקת למעלה מ-80 מרכזי קניות ברחבי הארץ, תוכלו לקבל ייעוץ נרחב לכל אורך התהליך, משלב התכנון ועד ההקמה ושיווק החנות, כדי למקסם את האפשרות שלכם להצליח.

   לגדול לרשת - לחשוב כמו רשת

   "החנות השנייה שאתם פותחים חשובה יותר מהחנות הראשונה", אומר מנכ"ל פרו-מול עופר שחטר, מבכירי ענף הקניונים בישראל, "אם בעל עסק פותח חנות שנייה, סימן שהראשונה הצליחה, אלא שיש הבדל גדול: בחנות השנייה צריך לחשוב בגדול, כמו רשת. זו חייבת להיות חנות מנצחת, ולכן יש הכרח להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון".

   הניסיון הזה נמצא בפרו-מול, שמסייעת בהכנת התוכנית העסקית, מנתחת האם המוצרים מתאימים למרכז הספציפי שבו רוצים לפתוח את החנות, בוחנת את כמות הכניסות ואת המיקום בתוך הקניון ומתחשבת בעוד פרמטרים מכריעים. "יש, למשל, חנויות יעד שקונים יגיעו אליהן בכל מקרה", מוסיף שחטר, "אבל חנויות אחרות לא ימכרו את מוצריהן אם האנשים לא יעברו ממש מול חלון הראווה שלהן. כל האלמנטים האפשריים נלקחים על ידינו בחשבון".

   העובדה שפרו-מול חולשת על מרכזים שונים ברחבי הארץ מאפשרת לה לשדך לעסקים את המרכז הנכון. "כשיש לנו את כל הנתונים, אנחנו יכולים לבצע את הניתוח הנכון ביותר", מסביר שחטר, "אנחנו יודעים שבכל נדל"ן, הדבר הכי חשוב הוא לוקיישן, אבל לעסקים שונים יש לוקיישנים שמתאימים עבורם, כך שצריך להתאים את המרכז בהתאם לניתוח המוצר. חשוב מאוד גם לדעת מהו החתך הסוציו-אקונומי וכמה אנשים גרים באזור".

   סיפור הפרברים

   כבר לפני 50 שנה הגיעו לישראל מרכזי הקניות. אם בהתחלה הם היו בגדר עולם סגור נטול קשר לסביבה, המציאות השתנתה מאז. שחטר, לו ניסיון של 30 שנה בתחום, מנתח את האבולוציה של הקניונים: "בזכות העלייה ברמת החיים בישראל וכניסת הרשתות הגדולות, נוצר צורך בשטח מסחרי גדול יותר. הקניונים גדלו עד פי 4 או 5 משהיו בהתחלה. בשלב הבא הגיעו מרכזי הקניות הפתוחים, כחלק מתהליך המעבר לפרברים. מאוחר יותר החלו אנשים לחזור לעיר, מה שהוביל להקמתם של מרכזי הקניות השכונתיים, וכיום יש גם בתי קולנוע שהפכו בעצמם לקומפלקס גדולים של קניות".

   במילים אחרות, האפשרויות רבות ומגוונות והצורך ביד מנחה ומכוונת הכרחי. שכירת חנות במרכז מסוים רק כי "נראה שזה יעבוד" עלולה להוביל למפח נפש. "צריך לקחת הכול בחשבון, כולל סביבת התחרות שלך ואת הקדמה הטכנולוגית שהובילה אנשים לרכוש אונליין, או לטוס לחו"ל ולקנות שם בזול", מסכם שחטר, "החנות שלכם צריכה להיות הכי טובה בעולם, וכדי שזה יקרה צריך להתחשב בהמון קריטריונים וגורמים שישפיעו עליה".

   אם אתם מתכננים להרחיב את העסק ולפתוח חנות נוספת, אם יש לכם חנות אונליין ואתם חושבים להקים חנות פיזית, אל תעשו אף צעד בלי פרו-מול. משלב התכנון האסטרטגי והייעוץ העסקי ועד הניהול ושיווק החנות, פרו-מול היא דלת הכניסה שלכם למגרש של הגדולים. היכנסו לכאן והשאירו פרטים

   עוד כתבות ב-טוב לדעת