פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לאכול יותר, לשקול פחות: שיטת ההרזיה שמוכיחה את עצמה אלפי שנים

   מחקרים מראים כי רוב האנשים שרזו חוזרים למשקלם הקודם, אבל שיטה שפיתחו היפנים לפני אלפי שנים עוזרת להם לשלוט לחלוטין במנגנוני הגוף. תשכחו מדיאטות רצח וכושר גופני - בתוך זמן קצר תהפכו מלחמה יומיומית להרגל ידידותי

   אם ניסיתם לרדת במשקל, בוודאי לימדו אתכם שהתהליך כרוך בוויתור על משהו שאתם מאוד אוהבים לעשות: לאכול. שיטות ההרזיה רבות ומגוונות, אבל בטווח הארוך מרביתן לא עוזרות. על פי מחקרים שונים, בין 65 ל-90 אחוז מהאנשים שמרזים חוזרים בתוך שלוש שנים למשקלם הקודם.

   ברוב המקרים, הסיבה העיקרית לחוסר ההצלחה טמונה בכך שאתם בעיקר נלחמים - בעצמכם, ברצונות שלכם, בהרגלי האכילה החדשים שפיתחתם. גם לאחר שנדמה שסיגלתם לעצמכם סדר יום חדש, לעתים קרובות לא דרוש יותר מדי כדי לפתות אתכם לשוב לסגנון החיים הקודם.

   אבל מה אם התמונה תהיה אחרת? איך ייראו החיים אם לא באמת תוותרו, תאכלו מה וכמה שתרצו ועדיין תרזו? זה כבר סיפור אחר - וזה גם הזמן להכיר את שיטת גוברין, שתעזור לכם להגשים את המטרה הזאת.

   לא קפריזה - דרך חיים

   מרבית הדיאטות המערביות פועלות על כוח הרצון וההימנעות, כשמילת הקסם היא "קלוריות" - תצרכו פחות, תשקלו פחות. שיטת גוברין מתבססת על מודל יפני בן אלפי שנים, ואולי תתפלאו לשמוע, אבל ההשראה בפיתוחה לא הגיעה מאנשים רזים אלא דווקא מלוחמי סומו, שמתאמנים במשך קרוב לחמש שעות ביום, אך משקלם ממשיך לעלות על 250 ק"ג. מדוע? משום שלא הקלוריות הן שמכתיבות את המשקל, אלא שליטה במנגנונים הפיזיולוגיים של הגוף.

   לגוף שישה מנגנונים שאחראים על ויסות משקל הגוף: חילוף החומרים, שריפת השומנים, האינסולין, הקורטיזול (הורמון המתח), מנגנון ההגנה מפני רכב והסרוטונין, האחראי למצב הרוח. ההשמנה של לוחמי הסומו אינה מקרית ואינה נובעת מהפרעות אכילה. הם חייבים לשמור על משקל גוף גבוה ובשל כך סיגלו לעצמם הרגלי אכילה שכוללים דילוג על ארוחת הבוקר, המון פחמימות ריקות ואכילה מהירה. דרך הרדמה של מנגנון חילוף החומרים והמתח התחרותי, הלוחמים אוגרים שומנים.

   זה המקום להדגיש: עבור הלוחמים לא מדובר בקפריזה אלא בדרך חיים. היפני הממוצע עושה אותו דבר, פשוט בצורה הפוכה. הוא מקפיד על תזונה נכונה, ארוחות בוקר, פחות פחמימות ריקות ואכילה מבוקרת, שמזרזות את חילוף החומרים, כשיחד עם המודל של שליטה במנגנוני הגוף הוא מושפע משני מודלים נוספים: שינוי החשיבה (נוריוקו) במקום מלחמה יומיומית בהרזיה, ושליטה בכוח ההרגל במקום בכוח הרצון.

   הסוד היפני (אתר רשמי)

   למה הם כן ואנחנו לא?

   מאחר שאנו נמצאים בסביבה עם לחצים משתנים בחיים המקצועיים או האישיים, תפוקת המנגנונים אצלנו משתנה ופוחתת. לא בכדי הומצאו מושגים כמו "אוכל מנחם" או "אכילה רגשית", המתארים מצבים נפשיים שמשפיעים על הרגלי האכילה. מצד שני, גם אורח החיים היפני רווי בלחצים. מדוע הם בכל זאת מצליחים במקום שאנחנו לא?

   צורת החשיבה שלהם פותחה על ידי היפנים הקדמונים, שהאמינו שלמוח שלנו יש יכולת שליטה מלאה על כל המערכות בגוף. למעשה, עוד הרבה לפני המצאת המחשב היפנים הבינו שהמוח הוא ה"הארד דרייב" של הישות האנושית. כך הם למדו לשלוט באמצעות המוח בלבד על רמות האינסולין, קצב הלב, ספיגת החמצן בריאות ועוד. במילים אחרות, אין להם צורך בדיאטה או בעשיית כושר, מאחר שהמוח בעצמו שולט על שריפת השומנים, נותן פקודה לוויסות הרעב ומייצר את תחושת השובע.

   בלי לספור קלוריות, בלי חרטות

   שיטת הסוד היפני היא תורה שמלמדת כל אדם לשלוט באמצעות המוח על שריפת השומנים, הרעב, בחירת המזון, המטבוליזם וגם ויסות המערכות הקשורות באגירת מזון ושריפת אנרגיה. השיטה מבוססת על שישה מפתחות ראשיים הנלמדים בתוך שישה מפגשים, כשבמקביל מתבצע שלב ההטמעה המנטאלית בליווי יומיומי, להקניית הכלים ליצירת אוטומט מוחי. כך תוכלו ללמוד בתוך תקופה קצרה כיצד לרדת באופן קבוע במשקל, להגיע לשובע ולבסס שינוי תודעתי שיהפוך את השיטה להרגל.

   האיש שעומד מאחורי השיטה הוא נמרוד גוברין, אלוף ישראל 5 פעמים בכושר אירובי תחרותי ובעל דרגה 5 בנינג'יטסו. "בצעירותי חשבתי שאין תחליף לאכילה נכונה ולכושר", הוא אומר, "אך במהלך חיי למדתי מהמובילים בתחומם ביפן, ודרכם השכלתי להבין ששליטת המוח בגוף חזקה לעיתים יותר משעות של עבודה במכון כושר. לימוד השיטה מביא לתוצאות ארוכות טווח, בניגוד לדיאטה. תלמידיי ואני נהנים מהאוכל שאנחנו אוהבים בלי לספור קלוריות, בלי תחושות חרטה ובלי לוותר על המטעמים שמעלים בנו חיוך".

   רוצים לרדת במשקל ועייפתם מדיאטות? זה הזמן לעבוד עם הראש ולא לעשות ויתורים, רק לשנות הרגלים. השאירו פרטיכם וצאו לדרך חדשה שבה אתם שולטים בגוף שלכם ולא להפך

   עוד כתבות ב-טוב לדעת