וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בדרך להפוך לבירת החינוך של ישראל: מדוע לוד היא הזדמנות הנדל"ן הגדולה בארץ?

בשיתוף חברת אלדד פרי נדל"ן

17.5.2018 / 10:26

המהפכה שמובילה לוד בתחום החינוך, מהפכה שזיכתה אותה בפרס החינוך של משרד החינוך השנה - עומדת במרכז הצמיחה הנדל"נית האדירה של העיר בשנים הקרובות

העיר לוד נמצאת בעיצומו של אחד השינויים הגדולים בתולדותיה, כזה שבתוך שנים ספורות יביא לגידול אדיר של אלפי יחידות דיור בשכונות חדשות, והתחדשות מאסיבית של מרכז העיר.

לא מכבר אושרה תכנית לבניית 4,717 יח"ד חדשות במתחם העיר העתיקה בעיר, שיחליפו 1,777 דירות ישנות הקיימות במקום, ויבנו על קרקע משלימה שתוקצה במסגרת הסכם הגג של לוד, בהיקף של 1000 יח"ד בשכונות החדשות בעיר.

כמו כן, אחת התוכניות הגדולות המקודמות בלוד (תכנית ניר צבי, המקודמת בותמ"ל) תביא להוספת יותר מ-11 אלף יח"ד לעיר. מדובר באחת התוכניות הגדולות המקודמות על ידי עיריית לוד במסגרת הסכם הפיתוח האסטרטגי עליו חתמה לוד עם ממשלת ישראל.

פרויקט פרי בסט בלוד. רונן פדידה,
ליהנות מפירות המהפכה הסוציו-אקונומית בעיר. הדמיית פרויקט פרי בסט בלוד/רונן פדידה

בנוסף לכך, אושרה בותמ"ל בותמ"ל 'תכנית בן שמן' להקמת אחת השכונות הגדולות שייבנו בישראל בשנים הקרובות, הכוללת 4000 יחידות דיור, שטחי תעסוקה ופארק עירוני מושקע בגודל 180 דונם. כמו- כן, במסגרת התוכנית, ישוקם נחל גזר ויוקם בו אגם גדול ואקולוגי.

הפיתוח האדיר של העיר מגיע כשברקע מתחוללת מהפכה סוציואקונומית וחברתית אדירה בלוד, כאשר המקור שלה נובע במידה רבה לאור התמקדותה בהצבת תחום החינוך בעיר ברמה הגבוה ביותר בארץ.

את הביקושים הגדולים לדירות בלוד ניתן לראות כמובן במחירי הדירות בעיר. עם זאת, גם אחרי שזינקו בחדות, עדיין מדובר במחירים אטרקטיביים ביחס לערים סמוכות במרכז הארץ. דירת 4 חדרים שנמכרה בלוד לפני 5 שנים ב-900 אלף שקל, נמכרת כיום ב-1.4 מיליון שקל.

בירת החינוך של ישראל

בתחילת השנה זכתה לוד בפרס החינוך הארצי היוקרתי, המבטא את המהפכה הגדולה שהתחוללה במערכת החינוך בעיר, בדרך להפיכתה לבירת החינוך של ישראל. הפרס ניתן לעיר לוד על ידי שר החינוך נפתלי בנט שציין לחיוב את המסירות הגדולה של תושבי העיר והעירייה לנושא, והזנקת רמת החינוך, הערכים וההישגים בעיר.

תוכנית הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים והתיכוניים בלוד מבוססת על שיטות מתקדמות שמשרד החינוך תומך בהן, המועברות על ידי מורים ומחנכים המצטיינים בשיטות הוראה חדשניות אלה.

בנוסף לחינוך בגיל הצעיר, עיריית לוד החלה לקדם את ההחלטה שאושרה בממשלה, בדבר הקמת מכללות בתחומי העיר. מדובר יוזמה עירונית חדשה של פיתוח ייחודיות לעיר כ"עיר מכללות", מה שיסייע משמעותית להתפתחות העיר וחיזוק אוכלוסייתה.

קריית החינוך החדשה - פרויקט נדל"ן ראשון מסוגו לקידום החינוך

ההתמקדות של לוד בחיזוק החינוך בעיר, במקביל לביקוש לדירות בעיר הוביל להקמת אחד מפרויקטי הנדל"ן המיוחדים בישראל. חברת אלדד פרי נדל"ן, שבבעלות אלדד פרי, ושהמנכ"ל שלה ליאור ברדוגו אף מתגורר בעצמו בלוד, יצאה באחרונה עם פרויקט מגורים חדש במרכז העיר "פרי בסט", המתוכנן לצורך תמיכה בלימודי תלמידי השכונה החדשה במרכז העיר - קריית החינוך. החברה מתכננת בניה של 5 בניינים הכוללים 450 דירות.

מדובר בפרויקט מגורים ייחודי בישראל המתמקד המנצל את היתרונות של האזור במוסדות החינוך האיכותיים הרבים שהוא מציע לילדי האזור. כבר בעיצוב הדירות בפרויקט תילקח בחשבון הסביבה הלימודית התומכת לילדים, כאשר בכל בניין תיבנה כיתת לימוד עבור ילדי התושבים, לצורך הכנת שיעורי בית, שיעורים פרטיים של מדריכים חיצוניים.

חללי הלימודים בפרויקט יהיו שיתופיים, במתכונת הדומה לחללי העבודה המשותפים (WeWork), ויאפשרו את התמיכה והסיוע הקהילתי בלימודי התלמידים בשכונה, קיום שיעורים פרטיים ועוד.

המיקום של הפרויקט הוא באזור הכי מרכזי בלוד, ובסמוך לשכונת רמת אלישב, אחת השכונות המבוקשות והאיכותיות בעיר שבה כבר אין פרויקטי בניה. בסמוך למתחם יש מספר גדול של בתי ספר תיכון מובילים וגני ילדים. בין היתר נמצא הפרויקט ליד בית הספר למדעים בעיר, אחד מבתי הספר המובילים בתחום המדעים בישראל, שבו התלמידים לומדים מקצועות המדע והמתמטיקה ב-5 יחידות.

5 הבניינים בשכונה שתבנה אלדד פרי נדל"ן יהיו בגובה של 22 קומות, והם יכללו דירות,4 ו-5 חדרים ופנטהאוז. מחירי הדירות בפרויקט - החל מ-1.19 מיליון שקל.

ליאור ברדוגו, המתגורר בשכונה הסמוכה לפרויקט, מסביר כי "ההתמקדות של לוד בחינוך מוכיחה את עצמה. זוהי השקעה בעתיד שלנו ושל ילדנו. אני כתושב העיר גאה להוביל את אחד מפרויקטי המגורים המעניינים בעיר, כאשר עבורי מדובר ב-win win. גם השקעה במקום איכותי, בו אני מגדל את ילדי, וגם בפרויקט איכותי שיתרום לקידום החינוך בעיר".

לדברי ברדוגו, "החזון שלנו הוא להפוך את לוד לעיר מובילה בכל קנה מידה, ואין סיבה שלא תהיה כך, כאשר השינוי מגיע מהבסיס, הנדל"ן הוא רק העטיפה. הילדים שלנו הם העתיד של המדינה שלנו, וההשקעה בחינוך - היא השקעה בעתיד ילדינו".

זה הזמן לשדרוג. צרו קשר כעת וצאו לחיים חדשים ואיכותיים, להבטחת עתידכם ועתיד ילדיכם

  • עוד באותו נושא:
  • אלדד פרי
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully