וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצצה לעבר, מבט לעתיד: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה לומדים באוניברסיטת אריאל

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל

26.8.2018 / 11:40

מהרדיו ועד מערכות בקרה ללוויינים ורובוטים - כל ההמצאות הגדולות של 120 השנים האחרונות לא היו מתפתחות בלי הנדסת חשמל. לימודים באוניברסיטת אריאל, מהמובילות בתחום בישראל, יקנו לכם את הידע הדרוש ויפתחו דלתות רבות לעבודה ולהצלחה

עבור רוב האנשים, חשמל הוא עניין טריוויאלי. כאחד מסלעי קיומנו, הנוכחות המאסיבית של החשמל בחיינו גורמת לנו לקבל אותו כמובן מאליו, אבל תחשבו לרגע מה עובר בראשכם כשיש לכם הפסקת חשמל של שעה אחת בלבד.

אולי בגלל הימצאותו של החשמל כל כך עמוק בחיינו, אנו נוטים לעתים לקשור את המושג "הייטק" בתחומים אחרים, כמו מדעי המחשב. המציאות היא שהנדסת חשמל ואלקטרוניקה היא אחת ההכשרות החיוניות ביותר עבור ההתפתחות האנושית, ולא צריך ללכת רחוק מדי, רק להציץ בקורות החיים של שלושה מהאנשים החזקים ביותר בתעשיית ההייטק היום - היזם הקנדי אילון מאסק, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה ונשיא אמזון ג'ף בזוס. כל השלושה למדו הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, והידע שלהם ושל רבים אחרים בתחום סייע להביא אותנו לקדמה הטכנולוגית שאנו חווים היום.

מהי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

תחום הנדסת החשמל התפתח מאוד מאז שתומאס אדיסון הקים ב-1882 את רשת החשמל הראשונה, ובזכות ההצלחה של העוסקים בתחום לאורך השנים, נולדו ההמצאות הגדולות של 100 השנים האחרונות: מרדיו, טלוויזיה וסמארטפונים ועד מערכות בקרה של לוויינים, רובוטים, טילים ומטוסים. כיום תחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה עוסק במגוון שחב של תחומים בניהם: תקשורת, עיבוד אותות, עיבוד תמונה ווידיאו, הספק, אנרגיה, בקרה, אופטיקה ואלקטרואופטיקה, תקשורת אופטית, RF, מחשבים ועוד, מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה משולבים בפיתוחן ותכנונן של טכנולוגיות ומוצרים רבים.

הנדסת אלקטרוניקה אריאל. ShutterStock
ההמצאות והפיתוחים הגדולים מתחילים בהנדסת אלקטרוניקה/ShutterStock

מדוע דווקא באריאל?

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל מציבים את בוגרי המחלקה בחזית ההתפתחות הטכנולוגית. הסגל האקדמי הבכיר של המחלקה מפתח כיווני מחקר בשטחים מדעיים ייחודיים בתחום התיאורטי ובתחום הניסויי, וזוכה במספר מרשים של מענקי מחקר, כשחלק ניכר מהמחקר בתחומי הביטחון של ישראל מתבצע על ידי חוקרי המחלקה. באוניברסיטה קיים גם מרכז המאיצים FEL היחיד מסוגו במזרח התיכון.

במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה תוכלו לבחור בין מגוון רחב של התמחויות כבר בתואר הראשון: אלקטרו-אופטיקה, בקרה, מחשבים ותוכנה, קרינה אלקטרומגנטית, עיבוד אותות, זרם חזק, מיקרואלקטרוניקה והתקנים אלקטרוניים והנדסה ביו-רפואית. לכל התחומים הללו יש ביקוש גבוה מאוד בתעשייה, ובשל כך בוגרי המחלקה משתלבים בהצלחה במחקר ובפיתוח בתעשיית ההיי-טק, בחברות במגזר הפרטי והציבורי, חברות סלולר, תעשיות ביטחוניות ועוד.

בנוסף מציעה המחלקה לסטודנטים מצטיינים שתי אפשרויות:

כפל תואר עם המחלקה לפיזיקה בארבע שנים, ללא תוספת שנות לימוד. סטודנטים אלו זוכים ליתרון מבחינת ידע ועתיד תעסוקתי, לצד מלגה משמעותית.

מסלול ישיר לתואר ראשון ושני בהנדסת חשמל בחמש שנים.

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל יספקו לכם את כל הכלים להצלחה. דרך בחירה מתוך מגוון רחב של התמחויות בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, תוכלו לפלס מעלה את דרככם בשוק העבודה זמן קצר לאחר סיום הלימודים. רוצים ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה? השאירו פרטיכם כאן.

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully