וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנשי חינוך? זה התואר השני המתאים לכם

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל

26.8.2018 / 15:37

אקדמאים, מורים ומחנכים? אם אתם מבקשים להעשיר את הידע ולשדרג את המעמד והשכר, תואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל הוא פתרון מצוין עבורכם. עם תכנית מעמיקה, כלים מצוינים להדרכה ותנאי לימוד מעולים - זה המסלול שאתם צריכים

המציאות הישראלית מורכבת ולא פשוטה להבנה. עבור מרבית הציבור, הקונפליקטים בחברה שלנו הם פשוט חלק מסדר היום, אבל לכל מי שעוסק בתחום החינוך יש צורך בידע נרחב יותר על מנת להסבירם.

פתרון טוב להרחבת האופקים הוא לימודי תואר שני במורשת ישראל. תואר זה מאפשר לאנשי חינוך, מורים, גננות וכל מי שעוסק בתחום החינוך להבין טוב יותר את ההיסטוריה והתרבות הישראלית, ומספק את הכלים לאנשי אקדמיה שמחפשים אופק למסלול עם כתיבת תזה ולדוקטורט בתחומים של היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, ארכיאולוגיה ועוד.

הביקוש ההולך וגובר ללימודי התואר השני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל, מושפע משתי מגמות מרכזיות במערכת החינוך: האחת השאיפה לכך שכל המורים בתיכונים יהיו בעלי תואר שני והשנייה, המגמה של תגבור לימודי יהדות ומורשת ישראל והחוסר הניכר של מורים בתחום.

כמו כן, משרד החינוך מכיר למורים בתואר השני במורשת ישראל ומעניק להם מענקי שעות, מלגה והחזרי שכר לימוד, הלימודים מתקיימים במשך יום אחד בלבד בשבוע כך שאת התואר ניתן להשלים במקביל לעבודת ההוראה. וכמובן ההשפעה על השכר.

מדוע דווקא באוניברסיטת אריאל?

המחלקה למורשת ישראל מייצגת תפיסת עולם, לפיה חקר מורשת ישראל ולימודי פילוסופיה יהודית הן מטרה בעלת ערך עליון. החזון הוא ליצירת מרכז לאומי, זהות ציונית ובניית תרבות בלב יהודה ושומרון, בנוסף לעיסוק האקדמי והמחקרי בתחומים השונים של מורשת ישראל. מטרת המחלקה היא להקנות לכל סטודנט מהמגוון העשיר של הקניין הרוחני והמעשי של עם ישראל לדורותיו. הלימודים מאפשרים לסטודנטים להתעמק במציאות הישראלית, והתכנית מתמקדת בתחומי מדעי הרוח, משלבת העשרת ידע ומחקר ומעניקה כלים להבנת שורשיה ואופייה של מדינת ישראל כמדינה ציונית, יהודית ודמוקרטית.

בין הקורסים ניתן למנות שירה יהודית, היהודים בארצות האסלאם, בין דת לפילוסופיה, ספרות השואה, פרשנות המקרא, הנוף בשומרון כמפתח לסיפור המקראי, בן גוריון כמנהיג פוליטי, ירושלים בסיפורת העברית לדורותיה ועוד. תכנית הלימודים מתמקדת בתחום מדעי הרוח ומאפשרת בחירה של אחד מארבעת אשכולות ההתמחות: ציונות, ארץ ישראל ועם ישראל, פילוסופיה, יהדות ותלמוד, ספרות עברית ואמנויות יהודיות וגם מקרא וארכיאולוגיה.

התכנית ללימודי תואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל הינה תכנית אקדמית מעמיקה ומגוונת, המשלבת העשרת הידע והמחקר והיכרות עם ההיסטוריה של עם ישראל והתרבות הישראלית. התואר מעניק כלים להבנת המורשת הציונית והיהודית לצד ערכי העם והארץ. כמו כן, המחלקה מקיימת מגוון פעילויות תרבותיות, כמו סמינריונים מחלקתיים והשתתפות סטודנטיאלית בכנסים שנתיים ובינלאומיים בנושאים שונים, הפתוחים לציבור החוקרים ולציבור הרחב. דוגמאות לכנסים בולטים מטעם המחלקה הן הכנס הבינלאומי והבינתחומי בנושא "אינטלקטואלים וטרור: משיכה גורלית" והכנס הרב-תחומי בנושא "מלחמה ושלום במורשת ישראל".

ללמד, להשתלב במחקר, להמשיך לדוקטורט

לתואר שני במורשת ישראל יש חשיבות רבה במגזר האקדמי ובתחום החינוך. הבוגרים משתלבים בעבודות הוראה ובהדרכה במערכות החינוך הבלתי פורמאליות, כמו גם כמדריכים במוזיאונים ואתרי ארכיאולוגיה ומורשת. במקביל, הבוגרים יוכלו להשתלב במחקר באוניברסיטאות או במכוני מחקר העוסקים במורשת ישראל, ולהמשיך ללימודי תואר שלישי (דוקטור) בתחומי מורשת ישראל, פילוסופיה יהודית ועוד.

אם אתם אנשי חינוך או אקדמאים שרוצים להכיר את ההיסטוריה של העם היהודי ולהתמקצע בה, מקומכם בלימודי התואר השני במורשת ישראל של אוניברסיטת אריאל. השאירו פרטיכם כאן והצטרפו לתכנית הלימודים.

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully