פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זו הסיבה שאתם צריכים לעשות ניתוח להסרת משקפיים ב-CARE

   ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר הפכו לפופולאריים בזכות שיטות ה-LASIK ו-PRK המוכרות, אבל רק ב-CARE laser תוכלו לבחור בטיפול החדשני, המאגד בתוכו את היתרונות של שתיהן: החלמה מהירה ושמירה על חוזק הקרנית. הכירו את ניתוח SMILE מבית ZEISS - ענק האופטלמולוגיה הגרמני

   ניתוחים להסרת משקפיים הפכו לפופולאריים מאוד במהלך שלושת העשורים האחרונים, אבל רבים עדיין בוחרים להרכיב משקפיים או נעזרים בעדשות מגע לשיפור הראייה. מדוע?

   ייתכן שאגדות אורבניות, כמו שניתוח מסוג זה עשוי לגרום לעיוורון, הן שמביאות אנשים לבחור להמשיך לחיות את חייהם תחת תלות המשקפיים והעדשות.

   בפועל כיום, טיפול להסרת משקפיים נחשב לבטוח הודות להתקדמות משמעותית בשנים האחרונות בטכנולוגיית הלייזר עצמה וכן ובאמצעי הבטיחות והאבחון.

   "הסיכוי שהיום, עם הציוד המתקדם, המכשור והבדיקות, הקרנית תיפגע לאורך השנים הוא אפסי", אומר ד"ר יובל דומניץ, מנתח בכיר בחברת Care laser והמנהל הרפואי של סניף תל אביב. "הניתוחים האלה מאוד מאוד בטוחים. הלייזר היום זה לא הלייזר שניתחו אתו לפני 15 שנה. הוא מדויק ודק, עוקב אחרי תנועות העיניים, בודק בכל נקודה איך לירות את הקרן. זה דור אחר לגמרי. ההתקדמות הזו מאפשרת לאנשים לשפר את איכות חייהם ולהיפטר מהתלות במשקפיים בפרוצדורה פשוטה יחסית".

   ניתוח בלייזר אינו מתאים לכל אחד ולמעשה, כ-30% מהאוכלוסייה פסולים לניתוח כזה מסיבות שונות. בנוסף, הניתוח לא מתאים לנשים בהריון ולצעירים מתחת לגיל 18 ולכן, אלה המעוניינים בניתוח לייזר עוברים קודם לכן בדיקת התאמה מקיפה במכשירים מתקדמים, האורכת מספר שעות ובוחנת עשרות פרמטרים הקשורים לעין. "עושים בדיקת התאמה כי לא כל קרנית יכולה לעמוד בתהליך הזה", מסביר ד"ר דומניץ, "זה כולל צילומים מיוחדים לבדיקת מבנה הקרנית, עובייה , חוזקה וגמישותה. יש קרניות שמעוותות גנטית ולא מתאימות לניתוח".

   מבדיקת ההתאמה הרופא מקבל תוצאות על כ-100 פרמטרים שונים על איכות ראיית המטופל, סיכויי ההצלחה ומידת ההתאמה הכללית שלפיה נקבע סוג הטיפול.


   ניתוח ה-smile - העתיד כבר כאן

   כאמור קיימות שתי שיטות פופולריות לתיקון הראייה בלייזר: שיטת PRK ושיטת LASIK.

   "בשיטת הלאסיק מרימים מתלה, מעין קרום או פרוסה דקה של הקרנית, מלטשים בשכבה פנימית יותר של הקרנית ואז סוגרים בחזרה, מה שמאפשר חזרה לשגרה תוך 24 שעות", מסביר פרופ' אור קייזרמן, המנהל הרפואי של מכון Care laser ומנתח בכיר בביה"ח ברזילי שבאשקלון. "בשיטת PRK הניתוח הוא חיצוני, על גבי הקרנית עצמה, מה שמחד שומר באופן יחסי על חוזקה אך דורש זמן החלמה ארוך יותר ביחס לשיטת הלאסיק. ב-SMILE מבצעים את הטיפול בעומק הקרנית כמו בשיטת הלאסיק, אך מבלי לפגוע בחלקה החיצוני של הקרנית כלל וללא צורך ביצירת מתלה. ניתוח הsmile מאופיין בהחלמה וחזרה מהירה לשגרה וללא כאבים".

   במילים אחרות, ב-CARE לקוח שיתאים לניתוח ה-SMILE יהנה מטכנולוגיה המשלבת את היתרונות משתי השיטות: מחד זמן החלמה קצר ללא כאבים וחזרה מהירה לשגרה ומנגד שמירה על חוזק הקרנית.

   הפחתת תופעות הלוואי

   כמו בכל הליך רפואי, נדרש זמן החלמה ויש תופעות לוואי קלות בעקבות השינוי. "אחרי הטיפול ישנן תופעות לוואי שעיקרן מעט יותר יובש מהרגיל ומעט סנוור", מספר ד"ר דומניץ, "התופעות הללו חולפות כעבור זמן קצר של ימים עד שבועות ובדרך כלל אינן מפריעות לחזרה לשגרה. על-פי מחקרים בינלאומיים ניתוח בשיטת SMILE עשוי להפחית תופעות אלה".

   אחריות ושירות

   "רכישת ציוד רפואי מתקדם ושדרוגו מעת לעת היא נר לרגלינו אך לטכנולוגיה הטובה ביותר אין תכלית או תועלת ללא הגורם האנושי. הרופאים, הצוות הפרא-רפואי והצוות הניהולי הם שמביאים למימוש את הטכנולוגיה המתקדמת הזו". כך מסביר צח הררי מנכ"ל חברת קר לייזר, "ב-CARE laser תקבלו אחריות לכל החיים וגם אם בעוד 20 שנה תזקק שוב למשקפיים הטיפול יינתן בחינם, כך שצריך לבחור מכון שקיים כבר שנים ארוכות ויהיה קיים בעוד שנים רבות".

   חושבים לצאת לדרך חדשה? צרו כעת קשר עם CARE.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת