פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הפיתוח הישראלי שיפתור לתינוק שלכם את בעיית הרגליים העקומות

   פעוטות רבים מכל רחבי העולם הולכים כיום בכוחות עצמם, הודות לד"ר איזק דאיזדה, שבמשך 7 שנים ארוכות פיתח נעל ייחודית לפתרון בעיית רגליים עקומות בקרב תינוקות, אחרי שרופאים ואורטופדים רבים התקשו לטפל בבעיה

   תינוק משחק על משטח פעילות (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   פיתוח כחול-לבן של ד"ר ישראלי מאפשר לתינוקות רבים מרחבי העולם הסובלים מבעיית רגליים עקומות ללכת בכוחות עצמם. מדי שנה נולדים אלפי תינוקות בארץ ובעולם עם סטייה פנימה של עצמות המסרקים בכף הרגל, המכונה גם כבעיית "הרגליים העקומות", או בעגה המקצועית - מטטרסוס אדוקטוס, הנגרמת כנראה עקב לחצים המופעלים על רגלי העובר ברחם אשר גורמים לעיוות ברגלי הפעוט, באופן המזכיר חצאי ירח הנוטים אחד כלפי השני.

   לא מעט רופאים אורתופדים מתקשים להתמודד עם בעיה נפוצה של רגליים עקומות בקרב תינוקות העונה לשם מטטרסוס אדוקטוס ((METATARSUS ADDUCTUS, אך אז נכנס לתמונה ד"ר איזק דאיזדה, שבמשך שבע שנים פיתח נעל ייחודית לפתרון הבעיה. פעוטות רבים מכל רחבי העולם כבר יכולים להודות לו על פתרון ייחודי ומבריק זה.

   שבעה מתוך 100 תינוקות סובלים מכפות רגליים עקומות

   למרות נתון זה, עד לפני מספר שנים דרכי הטיפול היו נחשבות לבעייתיות מאוד. בחלק גדול מהמקרים, רופאים אורתופדים נקטו בגישה מתפשרת והמליצו להורים לבצע תרגילי מתיחה בביתם, דבר שלא הוכח כיעיל והעביר את אחריות הטיפול לידי ההורים. חלק מהרופאים דחו את הטיפול בתקווה שבעיה זו תחלוף מעצמה עם הזמן ובכך פספסו את חלון ההזדמנות לטיפול יעיל לפני גיל שנה.

   בעיית מטטרסוס אדוקטוס מחולקת לשלוש דרגות חומרה: קל, בינוני וקשה. כ-20 אחוזים מהמקרים הקלים של MA לא מסתדרים ומחייבים טיפול. הבעיה במקרים שכאלה היא שאי אפשר לחזות באילו מהמקרים כפות הרגליים "יסתדרו" ובאילו לא.

   במרבית המקרים הבינוניים כפות הרגליים אינן מסתדרות ומתחייב לבצע טיפול. במקרים הקשים לא יהיה שיפור ספונטני והתינוקות זקוקים לטיפול מהיר ויעיל.

   כיום עדיין ישנם אורטופדים לילדים אשר מטפלים בבעיה בעזרת גבסים סדרתיים - הליך שנמשך זמן רב, כחודש-חודשיים מלאים, אשר במהלך לא נוח לתינוק מבחינה פיזית וקשה יותר להורים לטפל בו עקב כך. בנוסף על ההורים להגיע אחת לשבועיים אל הרופא המטפל לצורך החלפת הגבס. לא פעם מחליטים הורים רבים לוותר על הטיפול, בשל ההליך הסבוך והמייגע.

   רוב המקרים שלא יטופלו בזמן יגרמו לתינוקות לסבול מעיוות קבוע בכפות הרגליים וקיימת שכיחות גבוהה לשברי מאמץ בעתיד, כאבים חזקים ברגליים, אצבע פטישונית, בעיות אסתטיות ועוד.

   הנעל הייחודית ושיטת הטיפול המצליחה של UNFO

   במשך כשבע שנים ארוכות שקד ד"ר דאיזדה, מומחה לכירורגיה אורתופדית עם למעלה מ-35 שנות ניסיון, על פיתוח המוצר החדשני: נעל ייחודית שתפתור בעיה זו ולא משנה מהי דרגת חומרתה, זאת במטרה לעזור לתינוקות רבים בארץ ובעולם, ללא שימוש בגבסים.

   בשנת 2010 הפך ד"ר דאיזדה את הנעל לפיתוח ישראלי חדשני, שהוא בגדר פריצת דרך עולמית ובשורה חדשה בתחום אורתופדיית הילדים והקים את חברת Universal Neonatal Foot Orthotics או בקיצור UNFO.

   אחרי שני מחקרים קליניים פורצי דרך בעולם שהציגו תוצאות מדהימות והצביעו על תיקון מוחלט של מטטרסוס אדוקטוס בכל דרגות החומרה, הבשורה יצאה לעולם: הטכנולוגיה החדשה והמוצר הייחודי של חברת UNFO מספקים את הפתרון המתקדם והאיכותי ביותר כיום לתינוקות רבים. מחקרים אלו נעשו במרכז רפואי הדסה ירושלים ובמרכז הרפואי האוניברסיטאי המפואר והיוקרתי של RIZZOLI שבבולוניה איטליה.

   המוצר מחזיק באישורים רגולטוריים מחמירים ורישום של FDA אמריקאי ו-CE אירופאי, רשום כפטנט ייחודי במרבית המדינות בעולם, ונמכר כיום באירופה, אסיה ואפריקה.

   נוח לשימוש ולא מונע התפתחות תקינה של רגלי הפעוט

   מעתה ניתן לטפל בתינוקות הסובלים מתופעת MA בצורה יעילה ונוחה למדי. המוצר שפיתח ד"ר דאיזדה בתנאי מעבדה במשך תקופה ארוכה, מיוצר מחומר קשיח, המכוסה בחומר רך וייחודי באותו פס ייצור, זאת באמצעות הזרקות דו קומפוננטיות תלת ממדיות בלחץ גבוה, כדי לטפל בבעיה בצורה יעילה מבלי לגרום לפצעי לחץ, אשר עלולים להופיע במהלך הטיפול. הסנדלים של UNFO מיוצרים מחומרים בעלי תקן רפואי וידידותיים לרגליים העדינות של התינוקות.

   הטיפול בסדי UNFO מספק מענה מהיר ויעיל לכל דרגות החומרה ומייתר את הטיפול בגבס

   מומלץ להתחיל בטיפול לפני גיל ההליכה אם כי במקרים הנוקשים, אין טעם לחכות ועדיף להתחיל טיפול כבר בחודשים הראשונים. חלון זמן הטיפול לשלושת המקרים (קל, בינוני, קשה) הוא עד גיל 9-10 חודשים. מדובר במוצר ייחודי המזכיר נעל או סנדל אלגנטי, המתקן את מטיית כף הרגל בצורה הנכונה, היעילה, המדויקת והמהירה ביותר.

   בניגוד לשנים עברו, בהן נאלצו ההורים לשוב אחת לשבועיים כדי להחליף גבס, המוצר של UNFO‏ נוח מאוד לשימוש, קל מאוד, ניתן להסרה למקלחות ולצרכים היגייניים בסיסיים ומעודד התפתחות תקינה של רגל התינוק. והחשוב מכל - המשפחות בישראל זוכות לשירות ותמיכה צמודה 24/7 מנציגי UNFO בישראל.

   מרבית האורתופדים הבכירים לילדים בארץ ובעולם זנחו את השימוש בגבסים וממליצים על טיפול UNFO כשיטת הטיפול העדכנית היעילה והמתקדמת בעולם.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת