פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בעקבות הרפורמה וירידת המחירים: פוליסות ביטוח רפואיות פרטיות צוברות תאוצה גם בישראל

   בעקבות המצב הרע של מערכת הבריאות בישראל וכניסתה של הרפורמה החדשה ב-2016, יותר ויותר אזרחים מחליטים לבטח את משפחתם באופן פרטי. היתרונות ברורים, וכיום כל אחד יכול להיעזר בגורם מוסמך לבדיקת הנושא בצורה מקיפה. כל הפרטים בפנים

   מצבה של מערכת הבריאות בישראל הולך ומידרדר בשנים האחרונות. העומס שנוצר בבתי החולים הציבוריים הפזורים ברחבי הארץ הולך וגדל, ולעובדה שלא נבנה בארץ בית חולים ציבורי ב-20 השנים האחרונות חלק גדול בכך. גם לעובדה שהמדינה כמעט ולא משקיעה כסף בתחום הבריאות, שאין כמות מספקת של תקנים, שקיים חוסר בציוד רפואי וישנם תורים ארוכים לניתוחים וטיפולים שונים תרמו למצב הלא פשוט של מערכת הבריאות בארץ.

   למעשה, בישראל קיים כיום פער של 30 מיליארד שקל בכל שנה בין הצורך הקיים במערכת הבריאות לבין התקציב שהמדינה מעבירה בפועל. נוצר מצב שמעט מאוד ישראלים יכולים להרשות לעצמם לכסות טיפולים רפואיים, גם אם מדובר על טיפולים פשוטים למדי, או מחלות כרוניות כמו בעיות לב, סוכרת או לחץ דם גבוה, שתוקפות כמעט כל אדם בשלב כזה או אחר של חייו. נראה כי במקום להוזיל את עלויות הטיפול, קורה דבר הפוך: מדי שנה עלויות טיפול אלו רק עולות ומתייקרות. למזלנו, נכנסה לתוקף רפורמה חדשה ששינתה את התמונה מקצה לקצה.

   משפחה בטוחה (אתר רשמי)

   עדיף מאוחר מאשר אף פעם

   בעקבות המצב, במדינות רבות בעולם כבר הבינו את הבעיה לפני שנים רבות, ובחלק גדול מהן גם אנשי מעמד הביניים מחזיקים בביטוח רפואי להם ולמשפחתם, זאת כדי לכסות את כל העלויות הרפואיות על כל מקרה שלא יבוא, להימנע מתורים ארוכים לביצוע ניתוחים שונים ועוד. בשנים האחרונות, גם בישראל יותר ויותר אנשים החלו להבין את המצב הלא פשוט ולרכוש ביטוחים פרטיים להם ולבני משפחתם, הרבה בזכות השינויים שחלו בכיסויי הביטוח בשל הרפורמה החדשה שנכנסה לתוקף בשנת 2016.

   השינוי הדרסטי שהתבצע על ידי הפיקוח על הביטוח בישראל לפני כשנתיים הגיע אחרי ישראלים רבים נמנעו מרכישת ביטוחים ופוליסות פרטיים בשל חוסר ידע. משרד האוצר קבע למעשה תנאים אחידים בחלק מהכיסויים המהותיים של ביטוחי הבריאות הפרטיים והקל למעשה את ההצטרפות על האזרחים גם מבחינת הבירוקרטיה ולא פחות חשוב: מבחינת העלויות הכספיות.

   בנוסף לכך, התבצע שינוי נוסף המקל באופן משמעותי על אלו המעוניינים בפוליסת ביטוח פרטית - בניגוד לשנים עברו, לאחר כניסת הרפורמה החדשה, עדכון הפוליסה מבוצע באופן גורף וללא תלות בחברת הביטוח וניתן לשנות אותם גם לאחר קביעת התנאים מראש, זאת בהתאם לשינויים ותנודות בשוק התרופות, הטכנולוגיות הרפואיות וכמובן בשוק הרפואה.

   כל אלו פתחו את הדלת עבור ישראלים שחששו לעשות את הצעד ולרכוש לעצמם ביטוח פרטי, על כל מקרה שלא יבוא. יש לציין שביטוח שכזה, יש לרכוש אך ורק מסוכן ביטוח מקצועי ואמין, המחזיק בתעודה מוסמכת. בכל אופן, בכל שלב ניתן להיעזר בגורם מוסמך הבקיא בתחום, לצורך בדיקת מצבכם הנוכחי והיכן אתם עומדים מבחינת ביטוחי בריאות.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת