הישראלים גילו את אמריקה (ולא רק)

במשך עשור, עלו סכומי ההשקעות של ישראלים בנדל"ן בחו"ל בלא פחות מ-8,091%. איך אפשר להסביר את הנתונים המדהימים האלה, ואילו אפשרויות השקעה חדשות בחו"ל צפויות לנו ב-2019?

בשיתוף "הגשמה", בשיתוף הגשמה

הנתונים של בנק ישראל מדברים בעד עצמם: בשנת 2007 עמדו השקעות הנדל"ן הישירות של ישראלים בחו"ל על 11 מיליון דולר. עשור בלבד לאחר מכן המספרים נסקו, והשקעות הנדל"ן של ישראלים בחו"ל הסתכמו לסך של 901 מיליון דולר. אז למה הישראלים מעדיפים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? פנינו לאפרת רונן, סמנכ"לית המכירות של הגשמה, חברת ההשקעות בנדל"ן הגדולה והוותיקה בארץ, כדי לברר את הסיבות שעומדות מאחורי המספרים האלה.

במקום לתת לכסף לשכב בבנק, נכס בחו"ל הוא אופציה מעולה (צילום: ShutterStock)

כי הכסף בבנק לא מניב תשואות

"שמעתי לא מזמן מישהו שאמר ש'מי ששם קצת כסף בצד, אחרי כמה שנים יהיה לו קצת כסף בצד'. וזה ממש נכון - הריבית על הכסף בבנק היא אפסית, אין שום טעם לסגור את הכסף בפק"ם, ובטח לא להשאיר אותו בעו"ש - הוא לא יעבוד עבורנו שם. זה מצב שנמשך כבר עשור, והישראלים מבינים שהם חייבים למצוא אפיק השקעה חלופי. לאחרונה ראינו שאפיק השקעה חלופי נוסף - השקעה במניות - לא כזה יציב כמו שחשבנו".

כי היום כבר לא צריך להיות טייקון כדי להשקיע בנדל"ן בינלאומי

"עד לפני כעשור, לא כל אחד או אחת היו יכולים להשקיע בנדל"ן. היה צריך להיות לך סכום מכובד כדי שתהיה לך הזדמנות להשקיע בפרויקטים בקנה מידה גדול. למעשה, הגשמה היא החברה הראשונה בארץ שהציעה את האפשרות למי שיש להם 30,000 דולר ומעלה, להצטרף לקבוצת השקעה ולהיכנס למגרש של הגדולים.

"ממש לאחרונה השקנו מוצר חדש - CoFund X - קרן השקעות המאפשרת להשקיע בנדל"ן בינלאומי מסכום של 5,000 דולר ומעלה. מעבר לרף הכניסה הנמוך יחסית, הקרן מעניקה פיזור גאוגרפי ופיזור סקטוריאלי בין מספר השקעות שונות. כלומר, היום כבר ממש לא צריך להיות טייקונים כדי להשקיע באחריות בנדל"ן בחו"ל".

מעוניינים לשמוע על השקעה בחו"ל? לחצו כאן

כי אפשרויות ההשקעה בנדל"ן בישראל הולכות ומצטמצמות

"ארץ ישראל היא מדינה קטנה, ואפשרויות ההשקעה כאן הן מוגבלות. אמנם יש לנו בהגשמה כמה השקעות בארץ - כמו עסקת קומבינציה בגבעתיים ופינוי-בינוי ברעננה שהוכיחו את עצמן כהשקעה טובה - אבל הישראלים, בעיקר הצעירים, הבינו שאין להם הרבה סיכוי לקנות דירה, בטח לא במרכז הארץ. הם מחפשים אפיקי השקעה אלטרנטיביים בנדל"ן, אשר יאפשרו להם להגדיל את ההון העצמי שלהם. וכדי להרוויח בנדל"ן, צריך להשקיע במיקום שעוד לא מיצה את הפוטנציאל שלו, זה שהוא רגע לפני הפריצה, שנייה לפני שהמחירים מתחילים לעלות. כך, הצפי לרווח בהשקעה גדל".

כי זה מתאים לאופי היזמי של הישראלים

"הישראלים ידועים בעולם כולו בזכות התעוזה, הגמישות וכושר האלתור שלהם. הם שאפתנים, אמיצים ויודעים לקחת סיכונים מחושבים. הישראלים הם גם סקרנים וחקרנים מטבעם, הם אוהבים לגלות את ה'יעד הבא' - אפשר לראות את זה גם בטיסות לחו"ל וגם בהשקעות בנדל"ן. המשקיעים שמגיעים אלינו להגשמה לא פראיירים, הם כבר ערכו סקר שוק ויודעים למפות את החברות שפועלות בתחום, אנחנו נותנים להם את הכלים ואת האפשרות להשקיע בנדל"ן באופן מקצועי, ועכשיו גם מ-5,000 דולר ומעלה עם פיזור בין כמה השקעות".

חברת הגשמה הוקמה ב-2009 והביאה את בשורת גיוס ההמונים לתחום ההשקעות בנדל"ן. מאז ועד היום, ניהלה החברה 300 השקעות, מתוכן 145 השקעות הסתיימו באקזיטים. קרן ההשקעות החדשה של החברה, CoFund X, מאפשרת לכל אחד ואחת להשקיע בנדל"ן בינלאומי החל ב-5,000 דולר, במקצועיות, עם פיזור השקעות ובאחריות.

להשקעה בחו"ל דרך חברת הגשמה - לחצו כאן

אפשר להשקיע גם סכומים קטנים ו/או לפזר במספר השקעות (צילום: ShutterStock)

* ההשקעה ב- CoFund X מוצעת באמצעות שותפות ייעודית (הגשמה קופאנד 10 אל פי), על פי תשקיף. המידע והנתונים בפרסום הינם תמצית מן התשקיף אשר פורסם באתר ההפצה של רשות ניירות ערך (מגנ"א) ואינו מהווה תחליף לעיון בתשקיף. המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. ההשקעה טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לפרטים בדבר גורמי הסיכון ראו סעיף 7.51 לתשקיף. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי. תמורת ההצעה על פי התשקיף הראשון מיועדת להשקעה בשני נכסים. בכוונת הקרן להשקיע לפחות בארבעה נכסים, בכפוף לגיוס עד סכום הגיוס המקסימלי (62.9 מיליון דולר) ולהיתר רשות ניירות ערך לפרסום דוחות הצעת מדף.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully