וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתם? ההיסטוריה מחכה רק לכם

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל

10.1.2019 / 15:39

החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה באוניברסיטת אריאל מעניק לבוגריו חוויה סטודנטיאלית מיוחדת ואופק מקצועי בתחום ההוראה. הכירו את התואר האקדמי שדרכו תכירו את העם והמדינה

החיים בישראל מרתקים ולא פעם קשה לנו להבין את השפעת ההתנגשות בין המציאות הנוכחית להיסטוריה על חיינו. ישראל רק בת 70 אבל עם היסטוריה ארוכה ועם הפנים קדימה אל העתיד. הבנה עמוקה של המתח הזה שבין העכשיו לעבר מאפשרת לעצב מחדש את החיים בישראל. החוג ללימודי היסטוריה של עם ישראל בעת החדשה באוניברסיטת אריאל שם דגש על התהליכים המרכזיים שהתחוללו בעם במאתיים השנים האחרונות, תהליכים שבאמצעותם אפשר להבין לעומק את העבר וללמוד ממנו כדי לפתח את העתיד ולהכיר את עצמנו כעם וכמדינה.

"אנחנו נותנים לסטודנטים את הכלים להבנת הבעיות האקטואליות, ומה הם השורשים וההיסטוריה שלהם, בעיקר לגבי נושאים שנויים במחלוקת", אומרת פרופ' לאה מקובצקי, ראש החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה באוניברסיטת אריאל.

הלימודים בחוג הם פתח מצוין לעבודה בהוראה או לקריירה אקדמית. בוגרי החוג יכולים להמשיך ללימודים לתואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל או בתחומי ההיסטוריה בכל אוניברסיטה. למצטיינים יש אפשרות למסלול ישיר לתואר ראשון בשילוב תואר שני מוסמך במנהל עסקים MBA בתוך ארבע שנים. בנוסף, ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בהיסטוריה של עם ישראל ובוגרי החוג משתלבים בבתי הספר היסודיים והתיכוניים. תעודת ההוראה אף מאפשרת להשתלב במערכת החינוך הבלתי פורמלית, כאנשי חינוך במתנ"סים או כשליחי עלייה בקהילות ישראל בתפוצות.

אנואר סאדאת ומנחם בגין לצד ג'ימי קרטר מתחבקים בקמפ דייויד 1978,. AP, AP
החוג ללימודי היסטוריה של עם ישראל בעת החדשה באוניברסיטת אריאל שם דגש על התהליכים המרכזיים שהתחוללו בעם במאתיים השנים האחרונות. ראש הממשלה בגין עם נשיא מצרים אנואר סאדאת והנשיא ארה"ב קרטר, קמפ דייויד 1978 (צילום: דוד רובינגר, לשכת העיתונות הממשלתית)/AP, AP

ללמוד היסטוריה מהשטח וליהנות מחיי קמפוס תוססים

הקורסים בחוג מגוונים ומתמקדים במגוון נושאים כגון תולדות העם היהודי לדורותיו, הכרת תהליכים היסטוריים מרכזיים, הלאומיות היהודית, תולדות האנטישמיות ועוד. ההיסטוריה של הארץ וחיי היום-יום שלה באים לידי ביטוי מול העיניים, בשטח. לכן שילוב הלימודים בחוג עם החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה מאפשרים לסטודנטים לראות מקרוב את ההיסטוריה שעליהם הם לומדים באמצעות השתתפות בסיורים ובחפירות ארכיאולוגית לימודיות. אפשרות נוספת לחוות ולהבין את ההיסטוריה של עם ישראל ב-200 השנים האחרונות היא לשלב את לימודי החוג לספרות עברית, כך הסטודנטים רוכשים ידע ומכירים היטב את ההיסטוריה היהודית, אוצרות הרוח של העם היהודי והיצירה המגוונת של העם היהודי החל בעת העתיקה ועד לימינו.

אוניברסיטת אריאל נמצאת בלב הארץ, מרחק של כשעה נסיעה מתל אביב או מירושלים והקמפוס שלה יחד עם העובדה שתלמידי החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה יוצאים לסיורים, יוצרים סביבת לימודים תוססת ומיוחדת. צעירים בוגרי שירות לאומי בחברה להגנת הטבע, קק"ל, ארץ מורשת, בתי ספר שדה, מורי דרך ומדריכי טיולים, מדריכים בארגוני מורשת וזהות כגון תגלית, מסע ישראלי וכדומה, יוכלו להתחבר בקלות לאווירה הסטודנטיאלית הייחודית הזו.

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully