וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מה הסיפור שלכם? חוג הלימודים המרתק שייתן לכם מקצוע וגם רוחניות ותרבות

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל

27.1.2019 / 8:27

אם אתם רוצים לימודים אקדמיים שיש בהם עניין עצום ואפשרות לתעודת הוראה, אתם חייבים להכיר את החוג המשמש בית טבעי לסטודנטים המגיעים להרחיב אופקים באקדמיה: החוג לספרות עברית באוניברסיטת אריאל

"אני אדם שקם בבוקר, שותה כוס קפה ומתחיל להיכנס לעורם של אנשים אחרים", אמר פעם הסופר המנוח עמוס עוז על מלאכת הכתיבה. ספר הוא למעשה שער אל עולם דמיוני, שמסדר בין דפיו מציאות אחרת שגורמת לקוראים להתרגש, להזדהות, להיזכר, לכעוס ובעיקר להישאב אל תוך הקסם.

תכנית הלימודים לתואר ראשון בחוג לספרות עברית באוניברסיטת אריאל מקנה לסטודנטים ידע בספרות עם ישראל לדורותיו, תוך מתן דגש על ערכי זהות לאומיים, אישיים וחברתיים. זהו המקום שיפתח לכם הסטודנטים שער אל עולם עשיר ומורכב - לימודים שיש בהם עניין עצום ומעבר לאפשרות ללמוד במקביל לתעודת הוראה, גם יספקו לכם כלים לניתוח המציאות דרך ובזכות העולם הספרותי.

"אוניברסיטת אריאל היא אוניברסיטה צעירה וככזו היא פתוחה יותר, ליברלית וגמישה מאשר המסגרות הוותיקות, שצריכות קודם כל להשתחרר משנים על שנים שבהן היו קיימות בצורה מסוימת", אומר פרופ' אורציון ברתנא, ראש החוג לספרות עברית באוניברסיטת אריאל, "ההשפעה של הסטודנט על האופי של מה שיילמד תהיה גדולה יותר, שכן יש נכונות לשמוע את הסטודנטים. כאן יש תהליך של בנייה וכידוע, בבנייה יש אלמנט של ניסוי וטעייה".

סטודנטית בספרייה. ShutterStock
הקורסים מגוונים וכוללים ספרות עברית חדשה, סופרים עכשוויים, ספרות ההשכלה העברית ועוד (צילום: ShutterStock)/ShutterStock

לימודים מרתקים ואפשרות להשתלב במגוון מקצועות בשוק התעסוקה

החוג לספרות עברית נלמד במתכונת דו-חוגית וניתן לשלב אותו עם לימודים בחוג לחינוך או עם החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה. השילוב הדו-חוגי מעמיק את הידע בתפר שבין שני החוגים, על ידי קורסים ייחודיים כדוגמת קורס שישלב בין היסטוריה וספרות ויבחן כיצד יצירות ספרותיות מסבירות את התקופה שבה הן נכתבו או שעליה נכתבו וכיצד ההיסטוריה השפיעה על היצירה הספרותית.

באוניברסיטת אריאל נכלל היבט של רב-תרבותיות או רב-ממדיות גם בקורסי חובה. הקורסים מגוונים וכוללים ספרות עברית חדשה, סופרים עכשוויים, ספרות ההשכלה העברית, ספרות ישראל בראשית המאה ה-21 כולל מבוא ליצירת עגנון, שירת ימי הביניים כולל שירי רבי יהודה הלוי, השירה העברית בספרד המוסלמית, סיפורי עם, ספרות עממית, סיפורי המדרש ועוד.

ניתן להוסיף ללימודים בחוג לימודים לתעודת הוראה. סטודנטים בחוג יכולים להשלים ולהרחיב את הלימודים בסדנאות כתיבה יוצרת בפרוזה ובשירה ולהשתלב בשוק התעסוקה בהוראה, הוצאה לאור, עיתונות, עריכה לשונית, מחקר אקדמי ועוד.

בשיתוף אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אוניברסיטת אריאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully