השקעות נדל"ן ב-200 אלף שקלים? ההזדמנות שלא כדאי לכם לפספס

היא מרכז הייטק אזורי, יש בה פארק מדע והיא מושכת אליה משפחות צעירות היוצרות קהילה תוססת. תכניות הפיתוח החדשות של העיר רחובות מאפשרות להשקיע בקרקע החל מ-200 אלף שקלים וזה הזמן שלכם להזדרז. איפה הכי כדאי לקנות? התשובה בפנים

חברת בריטניה-ישראל, בשיתוף חברת בריטניה-ישראל
תהליך הבינוי המואץ בעיר מקבל רוח גבית גם מעיריית רחובות (צילום: צילום רחפן בריטניה-ישראל השקעות נדל"ן)

בכל שנה משקיעי הנדל"ן בישראלים מחפשים את העיר הפוטנציאלית הבאה. במציאות שבה השקעות נדל"ן למגורים במרכז הארץ מסוגלות להניב תשואה של אחוזים בודדים בלבד עברו המשקיעים להשקעות בפריפריה. אך אם נביט בעיר אחת שממשיכה להתפתח ומציגה צמיחה משמעותית נגלה כי הפוטנציאל הגדול טמון דווקא בעיר רחובות. מדוע?

כל היתרונות של השקעות הנדל"ן ברחובות

העיר רחובות שהחלה כפרבר של תל אביב הפכה להיות מרכז ההייטק של ישראל. פארק המדע בעיר המושך אליו עשרות חברות בשלבי התפתחות שונים, מכון וייצמן ושלל משפחות צעירות היוצרות קהילה תוססת שממלאת את מקומות הבילוי בעיר.

החינוך ברחובות זכה לשבחים ופרסים שונים בשנים האחרונות. העיר קטפה פרסים שונים ובדצמבר האחרון זכתה בשני פרסים עליהם הכריז משרד החינוך בדצמבר האחרון - פרס החינוך המחוזי שהוענק לבית הספר ע"ש עמוס דה שליט ובית הספר לחינוך מיוחד לוטם. בשנת 2017 הוענק פרס חינוך ארצי לקריית החינוך "אורט רחובות".

תהליך הבינוי המואץ בעיר מקבל רוח גבית גם מהעירייה - כפי שציין ראש העיר רחמים מלול באתר העיריה - "עיריית רחובות מקדמת תכנית אסטרטגית להפיכת העיר למוקד עסקים מוביל באמצעות פיתוח אזורי המסחר והתעסוקה בעיר והגדלת ההיצע התכנוני בעיר של למעלה משלושה מיליון מ"ר לשטחי תעסוקה ומסחר".

עלות ההשקעה מתחילה מסכום השקעה אפסי של מאתיים אלף שקלים (צילום: צילום רחפן בריטניה-ישראל השקעות נדל"ן)

אישורי קרקעות מהירים יותר

הצמיחה המהירה של העיר והנהירה של תושבים רבים אליה הובילה לתהליך מהיר יותר של אישור קרקעות לבנייה. כיום, ניתן להשקיע בקרקע שהייתה מיועדת בעבר לשימוש חקלאי, אמנם אינה זמינה לבנייה מיידית, אך תהליך האישור נמצא כבר בשלבים מתקדמים. עלות השקעה זו מתחילה מסכום יחסית אפסי של מאתיים אלף שקלים.

לאחר שהקרקע תופשר היא כבר תהיה סחירה וניתן יהיה למכרה ליזמים או להוסיף היטל השבעה ועלויות בנייה ולהרוויח דירה חדשה לחלוטין מקבלן בהנחה ניכרת של עשרות אחוזים.

הרגולציה בתחום שיווק הקרקעות לבנייה

לפני כחמש שנים מועצת בנייה החליטה להוסיף רגולציה לתהליך שיווק הקרקעות החקלאיות. היות ומרבית הצרכנים לא יכלו להבדיל בין קרקעות חקלאיות שיאושרו בתוך מספר עשורים לקרקעות שיכולות להיות מאושרות בתוך פחות מעשור, שמאי אובייקטיבי בוחן את שלבי האישור השונים ומעריך את שווי הקרקע כיום ובעתיד לאחר האישור - תוך מתן ההערכה לכמות השנים שייקח לשימוש בקרקע. נתונים אלה מתקבלים על בסיס תקן 22.

באיזו קרקע כדאי להשקיע ברחובות?

כיום, לאור הקושי הרב להשיג דירות במחיר סביר במרכז והעובדה כי אוכלוסיית העיר רחובות עומדת להכפיל עצמה - רכישה של קרקעות באזור הופכת להיות השקעת הנדל"ן הטובה ביותר. באיזה אזור בעיר כדאי להשקיע?

אחד מהאזורים המתפתחים ביותר ברחובות נמצא בצמוד לשכונה וילות יוקרתית בה עומד לקום אזור מגורים חדש. באזור זה מתוכננת בנייה רוויה של מגדלים רבי קומות. נכון לעכשיו הקרקע היא חקלאית בתהליכי הפשרה מתקדמים כאשר התקבל כבר אישור בוועדה המקומית והתוכנית הופקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית וממתינה לאישור מלא בקרוב.

הקרקעות המשווקות כיום ברחובות על ידי חברת בריטניה-ישראל נמצאות על פי דעת השמאי בסיכוי גבוה לאישור משום שעברו את השלבים הקריטיים לאישור הקרקע - על פי דעת השמאי נותרו עד מספר שנים. יתרון נוסף לאזור בו משווקות הקרקעות הוא תחנת רכבת חדשה שתקשר את השכונה לכל הארץ במסלול הרכבת המהיר. בנוסף, הקרקעות בנויות באזור מוקף בניינים קיימים הצמוד לקאנטרי קלאב המקומי ואקדמיית פרס.

לסיכום, רחובות מככבת היום בראש רשימת אתרי ההשקעה בנדל"ן, כאשר הקרקעות בעיר "נחטפות" על ידי משקיעים שרואים את הנולד. מחירי הקרקעות שהופשרו הגיעו למחירים גבוהים אך עדיין ניתן להשיג קרקעות שנמצאות בתהליך הפשרה מתקדם ולמקסם את ההשקעה בהמתנה קצרה של כמה שנים תוך מימוש הקרקע במכירה ליזמי הנדל"ן או מימוש הזכות לדירה בעתיד.

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully