פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הסטארטאפ החרדי שהפך חברה קטנה, לאחת מחברות ברי המים המובילות

   בכל קורס שיווק או פרסום בו תשתתפו קרוב לוודאי שתשתמעו את המעשיה על חוק איסור פרסום הסיגריות בלונדון - כחלק מלמידה על חשיבה מחוץ לקופסא ושימוש במגבלה ככוח. המעשיה מתארת את עולם הפרסום המסורתי, זה שתמיד דיבר על המוצר וזה שבכל מודעה (כן, פעם, כשהיו רק מודעות) הראה את המוצר בפרונט. זאת הייתה שיטת הפרסום ואף אחד לא חשב לשנות בה משהו עד שבלונדון חוקק חוק האוסר להראות מוצרי טבק ועישון במודעה, חוק שהכניס את עולם הפרסום הלונדוני ללחץ. איך ניתן לפרסם דבר מבלי להראות אותו?

   אך המיצר והמגבלה הביאו את אנשי הפרסום לפתוח את הראש ולייצר אלטרנטיבה, והמציאו את הפרסום העקיף, זה שלא מראה את המוצר ולא מדבר עליו, אלא על זה שקורא את המודעה ועל הצורך שהמוצר שאני מוכר לו נותן לו.

   מה שהפך להיות משוואה חדשה של מגבלה = מינוף

   נועם 1 (אתר רשמי)

   תחשבו על סוף השבוע של אנשים ששומרים שבת, הרבה אנשים יראו בו כמגביל ומקשה, אך יש אנשים שלקחו את המגבלות ומינפו אותם לפתרונות שהפכו אותם לסטארטפיסטים של השבת.

   כל שומר שבת יודע שאחד האיסורים הגדולים בשבת הוא בישול, אסור לבשל מרגע בו נכנסה השבת עד לרגע בו היא יוצאת, כך שבמידה ושומר שבת שכח להעמיד דוד מים חמים או תרמוס לפני שבת הוא יאלץ להסתפק במים קרים בכל השבת כולה. ואם בא לו תה? שיחכה בסבלנות לשלושה כוכבים שיאירו במעט את חשכת השמיים.

   במשך עשרות שנים ידעו כל שומרי השבת כי זו הדרך היחידה שלהם להנות ממים חמים בשבת. אנשים התרגלו כבר ליום שישי שכולל הרתחת מיחם ענק או למילוי של סירים עם מים חמים על הפלטה. הפתרונות הללו היו נפוצים בכל בית על אף הסכנה החמורה שטמנו בחובם והאסונות הרבים שגרמו, ועל אף הקושי והטרחה הכרוכה בזה, למה? כי אלו היו הפתרונות היחידים

   וכמו בלונדון של סוף שהות ה60 - גם כאן קמו קבוצת אנשי עסקים חרדים ופיצחו את המגבלה והפכו אותה לפתרון קל יעיל שהפך אותם לסטארטפיסטים של ממש.

   הפטנט אותו רשמו כדין, מאפשר שימוש במיני בר הייחודי אותו הם משווקים בלעדית גם בשבת במים חמים וקרים מבלי חשש של איסור בישול בשבת.

   בתחילה אנשים היו סקפטיים להצלחת המוצר בחדירה שלו לשוק המסורתי והשמרני של קהילת שומרי השבת הגדולה בארץ, אנשים התרגלו וכבר מחממים דוד על אוטומט, זה לא יתפוס.

   אך עשרות אלפי מכשירי 'נעם 1' שנמכרו בשנים האחרונות, הפכו את חברת אפיקים שבתחילה שיווקה מוצרי סינון מים לקהל לקוחות מצומצם, לאחת מחברות המים הגדולות בישראל

   אז אם יש משהו שמפריע לכם או מגביל אתכם, אל תתרגלו אליו ואל תכנעו לו. תפצחו אותו ותהפכו את החיים שלכם לטובים יותר

   עוד כתבות ב-טוב לדעת