פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עסקה בטוחה, יש דבר כזה

   הלקוח חדל פירעון, נעלם או לא מסוגל לשלם? מהיום יש לכם גב. גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מפתרונות ביטוח האשראי של "כלל ביטוח", לקנות שקט נפשי ולהרחיב את הפעילות העסקית. והכול בניהול מקוון ויעיל

   יש לכם לקוחות שמאחרים בתשלומים על שירותים שונים? יש כאלה שלא משלמים בכלל? עכשיו, לראשונה בישראל, יש מי ששומר עליכם. "כלל ביטוח" מביאה עמה בשורה חדשה למגזר העסקי בישראל ומאפשרת גם לעסקים בינוניים וקטנים (מחזור מכירות שנתי של עד 50 מיליון ש"ח בארץ) ליהנות מפתרונות ביטוח האשראי. הביטוח הזה מבטיח שקט נפשי ללקוח, מכסה את סיכוני האשראי שלכם ומקטין את החשיפה מול לקוחות חדשים. כן, יש דבר כזה עסקה בטוחה.

   קודם כל, מה זה בכלל ביטוח אשראי?

   ביטוח אשראי הוא ביטוח תיק הלקוחות החייבים שלך. זו למעשה פוליסה המספקת לך הגנה מפני חדלות פירעון של לקוחות שלא שילמו - מצב שיכול לנבוע מ"נפילה" של לקוח חייב וחוסר יכולות לעמוד בהתחייבויות.

   למי מיועד הביטוח?

   עד היום, כאמור, עסקים קטנים ובינוניים לא יכולים היו לרכוש ביטוח כזה, בניגוד לרוב הלקוחות העסקיים הגדולים שמחזיקים בו, אבל המצב השתנה. כלל ביטוח אשראי בנתה מנגנון פשוט, מהיר וזמין, אשר מוצע לכל עסק במחיר המותאם לגודלו. כעת, גם בעלי מחזור הכנסות שנתי בין 5-50 מיליון ש"ח, יכולים לרכוש ביטוח אשראי, לבצע יותר עסקאות בצורה בטוחה וליהנות מיתרון במימון הבנקאי, כל זאת עם גב של חברת כלל ביטוח.

   לקוח המעוניין לקבל מימון בנקאי ותיק הלקוחות שלו מבוטח, יוכל לעשות זאת ביתר קלות וגם לקבל מחירי אשראי נוחים יותר.

   הביטוח מיועד למי שמעוניין לצמוח ולפעול עם לקוחות חדשים. בדיקת לקוח חדש לפני כניסה לסיכונים מאפשרת למבוטח לנהל את הסיכונים שלו.

   מדוע משתלם לעשות ביטוח אשראי?

   אחד מהנכסים המרכזיים של כל חברה הוא הלקוחות החייבים שלה. לחברות מאוד קשה לחזות חדלות פירעון של לקוחותיהן, והמציאות מראה כי אחוז ניכר מ"נפילות" של לקוחות קורה דווקא אצל לקוחות מוכרים עם יחסים מסחריים ארוכים.

   אישה חותמת על חוזה (ShutterStock)
   ביטוח האשראי מונע ממך הפתעות לא נעימות ומספק כיסוי שמבטיח תשלום במקרה שבו לקוח לא משלם (צילום: ShutterStock)

   כמה זה עולה?

   העלות מחושבת בין היתר בהתאם לסיכון תיק החייבים ולעלויות בדיקת הלקוח החייב. שיעור הפרמיה נקבע בהתאם לרמת הסיכון הכרוכה בביטוח אשראי תיק הלקוחות של המבוטח. רמת הסיכון נקבעת על פי סוג העסק, היקף הפעילות של המבוטח, פיזור וטיב הלקוחות, תקופת האשראי הניתנת לקונים וכן היקף החובות האבודים בעבר.

   האם ניתן לבטח רק את הלקוחות הבעייתיים?

   לא, ונסביר למה. אף חברת ביטוח אשראי לא תוכל להתקיים לטווח ארוך אם כל הקונים יהיו בעייתיים. לא ניתן לדעת אם ומתי יהפוך לקוח לחדל פירעון ויפשוט רגל, ולכן כלל ביטוח אשראי מבטחת את כל תיק הלקוחות החייבים. כך יוצרים נפח עסקים ופיזור שיאפשר את הביטוח, ומצד שני שומרים על העסק מוגן תמיד מפני לקוחות שאינם משלמים.

   מהם יתרונות הביטוח?

   קודם כל, שקט נפשי. ביטוח האשראי מונע ממך הפתעות לא נעימות ומספק כיסוי שמבטיח תשלום במקרה שבו לקוח לא משלם. כמו כן, הוא משמר את היתרון התחרותי שלך ומסיר את החשש לתת אשראי ללקוחותיך, מאפשר לך להגדיל את הפעילות מול הלקוחות הקיימים, לגייס לקוחות חדשים ולקבל מידע על רמת הסיכון שלהם, לקבל מימון בנקאי ועוד. וכל זה באמצעות ניהול מקוון. רק כמה קליקים כדי לקבל אישור של תקרת האשראי או להגיש תביעה באמצעות האתר לניהול הפוליסה.

   מהיום כבר אין סיבה לחשוש מלקוחות חדשים שאינם מוכרים לכם. אין סיבה לוותר על עסקאות. כלל ביטוח אשראי, עם ניסיון מצטבר משנת 1981 בשוק הביטוח, מאפשרת לכם להרחיב את הפעילות העסקית, גם בלי להגדיל את הסיכון.

   יש לכם גב. הבטיחו את השקט הנפשי שלכם והשאירו את פרטיכם כאן:

   עוד כתבות ב-טוב לדעת