פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   6 טעויות שאתם עושים ברשת שפוגעות לכם בעסק

   כל בעל עסק עושה טעויות, בייחוד כשמנסים משהו חדש, אבל אם אתם משקיעים את כספכם בשיווק דיגיטלי - כדאי מאוד שתדעו מה לעשות וממה לא. אז אל תפנו ל"כולם" אלא בדקו מי הקהל שלכם ואל תקפצו על כל טרנד אפשרי. במקום זאת עקבו אחרי הטיפים האלה שימנפו לכם את העסק

   לבעלי עסקים קטנים יש אינסוף משימות - לדאוג לתחזוקת העסק, ללקוחות, לעובדים, לתזרים המזומנים ועוד. כולם נופלים על כתפיו של בעל העסק. לכן, כשהוא צריך גם לשווק נכון את העסק - כבר לא נותר לו כוח וזמן. רוב בעלי העסקים מבינים מצוין בתחום העיסוק שלהם, אך כשזה מגיע לפרסום ושיווק דיגיטלי בפרט, הם מרגישים חסרי אונים. עולם השיווק הדיגיטלי מורכב ומאגד בתוכו אפשרויות רבות והוא נהפך למורכב יותר ולכן עסקים רבים עלולים למצוא את עצמם מבצעים טעויות קריטיות.

   כולם עושים טעויות, במיוחד כאשר מנסים משהו חדש. אבל כאשר אתם מסכנים את הכסף שלכם ואת המוניטין של העסק כדי לנסות כמה אסטרטגיות שיווק דיגיטליות, ישנן מספר טעויות שביצוען יכול לעלות לכם ביוקר (פשוטו כמשמעו).

   אלו הן הטעויות הנפוצות -

   טעויות בשיווק דיגיטלי (ShutterStock)

   1: מיקוד קהל לא נכון

   פעמים רבות בעלי עסקים מגדירים את קהל היעד שלהם בצורה רחבה מדי - לדוגמה: "כולם", "משפחות", "נשים", "גברים" וכדומה", אבל הגדרה כללית שכזו תקשה מאוד על הפרסום. היופי בשיווק הדיגיטלי זה שהוא מאפשר למקד את הפרסום לקהל המתאים, כולל קהילות קטנות שעשוי להיות קשה להגיע אליהן בדרך אחרת. עם זאת, האסטרטגיה הזו פועלת רק אם אתם ממקדים נכון את הקהל, כלומר - פונים לאנשים המעוניינים במה שיש לכם להציע.

   הדרך הנכונה לעשות את זה

   קחו את הזמן להבין מיהו קהל היעד שלכם, בנו "אישיות לקוח", וצרו תמונה מדויקת המתארת אל מי אתם רוצה להגיע עם מסע הפרסום הדיגיטלי שלכם. גם אם קהל היעד הוא אכן מאוד רחב, עדיין יש לבחון שאלות שיעזרו לכם להגיע אל הלקוחות הספציפיים אליהם אתם מכוונים. בנוסף, יש לזכור שישנו הבדל בין הקהל שישתמש במוצר/השירות, לבין מי שירכוש אותו. לכן, חשוב לשאול מי משלם בפועל, מי שולף את כרטיס האשראי או את המזומן מהארנק ולפנות גם אליו בקמפיין.


   2. אי הגדרת יעדים

   אם אין לכם הבנה ברורה של מה התוצאות הספציפיות שאתם רוצים להשיג, אתם מוליכים את עצמכם לכישלון כבר מההתחלה. כאשר אין תכנית שיווק דיגיטלית מוסדרת שקובעת את אופי הפעילות ואת תוצאותיה הרצויות בכל שלב, יהיה בלתי אפשרי לדעת האם הקמפיין עובד או לא.

   הדרך הנכונה לעשות זאת -

   חשוב לקבוע יעדים ברורים שילמדו אתכם על הצלחה או אי הצלחה ויהוו בסיס לשיפור ואופטימיזציה. אם אתם לא עומדים ביעדים, נסו לראות מה ניתן לשפר ואם אתם עומדים במטרות או אפילו עוברים אותן - חשוב לגלות מה אתם עושים נכון (לכן, חובה להגדיר מטרות אפשריות למדידה). בנוסף, יש להגדיר לתכנית השיווק הדיגיטלי את המטרות העסקיות. למשל שיפור שימור הלקוחות, הגדלת המודעות למותג, הגדלת המכירות, וכו'.


   3. אי נוכחות ברשת

   לא. זו לא בדיחה. מחקרים מצאו שרק ל-51 אחוזים מהעסקים הקטנים יש אתר אינטרנט, למרות העובדה כי 97 אחוזים מהאנשים מחפשים מוצרים ושירותים אונליין. אם אתם רוצים קמפיין שיווקי דיגיטלי עם נוכחות באינטרנט, אתם צריכים להתחיל עם הקמת אתר אינטרנט ונוכחות ברשתות החברתיות (פייסבוק ואינסטגרם בתור התחלה).

   הדרך הנכונה לעשות את זה -

   התשובה פשוטה - פתחו אתר. לפני שאתם קובעים שהקמת אתר היא בלתי אפשרית מבחינה כלכלית, בדקו את הנושא. אתם עשויים להיות מופתעים כמה זול להקים אתר עסקי. כמובן שגם הקמה ותפעול של עמודי פייסבוק ואינסטגרם הם הכרח בעידן שלנו שבו חלק עצום מהעסקאות (או ההחלטה על ביצוען) מתבצעות באמצעות שיטוט ברשת. עבור עסקים קטנים המעוניינים בקמפיין שיווקי מוצלח, הרשתות החברתיות מציעות גישה קלה וזולה למאגר רחב של לקוחות פוטנציאליים.


   4 . העתקה מהמתחרים ואי הדגשת הייחודיות של העסק שלכם

   העסק שלכם הוא לא בדיוק כמו כל עסק אחר שם בחוץ - אז למה הקמפיין שלכם נראה כמו של כולם? יותר מדי עסקים קטנים בוחרים לשאול רעיונות מהמתחרים (או אפילו מחברות גדולות) ולעיתים אפילו להעתיק חלקים גדולים מקמפיינים מוצלחים שראו ברשת.

   הדרך הנכונה לעשות את זה -

   בכדי לשווק את העסק שלכם ביעילות, יש לעשות בדיוק להיפך - לזהות את מה שמבדיל אתכם מהמתחרים ולהדגיש את זה. ניתן כמובן לקבל השראה מקמפיינים מוצלחים, אבל חשוב לבדל את העסק ואת השירות הייחודי שמעניק לו יתרון על פני האחרים - בדרך כזו שלקוחות היעד יוכלו לזהות אתכם.

   למרות זאת, בזמן שאתם מבדילים את עצמכם מהמתחרים, יש הרבה שניתן יכול ללמוד על ידי מעקב אחרי המתחרים הגדולים ביותר שלכם. בתור התחלה ניתן ללמוד הרבה על ידי ביצוע חיפוש על המתחרים בגוגל ובדיקה מה הם עושים ברשתות החברתיות. בדרך זו תוכלו גם ללמוד ממה להימנע כאשר אתם מתחילים בשיווק העסק הקטן שלכם.


   5. קפיצה מהירה מדי על עגלת הטרנדים

   בשיווק דיגיטלי תמיד יש לשמור על איזון עדין בין להישאר אקטואלי לבין הליכה עיוורת אחרי העדר. אל תבינו אותנו לא נכון - להישאר מעודכן במגמות ושינויים בתעשייה זה לגמרי חובה אם אתם רוצים להצליח. מותגים ומשווקים צריכים להיות מעודכנים בטכנולוגיות ואסטרטגיות העדכניות ביותר, או שהם מסתכנים בהפסד למתחרים. יחד עם זאת, טעות שעסקים רבים עושים היא להניח כי רק בגלל שפלטפורמה מסוימת או טכנולוגיה כלשהי כרגע באופנה, הם צריכים להוסיף אותן באופן אוטומטי לאסטרטגיית השיווק שלהם. למשל - מה יעשה עסק שמיהר לקפוץ על טרנד הפוקימון גו, או השקיע כספים בהקמת עמוד סנאפצ'אט, ונותר עם טרנד שנגוז מהעולם והשקעה מיותרת?

   הדרך הנכונה לעשות את זה

   אל תעקבו אחרי הטרנדים והמגמות האחרונות, אלא אם אתם מבינים מה קורה. תמיד תעשו בדיקה מקיפה ולימדו כיצד ניתן ליישם את הרעיון או הטרנד החדש בדרך שתועיל לכם ולעסק שלכם. חשוב להיות מודעים לחדשות האחרונות בתחום השיווק הדיגיטלי, כך שלא תישארו מאחור וחשוב מאוד שלא להשאר מקובעים, אבל אל תקפצו על כל טרנד חדש לפני שתקבלו מושג איך זה ישפיע על הקמפיין שלכם ועל העסק כולו.


   6. התמקדות בכמות התוכן ולא באיכות שלו

   בואו נודה רגע באמת - האם מה שהאינטרנט צריך עכשיו זה עוד פוסט בבלוג, עוד פודקאסט או עוד וידאו ב-YouTube? מדי יום מיוצרת כמות תוכן מטורפת שמציפה את הרשתות החברתיות, האתרים ותיבות הדואר הנכנס שלנו. יותר מדי עסקים קטנים חושבים שאם גם הם יציגו כמה שיותר תוכן - ככה הקמפיין שלהם יהיה מוצלח יותר. כשלמעשה - ההיפך הוא הנכון.

   הדרך הנכונה לעשות את זה

   כמות של תוכן לא חסרה. מה שכן חסר באינטרנט זה תוכן יוצא דופן, ואם אתה יכול לספק את זה - תקבל תמורה. במקום ליצור עשרה מאמרים חדשים בבלוג במהלך החודש הבא, או לתזמן עשרה פוסטים ביממה בפייסבוק - השקיעו פי עשר מאמץ ביצירת מאמר אחד יוצא דופן או פוסט אחד מוצלח, שונה ואחר שיבדיל אתכם מהמתחרים.

   למרות זאת, גם אם יצרתם מאמר אחד מוצלח, אל תשכחו את החשיבות של העדכון השוטף של האתר והקמפיין - אין דבר נורא יותר באינטרנט של ימינו מאשר חוסר עדכון ועמידה במקום. כדי לעניין את הלקוחות ולהיות רלוונטיים, אתם צריכים להתחדש ולהתעדכן באופן קבוע. פרסום כתבות או מאמרים חייב להיות חלק מקמפיין השיווק שלכם. זכרו שלקוחות לא רוצים רק לקנות את המוצר שלכם, אלא גם לשמוע מה יש לכם לספר על החידושים בתחום.


   אלפי עסקים כבר עשו את הבחירה הנכונה וקידמו את העסק שלהם באמצעות B144 של בזק. המומחים של B144 יעניקו לכם פתרונות פרסום דיגיטליים, אחרי שהקימו אלפי קמפיינים עם אחוזי הקלקה מעולים, ויעזרו לכם לשפר בצורה דרמטית את העסק.

   לשיחה אישית עם יועצי הפרסום ועוד מידע על שיווק דיגיטלי לעסקים, מלאו את הפרטים שלכם

   עוד כתבות ב-טוב לדעת