פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   תנופת חריש: ההזדמנות הנדל"נית למשפחות צעירות, וכן - גם למשקיעים

   העיר החכמה נמצאת בנקודת זינוק שאסור לפספס. המשפחות הצעירות יימצאו קהילה חמה ועוטפת, המשקיעים יימצאו מחירים שכבר חשבנו שלא קיימים - דירת 4 חדרים סביב מיליון ש"ח

   העיר החדשה חריש נמצאת בתנופת פיתוח ואכלוס. אחרי שנים של תוכניות, בניה מאסיבית והזרמת תקציבי ענק מהמדינה ומיזמים פרטיים - העיר נמצאת רגע לפני התחלת מימוש הפוטנציאל הגדול הגלום בה. העיר תוכננה כ"עיר חכמה" המאופיינת בתשתיות תת קרקעיות, מרכזי קניות שכונתיים, פארקים, מוסדות קהילה ותרבות, מרכזי תעסוקה ונגישות לצירי תנועה מרכזיים. מחירי הדירות בחריש במגמת עליה מתמדת, כך שכל שלב בהתפתחות העיר מעלה את הביקוש ואת המחירים בהתאם. כך למשל, דירות 4 חדרים שנרכשו לפני כ-4 שנים ב-750-800 אלף ש"ח, נמכרות כיום בטווחים של 1.05-1.1 מיליון ש"ח. על פי הערכות בשוק הנדל"ן, מחירי הדירות צפויים להגיע ל-1.3-1.4 מיליון ש"ח בתוך זמן לא רב, זאת במקביל לאכלוס המאסיבי ולתנופת מרכזי המסחר.

   דורית סדן, סמנכ"לית השיווק בשיכון ובינוי נדל"ן הבונה בימים אלה מאות יחידות דיור בפרויקט "חלומות חריש", מתייחסת למגמת הבנייה בעיר: "חריש מאופיינת בבנייה רוויה, רוב הבניינים הם בטווח 5-9 קומות. כל הבניינים מחופים אבן, כיאה לסטנדרט הבנייה המקובל כיום, כאשר מרבית הדירות הן בנות 4 ו-5 חדרים. כיום, התפלגות רוכשי הדירות בעיר היא כ-60% למגורים ו-40% להשקעה, כשחלק לא מבוטל מהמשקיעים הם רוכשי דירה ראשונה שלא החליטו האם לגור או להשכיר, אבל לא מעוניינים לפספס את ההזדמנות".

   פרוייקט חלומות חריש (יח"צ , צילום הדמייה)
   פרויקט חלומות חריש של שיכון ובינוי נדל"ן (הדמיה להמחשה בלבד)

   כ-80% מרוכשי הדירה למגורים הם משפחות צעירות ו-20% משפחות בוגרות, לרוב משפרי דיור. 70% מרוכשי הדירות למגורים מגיעים מאזור המרכז רבתי (מנתניה עד מודיעין), כ-25% תושבי הסביבה ו-5% תושבי צפון. בחריש עובדים בתנופה מוגברת ב- 4 שנים האחרונות, וכבר כעת ניתן לראות יותר ויותר מבני ציבור שכבר מוכנים או בשלבי סיום, גינות ושטחים ירוקים מפותחים וחנויות מסחר שכל הזמן נפתחות לאורך השדרה המרכזית. מסביב לחריש כבר ניתן להבחין גם בהתחלת עבודות תשתית שמיועדות לחיבורים התחבורתיים הצפויים לשרת את העיר.

   המשפחות בחריש ייהנו מעיר ירוקה ומתקדמת, על ידי פריסת שבילי הליכה לצד שבילים לרכיבה על אופניים. חריש תעניק שירותים ברמה מעולה לתושביה: פארקים, גנים ומבני ציבור, לצד מרכזים מסחריים. באופן חסר תקדים הושקעו בעיר מיליוני שקלים במבני חינוך בתקן של בנייה ירוקה ובאיכות הוראה, על מנת לספק מעטפת כוללת לגדול בה. מערכת החינוך בחריש מתפתחת בקצב מהיר ונערכת לקליטה מיטבית של כל ילדי העיר, בהתאם לקצב האכלוס.

   דירה לדוגמא בפרוייקט חלומות חריש (יח"צ , צילום אלעד גונן)
   דירה לדוגמא בפרוייקט חלומות חריש (צילום אלעד גונן)

   להגשים את החלום - דירה בבניין בוטיק בכמיליון ש"ח

   פרויקט חלומות חריש של שיכון ובינוי נדל"ן, כולל כ-400 דירות בבנייני בוטיק בני 5-7 קומות, תמהיל דירות מגוון הכולל דירות גן, דירות 4-5 חדרים עם מרפסות מרווחות ופנטהאוזים רחבי ידיים. בכל בניין לובי מעוצב, חניה ומחסן לכל דירה. דירת 4 חדרים נמכרת החל מ-1,060,000 ש"ח ודירת 5 חדרים החל מ-1,180,000 ש"ח. הבניה כמו בכל הפרויקטים של שיכון ובינוי הינה בניה ירוקה, חסכונית ובריאה. הבניה תעניק למשפחה שלך חסכון של כ- 22% בצריכת החשמל השנתית לפי מחקר של המועצה הישראלית לבניה ירוקה.

   כחברת נדל"ן חזקה ויציבה, הנהנת מחוסן כלכלי ומצמיחה מתמדת, שיכון ובינוי נדל"ן מובילה את מהפכת הבנייה הירוקה בארץ. גם ב"חלומות חריש" מיישמת החברה תקנים מחמירים לבנייה ירוקה, המעניקים בנייה איכותית ואיכות חיים גבוהה לדיירים, תוך חיסכון בחשבונות המים והחשמל. בנוסף, הרוכשים דירה משיכון ובינוי נהנים מיחס אישי, מוניטין ואיכות בניה שקיימים כבר מעל 85 שנים, רכישה מחברה בעלת יציבות פיננסית שמקפידה על תכנון ובניה לפי תקן לבניה ירוקה.

   סדן התייחסה גם לפתרונות התחבורה ואומרת ש"החיבור המהיר יחסית לכביש 6 מאפשר כניסה ויציאה נוחה מהעיר לבעלי רכבים פרטיים. כמו כן, תחנת הרכבת המתוכננת לקום בסמוך לכניסה לעיר, תאפשר גישה נוחה מאוד מהעיר ואליה גם באמצעות תחבורה ציבורית".

   "חלומות חריש הוא ההזדמנות נדירה להתגורר בעיר חדשה, המתוכננת בקפידה עד לפרטים הקטנים", מסבירה סדן. "השטחים הירוקים בעיר צפויים לכלול שפע של ריאות ירוקות ופארק מרכזי ענק מרהיב ביופיו. כל השירותים הקהילתיים יימצאו במרחק הליכה, כולל מוסדות חינוך חדשים ואיכותיים, בניית תשתיות מראש בהתאם לדרישות ואופי החיים של האוכלוסייה בעיר, והכול על פי מיטב התפיסה התכנונית החדשה".

   עוד כתבות ב-טוב לדעת