פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   גם למי שלוקח הלוואה מגיעה תקופת חסד: מקבלים את הכסף היום ומחזירים במועד מאוחר לפי בחירה

   החזר של ההלוואה מתחיל לרוב באופן מיידי לאחר קבלתה ומתפרס לתקופה של חודשים או שנים קדימה. לא לכולם יש את הסכום הדרוש להחזרת ההלוואה כל כך מהר ולכן הלוואת גרייס (או בתרגום חופשי: הלוואת חסד) כשמה כן היא: הלוואה שעושה חסד עם הלווים ומאפשרת להם לעכב את ההחזרה

   ישנם לא מעט מקרים בחיים שמחייבים אתכם להוצאה כספית חריגה - לדוגמה, קניית רכב, מימון אירוע חגיגי (כמו חתונה), או שיפוץ הכרחי לבית כאשר מדובר בהוצאה כספית שאינה מפתיעה אותנו כדאי להיערך אליה נכון מבחינה כלכלית, כדי להצליח לממן אותה. עבור רבים, האפשרות הבטוחה והמוכרת להשיג את סכום הכסף הדרוש היא הלוואה. אבל בדרך כלל החזר של ההלוואה מתחיל באופן מיידי לאחר קבלת ההלוואה ומתפרס לתקופה של חודשים או שנים קדימה ולא לכולם יש את הסכום הדרוש להחזרת ההלוואה כל כך מהר. לכן, במקרים מסוימים, קיימת אפשרות להשהות את התשלומים על החזר ההלוואה לתקופה מוגבלת של חצי שנה, שנה או אף יותר. הכירו את הלוואת גרייס - שתתאים לך במידה שאין לך יכולת החזר גבוהה כרגע באופן זמני ודרוש לך מעט זמן לאזן את התקציב על מנת שתוכל לעמוד בתשלומים בהמשך.

   הלוואת גרייס היא הלוואה שמאפשרת לכם לקבל את הכסף עכשיו ולהתחיל להחזיר אותו מאוחר יותר (בתשלום ריבית). הלוואת גרייס (או בתרגום חופשי: הלוואת חסד) כשמה כן היא: הלוואה שעושה חסד עם הלווים ומאפשרת להם להתחיל להחזיר את ההלוואה כמה חודשים מאוחר יותר ממועד לקיחתה. קיימים מספר סוגים של הלוואות גרייס: בהלוואת גרייס רגילה, הן הקרן והן הריבית מוחזרות בתום תקופת ההלוואה בתשלום אחד. סוג אחר של הלוואת גרייס הוא הלוואת גרייס לקרן בלבד (מכונה גם הלוואת בלון), כלומר סכום הקרן משולם בתום תקופת ההלוואה בתשלום אחד, אולם נוטל ההלוואה משלם את הריבית על סכום ההלוואה מהרגע שבו לקח את ההלוואה, מדי חודש או אחת לרבעון. ההבדל העיקרי בין הלוואת גרייס רגילה להלוואת 'בלון' הוא שבהלוואת גרייס רגילה מקבל הלווה תקופת חסד עד שהוא מתחיל לשלם את ההחזר כולו (קרן וריבית) בעוד שבהלוואת בלון ישלם הלווה את הקרן (סכום ההלוואה ללא ריבית) רק בתום תקופת ההלוואה אולם ישלם החזר חודשי של הריבית והפרשי ההצמדה מרגע שלקח את ההלוואה.

   הלוואת כסף בבנק (ShutterStock)
   (אילוסטרציה: ShutterStock)

   תנאי הלוואת גרייס זהים בדרך כלל לתנאים של כל הלוואה אחרת, מבחינת ריביות, הצמדה וכדומה. ואולם ברוב המקרים הבנקים, או כל גוף מלווה אחר, לא יספגו את עלות תקופת החסד, אלא פשוט ידחו את התשלומים בעוד שהלווים יצטרכו לשלם ריבית גם על חודשי החסד שניתנו להם.

   הלוואת גרייס ניתנת הן לאנשים פרטיים והן לעסקים. הלוואת גרייס מתאימה במיוחד לאנשים שקנו דירה חדשה לפני שמכרו את דירתם הישנה, וזקוקים למימון ביניים להשלמת הרכישה של הדירה החדשה. הלוואת גרייס מתאימה מאוד גם לעסקים בתחילת דרכם או לעסקים בצמיחה, ויכולה למשל להיות אידיאלית עבור יזמים שמקימים עסק וזקוקים להון התחלתי, אך עדיין אין להם מקורות הכנסה, או עבור עסקים שנמצאים בקושי מבחינת תזרים מזומנים אולם יודעים בוודאות שיוכלו להחזיר את ההלוואה רק עוד כמה חודשים עקב השלמת עסקה ודאית.

   שיווק ההלוואה המתחשבת החל בשנת 2009 כשמקס (אז "לאומי קארד") הייתה החברה הראשונה שהציעה ללקוחות את האפשרות לדחות את תחילת החזר הקרן. כיום עוד חברות מציעות את האפשרות לקחת הלוואה ולדחות את ההחזר, אך עם זאת סוג זה של הלוואה עדיין לא נפוץ בקרב כלל החברות ונחשב למאוד אטרקטיבי עבור לקוחות שזקוקים לתקופה זמן על מנת לאזן את התקציב המשפחתי או עד לקבלת הכנסה צפויה.

   ההלוואה של max מבית לאומי קארד זמינה ללקוחות כל החברות (כן, לא משנה איזה כרטיס אשראי יש לך, אתה עשוי להיות זכאי להלוואה). גם כיום max מבית לאומי קארד נמצאת צעד אחד לפני כולם והיא החברה הכי "מתחשבת" בדחיית החזרי הלוואות, שמציעה אשראי נוסף למסגרת האשראי בבנק, בתנאים טובים לעיתים משאר המלווים. לעומתה חברות חוץ בנקאיות אחרות שאינן מאפשרות לדחות כלל את תחילת ההחזרים, או שקובעות ברירת מחדל של חודשיים ללא אפשרות להאריך את התקופה. לעומת זאת, ב-max מבית לאומי קארד ניתן לבחור בהלוואת גרייס לכל מטרה עם דחייה של תחילת החזר לתקופה של החל מחודשיים ועד שנה שלמה מיום קבלת הכסף. הדחיה היא בתשלום ריבית גישור וניתן לבחור אם לשלם את ריבית הגישור החל מקבלת ההלוואה או מיד עם תחילת החזר ההלוואה.

   רוצים לבדוק את זכאותכם להלוואת גרייס? כל הפרטים נמצאים במרחק הקלקה

   •אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל | המלווה: מקס | כפוף לאישור ותנאי החברה | דחיית החזר ההלוואה בכפוף לתשלום ריבית גישור

   עוד כתבות ב-טוב לדעת