פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מכיסוי כספי ועד השתלות: פוליסות ביטוח הבריאות הפרטי של הפניקס ישנו את חייכם

   בחירה בביטוח בריאות פרטי מקיף יכולה להיות ההבדל בין הסתבכות כלכלית וקושי לממן טיפולים שונים לבין האפשרות לקבל את הטיפול הנכון והיעיל ביותר בלי לקרוע את הכיס. הכירו את הפוליסות השונות של ביטוח הבריאות הפרטי של הפניקס, אשר מהוות גב כלכלי ובריאותי למשפחה

   נ' בת ה-15 סבלה תקופה משיעול טורדני. בתחילה חשבו הוריה כי מדובר בהתקררות או ברונכית מהן סובלים הרבה מהילדים בגילה. אולם השיעול לא פסק ואף החמיר, החום של הצעירה עלה ובמהרה מצאו עצמם ההורים מאשפזים את נ' בבית החולים. לאחר סדרת בדיקות הגיעה הבשורה שכל הורה חרד ממנו: גידול בריאה הימנית אשר לימים אובחן כלימפומה מסוג הודג'קין. לראשונה הבינו ההורים את המגבלות של מערכת הבריאות הממלכתית וקופות החולים בסיטואציה הקשה שקרתה להם - מתברר שהתרופה לה נ' נזקקה לא רשומה בישראל ולא נמצאת בסל הבריאות. המזל הגדול של ההורים שבחרו לבטח את נ' בביטוח פרטי מקיף שמספק כיסוי גם למחלה.

   לאחר ארבעה ימים אישרה חברת הביטוח את התרופה יחד עם ספק שרות וזאת, כדי להקל על ההתמודדות ולהפחית בהוצאות הנלוות (עלות התרופה היא 17 אלף ש"ח לחודש). המהלך תרם רבות למשפחה אבל הוא לא היה היחידי. הודות לכיסוי הביטוחי הפרטי הצליחו ההורים לקבל שירות מקיף ומהיר יותר בפגישות התייעצות אצל רופאים מומחים ובדיקות MRI שאלמלא כן, היו נתקעים גם הם בסחבת של מערכת הבריאות. לבסוף נ' יצאה מהמחלה וכיום היא בריאה ומאושרת.

   בריאות הוא תחום מתעתע ואירועים קשים יכולים לקרות לכל אחת ואחד מאתנו - בכל רגע נתון. חברות הביטוח מספקות היום מגוון של מסלולים וכיסויים במקרים של שלל מחלות - ולכן ביטוח בריאות פרטי של הפניקס נועד להוות גב כלכלי למשפחה בעת ההתמודדות עם משבר בריאותי.

   איך יודעים איזה ביטוח בריאות צריך?

   ביטוח בריאות פרטי מהווה פתרון משלים למגבלות מערכת הבריאות הציבורית.

   ביטוח בריאות פרטי מאפשר לכם שליטה מלאה בתהליך הטיפול הרפואי ללא תלות והמתנה לאישורים של ועדות שונות במשרד הבריאות ו/או קופות החולים.

   ביטוח בריאות פרטי ומקיף מאפשר לבחור את הרופא המטפל בארץ או בחו"ל על פי העדפה אישית. עלויות האשפוז, הטיפול וכל הצרכים הנלווים, ממומנות על חברת הביטוח ובמקרים רבים מדובר בסכומים של עשרות ומאות אלפי דולרים.

   חבילת "קו ראשון" לדוגמא משלימה את הנדרש במקרה בו עולה צורך בהשתלה או תרופה שאינה כלולה בסל הבריאות, מאפשרת חופש בחירה רחב יותר ומצמצמת את התלות במערכת הבריאות הציבורית. חבילת "קו ראשון" כוללת כיסוי להשתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל בין היתר להשתלות כבד, כליה, לב, ריאה, לב-ריאה, לבלב, מעי, שחלה וכל שילוב ביניהם. בנוסף היא מעניקה כיסוי להשתלות איברים מתורם וכיסוי להשתלת איבר מבעל חיים.

   ילדה בבית חולים (ShutterStock)
   ביטוח בריאות פרטי של הפניקס נועד להוות גב כלכלי למשפחה בעת ההתמודדות עם משבר בריאותי (צילום: ShutterStock)

   האפשרויות השונות של ביטוח בריאות פרטי מקיף

   *תוכנית הבריאות המקיף של פניקס "קו הכסף" כוללת ניתוחים באמצעות נותן שירות שבהסכם וטיפולים מחליפי ניתוח בישראל, תרופות שלא בסל הבריאות ואפשרות להשתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל.

   *חבילת "קו ראשון" משלימה את הנדרש במקרה בו עולה צורך בהשתלה או תרופה שאינה כלולה בסל הבריאות ומאפשרת חופש בחירה רחב יותר. היא כוללת את תכניות של השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל כשמימון הוצאות עבור השתלה הוא במסלולים שונים דוגמת החזר הוצאות, פיצוי חד פעמי על סך 350 אלף שקלים, כיסוי עלות טיפולים בחו"ל עד תקרת ביטוח של מיליון דקלים ועוד מסלולים.

   *חבילות "בריאות שלי" של הפניקס מורכבות מכיסויים הכרחיים ומותאמות לפי גיל ומצבו המשפחתי של המבוטח בעת ההצטרפות. חבילות אלו פותחו על בסיס ניסיון התביעות הרחב של חברת הפניקס בתחום הבריאות והבנת הצרכים הרפואיים בכל שלב בחיים. המצטרפים לחבילות ביטוח "בריאות שלי" מבטיחים לעצמם היקף כיסוי רחב ומותאם אישית וכל זה במחיר אטרקטיבי. ניתן להרחיב כל חבילה לתוכניות ביטוח נוספות באותו שיעור הנחה בהתאם להנחות החבילה בהפניקס - של כתבי שירות, ביטוח מחלות קשות וריסק. כל חבילות "בריאות שלי" כוללות כיסוי לתרופות מיוחדות בהתאמה אישית וכן אבחון גנטי בשיתוף עם חברת אונקוטסט טבע במסגרת תוכנית הביטוח "תרופות אקסטרא".

   ביטוח בריאות פרטי מקיף עם כיסוי למחלות קשות:

   כחלק מביטוח בריאות פרטי מקיף ניתן גם לרכוש את פוליסת המחלות הקשות - פיצוי כספי חד פעמי שמטרתו לסייע כלכלית למבוטח במהלך התקופה הקשה. הייחוד בביטוח מחלות קשות הוא שיש רק תנאי אחד שצריך להוכיח על מנת לקבל את סכום הביטוח: האם המבוטח אובחן כחולה במחלה קשה בתקופת הביטוח ואחרי תקופת האכשרה.

   חברת הביטוח הפניקס הודיעה לאחרונה על שדרוג ביטוח המחלות קשות "מרפא" בחברה ובעצם מעתה הם מציעים ללקוחות פיצוי ללא פחות מ-41 מחלות קשות ולא כמו שהיה נהוג עד היום ל-32 מחלות בלבד.

   "מרפא" הוא ביטוח הבריאות שמקיף את מספר המחלות הגדול ביותר בשוק ותקבלו בו פיצוי כספי החל מ-50,000 ש"ח ועד ל-600,000 ש"ח (לפי בחירת המבוטח, גם לילדים). בנוסף תקבלו הגנה לאורך זמן ובמקרי ביטוח חוזרים ללא פגיעה בהיקף הכיסוי, 100% פיצוי במקרה ביטוח נוסף, 100% מסכום הביטוח למקרה חוזר במחלת הסרטן, תקופת אכשרה מקוצרת של 180 ימים למקרה השני (למעט סרטן חוזר) ואפשרות לתביעת 3 מקרי ביטוח.

   הפוליסה החדשה מעניקה מספר כיסויים שלא היו קיימים עד כה, כשהבולטים שבהם הם: טיפול במפרצת מוחית (בלעדי לפניקס), דום לב עם השתלה של דפיברילטור (בלעדי בפניקס), זאבת, ניתוח להחלפה מלאה/חלקית של מפרק ירך/ברך/כתף, שבר באגן או בירך, סכרת נעורים בגילוי עד גיל 21, סרטן שד מקומי וניתוח לטיפול בסרטן ערמונית כמו כן, חברת הפניקס מגדירה מחדש ומרחיבה את נושא אירוע אוטם חריף בשריר הלב. בנוסף, הפוליסה מאפשרת קבלת שירות מיוחד. של ייעוץ רפואי של מומחי אסותא, בעלות השתתפות עצמית בלבד.

   פעוט בבית חולים אילוסטרציה (ShutterStock)
   "מרפא" הוא ביטוח הבריאות שמקיף את מספר המחלות הגדול ביותר בשוק ותקבלו בו פיצוי כספי החל מ-50,000 ש"ח ועד ל-600,000 ש"ח, לפי בחירת המבוטח, גם לילדים (צילום: ShutterStock)

   אז איך תדעו מה היקף המחלות בביטוח ומהו גובה הפיצוי להערכתכם הרצוי?

   העלות של הפוליסה נמדדת לרוב בהיקף המחלות שאותן אנו רוצים לבטח וגובה הפיצוי בו אנחנו מעוניינים. באופן טבעי, ככל שנבקש להגדיל את היקף הביטוח ולהרחיב את הפיצוי - כך גם העלות של הפוליסה תהיה גבוהה יותר. היום מרבית החברות מציעות מגוון תכניות הכוללות קבוצות שונות של מחלות וגובה פיצוי משתנה בהתאם לכל קבוצת גיל.

   מלבד בחירה במסלול המתאים עבורכם, כדאי מאוד לבדוק כיסוי למחלת הסרטן ואירועי לב, שהולכים והופכים לנפוצים וכיום חוצים גילאים. מומלץ מאוד לבחור בתכנית הכוללת כיסוי לאירועים הללו כחלק מהפוליסה הכוללת נגד מחלות קשות.

   אופציית ביטוח אחרת שמוצעת בפניקס היא "מרפא סרטן" - במקרה של גילוי מחלת הסרטן תוכלו לקבל פיצוי כספי החל מ-50,000 ש"ח ועד 600,000 ש"ח (לפי בחירת המבוטח) המשולם בעת גילוי מחלת הסרטן - הפיצוי יכול לשמש לצורך כיסוי הוצאות רפואיות או צמצום ירידה ברמת החיים או לכל שימוש אחר בו יבחר המבוטח. פיצוי כספי נוסף במקרה של גילוי סרטן שני (100% מסכום הביטוח, החזר הוצאות רפואיות בחו"ל (עד 25% מסכום הביטוח במקרה הביטוח הראשון), כשהחזר ההוצאות כולל בין היתר: הטסה רפואית, הוצאות שהייה בחו"ל למבוטח ולמלווה (2 מלווים לילד). בנוסף מקבלים המבוטחים ב"מרפא סרטן" החזר הוצאות טיפול פסיכולוגי לצורך התמודדות עם המחלה.

   כפי שאתם מבינים, בחירה בביטוח בריאות פרטי מקיף יכולה להיות ההבדל בין הסתבכות כלכלית וקושי לממן טיפולים שונים לבין האפשרות לקבל את הטיפול הנכון והיעיל ביותר בלי לקרוע את הכיס. הכסף שהביטוח נותן למבוטח יכול להקל משמעותית על חיי החולה והתאמת סביבתו למגבלותיו, אך חשוב לבחור בביטוח שייתן את המקסימום.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת