לחיות בלב שקט: אבחון מדויק ומהיר שחוסך זמן ומציל חיים

לפעמים אתם בעיצומו של התקף לב ואין לכם מושג מה קורה ולפעמים כאב ביד שמאל יטיס אתכם לשווא לבית חולים. לכן אתם חייבים לעצמכם את השירות שמציע אבחון קרדיולוגי מידי מהיר ומדויק ע"י צוות רפואי מיומן שחוסך זמן, הגעה מיותרות למיון ויכול להציל את חייכם - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל
22/07/2021

דני ממרכז הארץ עבר צנתור לפני מספר חודשים, הותקנו לו סטנטים (תומכנים) בעורקי הלב והוא היה בטוח שהוא יצא מכלל סכנה. אבל אז, ביום בהיר אחד, כשיצא לשחק עם נכדיו בפארק, הוא הרגיש לפתע חולשה, גופו התכסה בזיעה קרה והוא התמוטט על הקרקע. בתוך דקות ספורות הוא הצטרף לסטטיסטיקה הקטלנית של התקפי הלב.

מחלות הלב הן גורם התמותה מספר 1 בעולם. הן מהוות כשליש ממקרי המוות, ובגילאים מוקדמים יחסית. לפעמים, מודעות יכולה להציל חיים ולכן חשוב להכיר את גורמי הסיכון למחלות לב ולטפל בהם, אבל גם היכרות עם הגורמים לא תמיד יכולה למנוע את התקף הלב והסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה - על פי האיגוד הקרדיולוגי בישראל יותר מ-20 אלף מקרים של התקפי לב מתרחשים בארץ מדי שנה.

ללב שלך אין זמן לבזבז

כל סצנה הוליוודית שמתארת התקף לב נפתחת באופן דומה: אדם מצמיד את ידו לחזה בשל כאב עז, הוא מתקשה לנשום וזיעה ניגרת על פניו עד שהוא צונח על הרצפה. אבל המציאות שונה: בכ-25% מהמקרים בהם אדם לוקה בהתקף לב, הוא כלל אינו מודע לכך וזה עלול להיות מסוכן מאוד. למעשה, 40% מהאנשים שעוברים התקף לב נפטרים עוד לפני שהספיקו להגיע לבית החולים.

לפעמים כאב ביד שמאל מטיס אותנו לבית החולים ואז מתברר שפשוט נתפס לנו שריר וסתם שרפנו יום. ולפעמים, נתעלם מהכאב כי "זה בטח עוד רגע יעבור", אבל למעשה אנחנו בעיצומו של התקף לב וכשכבר נגיע לבית החולים זה עלול להיות מאוחר מידי - כי ברגע שמתחיל התקף הלב, השעון מתחיל לתקתק וכל דקה שחולפת מקטינה בצורה דרמטית את סיכויי ההישרדות - במהלך התקף לב יש חלון זמן קצר לקבלת טיפול רפואי מהיר ומקצועי על מנת למנוע נזק בלתי הפיך, או חלילה מוות.

שימוש בטלרפואה מאריך את תוחלת החיים ומפחית תמותה מבעיות לב(צילום: Giphy)

כאן נכנס לתמונה המנוי המלא של חברת שחל, שמציעה למנויה שירות רפואי מרחוק. לשחל יש מוקד רפואי שפועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, המתמחה באבחון וניטור קרידאלי, במיידי ובזמן אמת אשר בעת מצוקה יכול להציל חיים. המוקד הרפואי של שחל מאויש ע"י רופאים ואחיות בעלי ניסיון והתמחות בתחום הלב, שנבחרו בקפידה, עוברים הדרכות מקצועיות באופן קבוע ותמיד עובדים על פי פרוטוקולים שמתעדכנים בכל עת לפי ההתפתחויות בתחום.

בזכות מכשירי הטלרפואה המתקדמים בעולם - הצוות במוקד יכול לאבחן ולטפל בצורה המדויקת ביותר - שקריטית ברגעים המכריעים. הצוות הרפואי במוקד חשוף בזמן אמת ובתוך שניות ספורות להיסטוריה הרפואית של המנוי, ולתרשימי ECG קודמים שביצע. כל מנוי משדר באופן ישיר למערכת שידור א.ק.ג, תוך חצי דקה, עובר תשאול טלפוני ותוך מספר דקות מקבל אבחנה רפואית - כולל הזנקת ניידת טיפול נמרץ (בכפוף לאזורי פריסה) במידת הצורך, ובה אמצעי הצלה ופתרונות רפואיים מתקדמים, המאפשרים בין היתר בדיקת דם של סימני לב, המסייעים בזיהוי התקף לב (בתהליך דומה לזה שנעשה בבית החולים). בדרך זו ניתן לאבחן את האירוע כבר בבית המנוי ולהעניק לו סיוע רפואי בזמן אמת - ולקבוע האם באמת יש צורך בפינוי לבית החולים או שניתן להימנע מכך.

במצבים בהם מסתבר כי אין אבחנה של בעיה משמעותית, ניתן למנוע פינוי ואשפוז מיותרים בבית חולים ובכך להימנע מחשיפה למחלות, וירוסים ונגיפים שנמצאים בבית החולים. ככלל, מומחי רפואה מבהירים שאם לא חייבים ואפשר למנוע הגעה לחדר מיון ולבית החולים אז כדאי להימנע מכך - ומעבר לחסכון המשמעותי בזמני הטיפול, זוהי אחת מהחשיבויות של השירות הרפואי מרחוק.

האבחון מהבית (או מכל מקום אחר) הוא קריטי ושחל מאפשרת אותו. שחל מעניקה אבחון מקצועי, מדויק ומיידי מכל מקום ובכל זמן. האבחון, מפזר את עננת חוסר הוודאות והחשש תוך דקות. שחל תחסוך לך זמן וטרטור, ואולי אף תציל את החיים שלך, מה שבטוח, שתתן לך שקט שאתה בידיים טובות.

אם יש חשש למצבו הבריאותי של המנוי, הניידת כבר מכינה את בית החולים להגעה של המטופל וחוסכת זמן המתנה רב בכניסה למיון. עבור אדם שמגיע לחדר המיון העמוס והלחוץ עם מידע רפואי מוקדם מתקצרת גם מהירות הקליטה בבית החולים. לכן, הצוות הרפואי של שחל ממשיך ללוות את המנוי גם לאחר ההגעה לבית החולים כדי להעביר לצוות במקום את כל המידע החשוב שיאפשר התחלה מיידית ונכונה בטיפול הרפואי הנדרש, ללא דיחוי.

טיפול רפואי בלב. ShutterStock
שחל מעניקה אבחון מקצועי, מדויק ומיידי מכל מקום ובכל זמן.(צילום: ShutterStock)

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מראים כי שימוש בטלרפואה מאריך את תוחלת החיים ומפחית תמותה מבעיות לב. בנוסף הוא משפר באופן דרמטי את הטיפול הרפואי, מקצר את זמן התגובה, מפחית את מספר האשפוזים החוזרים ואף תומך בטיפול ומעקב בבית. שירות רפואי מרחוק יכול לחסוך הגעה למיון ולבתי החולים אם לא חייבים ולאפשר לשחל לסייע לכם בזמן שאתם בבית.

בסטטיסטיקות שנערכו, הזמן הממוצע משלב הופעת התלונות ועד לתחילת הטיפול הוא כ-185 דקות!! זה קורה בין היתר כי חולי לב, אשר אינם מנויים של שחל, מתבלטים רבות האם לפנות למיון והאם יש צורך בפינוי באמבולנס, כך שזמן רב עובר בין הרגע שבו הם חשים שמשהו לא תקין עד לקבלת ההחלטה לפנייה לטיפול ולעזרה.

כאשר אתה מנוי בשחל, אין לך צורך להתלבט. כאמור, בזכות היכולות הטכנולוגיות והמקצועיות של חברת שחל, זמני הטיפול במצבי חירום, בעיקר לבביים, מתקצרים ביחס לכלל האוכלוסייה. אם יש חשש, מכל מקום בארץ או בעולם, שיחת טלפון אחת למוקד הרפואי של שחל, מאפשרת אבחנה מהירה ומדויקת וקיצור מהותי בזמני ההמתנה בבי"ח - או מונעת בכלל פינוי מיותר לבית החולים.

להיות מנוי בשחל משמעותו לחיות בראש רגוע ובלב שקט. לדעת שבכל רגע נתון, יש מישהו ששומר עליך ושייתן לך סיוע רפואי בכל רגע ובכל מקום.

ועכשיו, הטבה לזמן מוגבל, עושים מנוי לשחל טלרפואה ומקבלים לחצן שחל נייד במתנה.

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

  • התקף לב
  • שחל
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully