מדי יום כ-50 ישראלים חוטפים התקף לב: השירות הרפואי שיציל את חייך

40% מהאנשים שנפטרים מהתקף לב מתים עוד לפני שהגיעו לבית החולים. מנוי מלא של שחל (שכעת במבצע מיוחד) יחבר אתכם למוקד רפואי המתמחה בפיענוח, מעקב וניטור של בעיות לב, ואבחון מהיר ומקצועי שמציל חיים, כולל טיפול בבית ומניעה מפינוי מיותר לביה"ח, אלא יש צורך בכך

  • התקף לב
  • שחל
בשיתוף שחל

דני ממרכז הארץ עבר צנתור לפני מספר חודשים, הותקנו לו סטנטים (תומכנים) בעורקי הלב והוא היה בטוח שהוא יצא מכלל סכנה. אבל אז, ביום בהיר אחד, כשיצא לשחק עם נכדיו בפארק, הוא הרגיש לפתע חולשה, גופו התמלא בזיעה קרה והוא התמוטט על הקרקע. בתוך דקות ספורות הוא הצטרף לסטטיסטיקה הקטלנית של התקפי הלב.

מחלות הלב הן מבין גורמי התמותה הנפוצים ביותר בעולם המערבי. הן מהוות כשליש ממקרי המוות, ובגילאים מוקדמים יחסית. לפעמים, מודעות יכולה להציל חיים ולכן קודם כל חשוב להכיר את גורמי הסיכון למחלות לב ולטפל בהם. בספרו של פרופ' אריה רוט ז"ל, "התקף לב - כבר לא חייבים למות מזה", הוא מפרט את גורמי הסיכון להתפתחות מחלת לב ומונה ביניהם בעיקר יתר לחץ דם (המוכר בציבור כ"לחץ דם גבוה" או כסתם "לחץ דם"), עישון, רמת שומנים גבוהה בדם, השמנה, סוכרת, נטייה משפחתית (גנטיקה) וגורמים פסיכולוגיים וסביבתיים כמו מצבי לחץ או מצוקה נפשית חריגה. אבל גם היכרות עם הגורמים לא תמיד יכולה למנוע את התקף הלב והסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה - בישראל - למעלה מ-50 איש לוקים מדי יום בהתקף לב.

כמעט חצי מתים עוד לפני שהגיעו לבית החולים

כל סצנה הוליוודית שמתארת התקף לב נפתחת בדיוק באותו האופן: אדם מצמיד את ידו לחזה בשל כאב עז, הוא מתקשה לנשום וזיעה ניגרת על פניו עד שהוא צונח על הרצפה. אבל המציאות שונה: בכ-25 אחוז מהמקרים בהם אדם לוקה בהתקף לב, הוא כלל אינו מודע לכך וזה עלול להיות מסוכן מאוד. למעשה, 40 אחוז מהאנשים נפטרים עקב התקף לב עוד לפני שהספיקו להגיע לבית החולים.

ברגע שמתחיל התקף הלב, השעון מתחיל לתקתק וכל דקה שחולפת מקטינה בצורה דרמטית את סיכויי ההישרדות - אחרי התקף לב יש חלון זמן קצר לקבלת טיפול רפואי מהיר ומקצועי על מנת למנוע נזק בלתי הפיך, או חלילה מוות.

בזכות היכולות הטכנולוגיות והמקצועיות של חברת שחל, זמני הטיפול במצבי חירום בעיקר לבביים מתקצרים ביותר משעתיים ביחס לכלל האוכלוסייה (צילום: ShutterStock)

כל שנייה יכולה להיות הבדל בין חיים למוות

כאן נכנס לתמונה המנוי המלא של חברת שחל, שמציעה למנויה שירות רפואי מרחוק. לשחל יש מוקד רפואי המתמחה בפיענוח, מעקב וניטור של בעיות לב, ואבחון מהיר ומקצועי שיכול להציל חיים. הצוות הרפואי במוקד חשוף בזמן אמת ובתוך שניות ספורות להיסטוריה הרפואית של המנוי, ולתרשימי ECG קודמים שביצע. כך ניתן לבצע במהירות השוואה בין ממצאים קודמים לבין הממצאים הנוכחיים של מנוי שחל, שמשודרים אל הצוות הרפואי בזמן אמת באמצעות ציוד רפואי מתקדם, ולזהות חריגות שדורשות התייחסות. במידת הצורך נשלחת אל המנוי ניידת שחל, ובה אמצעי הצלה ופתרונות רפואיים מתקדמים, המאפשרים בין היתר בדיקת דם של סימני לב, המסייעים בזיהוי התקף לב (בתהליך זהה לזה שנעשה בבית החולים). בדרך זו ניתן לאבחן את האירוע כבר בבית המנוי ולהעניק לו טיפול רפואי בזמן אמת. במצבים בהם מסתבר כי אין סימנים לבעיה משמעותית, ניתן אף למנוע פינוי ואשפוז בבית חולים ובכל להמנע מחשיפה למחלות, וירוסים ונגיפים שנמצאים בבית החולים - ככלל, מומחי רפואה מבהירים שאם לא חייבים ואפשר למנוע הגעה לחדר מיון ולבית החולים אז כדאי להמנע מכך - וזוהי החשיבות של שירות רפואי מרחוק. כך עבור מנוי מלא של חברת שחל מצטמצמים זמני התגובה בלמעלה משעתיים ביחס ליתר האוכלוסייה - כאשר כל שנייה יכולה להציל חיים, שעתיים מרגע הופעת התסמינים יכולות להיות קריטיות.

אם יש חשש למצבו הבריאותי של המנוי, הניידת כבר מכינה את בית החולים להגעה של המטופל וחוסכת זמן המתנה רב בכניסה למיון. עבור אדם שמגיע לחדר המיון העמוס והלחוץ עם מידע רפואי מוקדם מתקצרת גם מהירות הקליטה בבית החולים. לכן, הצוות הרפואי של שחל ממשיך ללוות את המנוי גם לאחר ההגעה לבית החולים כדי להעביר לצוות שם את כל המידע החשוב שיאפשר התחלה מיידית בטיפול הרפואי הנדרש, ללא דיחוי.

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מראים כי שימוש בטלרפואה משפר באופן דרמטי את הטיפול הרפואי, מקצר את זמן התגובה, מפחית את מספר האשפוזים החוזרים ואף תומך בטיפול ומעקב בבית. שירות רפואי מרחוק יכול לחסוך הגעה למיון ולבתי החולים אם לא חייבים ולאפשר לשחל לסייע לכם בזמן שאתם בבית.

בזמן שמתלבטים אם להזמין אמבולנס - שעון החיים מתקתק

בסטטיסטיקות שנערכו, הזמן הממוצע משלב הופעת התלונות ועד לתחילת הטיפול הוא כ-185 דקות!! זה קורה בין היתר כי חולי לב, אשר אינם מנויים של שחל, מתבלטים רבות האם לפנות למיון והאם יש צורך בפינוי באמבולנס, כך שזמן רב עובר בין הרגע שבו הם חשים שמשהו לא תקין עד לקבלת ההחלטה לפנייה לטיפול ולעזרה.

כאשר אתה מנוי בשחל, אין לך צורך להתלבט. כאמור, בזכות היכולות הטכנולוגיות והמקצועיות של חברת שחל, זמני הטיפול במצבי חירום בעיקר לבביים מתקצרים ביחס לכלל האוכלוסייה. אם יש חשש, מכל מקום בארץ או בעולם, שיחת טלפון אחת למוקד הרפואי של שחל, מאפשרת אבחנה מהירה ומדויקת וקיצור מהותי בזמני ההמתנה בבי"ח.

להיות מנוי בשחל משמעותו לחיות בראש רגוע ובלב שקט. לדעת שבכל רגע נתון, יש מישהו ששומר עליך ושייתן לך סיוע רפואי בכל רגע ובכל מקום.

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully