פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   השעון מתקתק: למה כדאי לבדוק זכאות לאזרחות ודרכון אירופאי עוד היום?

   מספר מדינות צפויות לסגור בקרוב את האפשרות לקבלת אזרחות מקומית, וזו כנראה אחת הסיבות שקרוב ל-50 אלף ישראלים כבר בדקו את זכאותם. חברת פספורטוגו מציעה בדיקה ללא עלות וליווי מקצועי ומשפטי לכל אורך הדרך

   "אנחנו אוהבים את ישראל, היא המולדת שלנו; אך יחד עם זאת אנחנו מכירים ביתרונות הרבים שאזרחות נוספת יכולה להעניק לנו כמשפחה, הן כאזרחים והן כשחקנים".

   על הציטוט שלמעלה חתומה השחקנית רותם זיסמן כהן, ששיחקה לאורך השנים בעשרות סדרות וסרטי טלוויזיה ישראליים. זיסמן כהן הצטרפה לשורה ארוכה של סלבריטאים ישראלים כמו עדי הימלבלוי, אייל גולסה, שמעון פרנס, עינת שרוף, עדי ביטי, אלברט אילוז ועוד, שהבינו את הפוטנציאל הטמון באזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי.

   כמובן שסלבריטאי ארצנו לא לבד; אליהם הצטרפו 7,000 ישראלים ויהודים שכבר קיבלו אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי. אלו שאזרחותם לא אושרה, קיבלו החזר כספי מלא מחברת פספורטוגו, החברה המובילה בישראל בתחום, המציעה בדיקת זכאות בחינם. מאחורי הניסיון הרב של החברה, עומדת מחלקה משפטית בינלאומית רחבה, המונה לא פחות מ-15 עו"ד ונוטריונים בארץ ובחו"ל.

   פספורט טוגו (אתר רשמי)
   כיום זה אפשרי (צילום: יח״צ)

   מי זכאי לאזרחות ודרכון אירופאי?

   בעקבות שינויי חקיקה בפורטוגל, צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל זכאים לקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי. מדובר על יוצאי מדינות צפון אפריקה וביניהן אלג'יריה, תוניסיה, מרוקו, מצרים, לוב וסוריה, יוצאים ממדינות אירופאיות דוגמת בולגריה, יוגוסלביה לשעבר, פורטוגל, טורקיה, יוון, הולנד, מלטה, איטליה, צרפת, ספרד וכן יוצאי תימן וכורדיסטאן. גם יוצאי מדינות דרום אמריקה, כמו ברזיל, מקסיקו, ארגנטינה וצ'ילה עשויים להיות זכאים לאזרחות ודרכון אירופאי.

   לימודים בחו"ל בחינם, עבודה ומגורים באירופה ואפשרות לנוע בחופשיות בכ-185 מדינות: היתרונות הבולטים

   כדי לסיים תואר בחלק מהמכללות בישראל, צריך לגייס עשרות אלפי שקלים, ולעתים גם הרבה יותר. באירופה לעומת זאת, הלימודים האקדמיים בחינם לחלוטין או במחיר מסובסד. מעבר לעובדה שמדובר בחוויה של פעם בחיים, לימודים בחינם יכולים לחסוך מאות אלפי שקלים בתקופה קצרה של מספר שנים.

   בנוסף, אזרחות ודרכון פורטוגלי מאפשרים להתגורר ולעבוד בכל אחת מ-28 מדינות האיחוד האירופי, ללא כל צורך בבירוקרטיה מיותרת ומעיקה. מעבר לכך, הדרכון מאפשר לנוע בחופשיות ב-185 מדינות שונות בעולם, כולל ארה"ב ואוסטרליה (ללא צורך בוויזה) וכולל מדינות שהכניסה אליהן אסורה לישראלים, כמו אינדונזיה והאי באלי, דובאי, קטאר ועוד.

   פספורט טוגו (אתר רשמי)
   פורטוגל (צילום: יח״צ)

   השעון מתקתק: למי זה מתאים?

   אזרחות פורטוגלית היא אזרחות שניתן להחזיק בה לצד כל אזרחות נוספת ללא הגבלה. כמעט כל אחד יכול ליהנות מההטבות של הדרכון האירופאי - משפחות עם ילדים, אזרחים ותיקים, זוגות צעירים וגם חיילים משוחררים, שרוצים לפתוח לעצמם דלתות ואפשרויות תעסוקה רבות באירופה, וגם בארה"ב.

   יש לציין שחלון ההזדמנויות הולך ונסגר, שכן בקרוב צפויות מספר מדינות לסגור את האפשרות לקבלת אזרחות ודרכון. זו אחת הסיבות שכדאי למהר ולהצטרף לכ-50 אלף ישראלים שביצעו בדיקת זכאות (אורכת מספר דקות בלבד) בחינם. מי יודע, אולי גם אתם זכאים לאזרחות ודרכון אירופאי בהליך מקוצר.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת