החלטתם להוציא אזרחות ודרכון פורטוגלים? כך תזהרו משרלטנים ותבחרו את החברה הנכונה ביותר עבורכם

גם אתם החלטתם להצטרף ל-7,000 הישראלים שכבר קיבלו אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי? ברכות, עכשיו רק נותר לבחור את החברה המקצועית והמתאימה ביותר. אז איך עושים זאת נכון? המדריך המלא נמצא בפנים

בשיתוף ״פספורטוגו״
אזרחות ודרכון פורטוגלים: 1 מכל 3 ישראלים זכאי (צילום: אתר רשמי, פספורט טוגו)

על פי ההערכות, 3.5 מליון ישראלים זכאים לאזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי, שעשוי לפתוח דלתות רבות (לימודים אקדמיים בחו"ל בחינם, מגורים באירופה, כניסה לארה"ב ולאוסטרליה ללא צורך בויזה ועוד). עשרות אלפי ישראלים נמצאים בימים אלו בעיצומו של הליך הוצאת האזרחות, כשעד עתה כ-7,000 ישראלים עברו את התהליך בהצלחה והתחדשו באזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי.

בעקבות הביקוש הגדול לדרכונים פורטוגלים, בשנים האחרונות קמו בשוק יותר ויותר חברות שעוסקות בנושא - חלקן בעלות ניסיון רב בתחום וחלקן רחוקות מכך. אז איך יודעים לאיזו חברה לפנות כשמחליטים להוציא אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי?

ראשית, חשוב לציין שמדובר בהליך שניתן לבצעו לבד והוא אינו מצריך ליווי של עורך דין צמוד. כל אחד ואחת יכולים לעשות את ההליך בעצמם, בהנחה שיצליחו להתמודד עם כמות גדולה של מסמכים ובירוקרטיה רבה מול ממשלת פורטוגל. זו כנראה אחת הסיבות שהרוב המוחלט של הישראלים שבוחרים להתחיל בהליך, פונים לחברה מקצועית העוסקת בתחום, ולא עושים זאת בכוחות עצמם (כדאי לדעת שבמקרים של שגיאות/תקלות ו/או בקשות לשינוי פרטים, ההליך עלול להתעכב בצורה משמעותית ויותר מכך - הבקשה עלולה להידחות).

חשוב מאוד לבחור בחברה בעלת ניסיון רב בתחום וכזו עם הצלחות מוכחות. בחירה בגוף היעיל והמסודר ביותר עשויה להיות ההבדל בין התאזרחות מוצלחת לבין דחייה על ידי הממשלה הפורטוגלית.

מבחינת ההליך עצמו, תחילה נערכת בדיקת זכאות (ישנן חברות המציעות את הבדיקה בחינם) הכוללת שאלון התאמה. אם אתם מתאימים, אפשר לעבור לשלב הבא, במסגרתו נשלחת בקשה לקהילה היהודית בפורטוגל וכן לממשלה המקומית. יש לציין שאם אחד מבני משפחתכם הגיע מאחת ממדינות אלו, הסיכוי לצלוח את ההליך גדל באופן משמעותי. מדובר על מרוקו, לוב, תוניסיה, אלג'יריה, מצרים, סוריה, עיראק, טורקיה, מדינות יוגוסלביה לשעבר, צרפת, ספרד, בולגריה, פורטוגל, הולנד, יוון, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה ומקסיקו.


פורטוגל (צילום: אתר רשמי)

אז איך עושים את הבחירה הנכונה?

כמו בכל תחום, גם כשמחליטים להוציא אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי, מומלץ לערוך סקר שוק בין החברות הקיימות, ולבחור בזו שתגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את הדרכון הנכסף.

* ניסיון בתחום: אומרים שאין חכם כבעל ניסיון. פתגם זה בהחלט תקף גם כאן, שכן סביר להניח שחברה עם הצלחות מוכחות וניסיון בתחום, צברה קשרים רבים מול הקהילה המקומית בפורטוגל. לעומת זאת, חברות קטנות יגזלו מכם כסף רב, ובמקרים רבים כלל לא יצליחו בהליך.
בדקו שיש עם מי לדבר: חברות המובילות בתחום בישראל מציעות שירות בפריסה ארצית ושירות לקוחות גדול, שיודע לתת מענה לכל בעיה.

* נציגות ביעד וקשרים מקומיים: שירות לקוחות רחב שנותן מענה לכל בעיה הוא חשוב מאוד, אך לא פחות חשוב שלחברה הנבחרת תהיה נציגות מקומית. כלומר, אנשי קשר שנמצאים בפורטוגל וערוכים לטפל בכל נושא או בעיה שצצה מול אנשי הקהילה היהודית במדינה.

* שירות מא' ועד ת' והצלחות מוכחות: בכל נושא, אומרים שאחד הדברים החשובים ביותר הוא תוצאות בפועל. חברה שמביאה תוצאות - היא גם חברה מצליחה. בנוסף לכך, חשוב לבחור בחברה שמעניקה שירות וליווי צמוד כבר מהרגעים הראשונים ועד לרגע קבלת האזרחות והדרכון האירופאי.

* ליווי משפטי צמוד ומחלקה בינלאומית: הסיכוי לצלוח את ההליך גדל ברגע שנכנסת למשוואה מחלקה משפטית בעלת ניסיון וכן מחלקה בינלאומית. ישנן חברות מובילות בתחום המחזיקות בלא פחות מ-15 עורכי דין ונוטריונים.

זכרו, במקרים של טעויות במילוי הפרטים או התרשלות בהליך, קבלת הדרכון והאזרחות עלולה להתעכב במקרה הטוב או להידחות במקרה הרע. לכן, אם בחרתם להתחיל בהליך, עשו זאת מול חברה בעלת ניסיון רב בתחום.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully