וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החזירי לעצמך את השליטה באגן עם טיפול מהפכני בדליפת שתן - ללא ניתוח

בשיתוף VIV מרכז רפואי מתקדם, בשיתוף VIV מרכז רפואי מתקדם

19.9.2019 / 13:39

דליפת שתן אצל נשים לאחר גיל 40 ולאחר לידה, היא לא משהו שנעים לדבר עליו, ולכן טוב לדעת שקיימת אפשרות לא ניתוחית שהוכחה כיעילה ובטוחה. הטיפול לגמרי לא פולשני ונשארים בלבוש מלא לאורך כל הטיפול

"אחרי הלידה כל הגוף משתנה. יש דברים שידעתי שיקרו, ויש את הדברים שלא ציפיתי להם. פתאום כל אפצ'י מלווה בכמה טיפות שבורחות. בהתחלה התעלמתי והאמנתי שהגוף יחזור לעצמו. שמעתי את המושג בריחת שתן בעבר, אבל לא האמנתי שזה משהו שיכול לקרות בגיל 33. רק כשכל יציאה מהבית הייתה מלווה בפד סופג הבנתי שאני חייבת לשים לזה סוף. ניתוח לא היה אופציה מבחינתי. לפיזיותרפיה של 6 חודשים לא היה לי זמן. החלטתי לנסות את הטיפול ב- EMSELLA והאמת? לא האמנתי שזה יעבוד... זה היה נשמע לא מציאותי. אבל להפתעתי, זה עבד ועוד איך - את התוצאות הרגשתי ממש מההתחלה, וכיום אני 6 חודשים אחרי ולשמחתי עדיין מרגישה, וגם מספרת לכל החברות שלי".

החוויה עליה מספרת ג' אינה יוצאת דופן. דליפת שתן אצל נשים לאחר גיל 40 ולאחר לידה, היא לא משהו שנעים לדבר עליו, אבל- בדיוק כמו כל חלק אחר של הגוף, גם רצפת האגן משתנה עם הגיל, פגיעה בבריאותו עלולה להיגרם על ידי שני אירועים מרכזיים בחיי האישה - הלידה וגיל המעבר. רקמות אלה אינן יכולות לחזור למצב זהה לזה שלפני הלידה, והן יכולות לגרום לדרגות שונות של דליפת שתן במאמץ - דליפה לא רצונית של שתן המתרחשת עם התעטשות, שיעול, פעילות ספורטיבית או פעילות גופנית אחרת.

בנוסף, לאחר גיל 40 וההגעה אל גיל המעבר מגיע זמן של שינוי בחיי האישה. אחד השינויים הרבים שאישה עשויה להבחין בו הוא קושי בשליטה על מתן השתן. לרוב, הסימפטומים הם תכיפות במתן שתן (כל הזמן קיים צורך ללכת לשירותים) או דחיפות (צורך להגיע לשירותים בדחיפות או לא להצליח להתאפק עד השירותים). העדר הורמונים ובמיוחד אסטרוגן עלול לגרום לשרירי רצפת האגן שלך - בדיוק כמו שאר השרירים בגוף - להיחלש. שרירים אלה תומכים באברי האגן, כלומר, היחלשות השרירים עלולה לגרום לרפיון ברצפת האגן ולבעיה בשליטה במתן שתן.

ידוע כי ביצוע של תרגילי "קיגל" יכולים לעזור לחזק את שרירי רצפת האגן, אך הדבר יכול להיות מאתגר מפני שרוב הנשים לא יודעות איך לייצר התכווצות קיגל נכונה, או מסוגלות להתמיד בביצוע תרגילי קיגל בשגרה היומית שלהן. בדיוק עבורן קיים טיפול משנה חיים המוכח מחקרית לבריחת שתן.

בריחת שתן. ShutterStock
בריחת שתן/ShutterStock

ח' בת ה-48 מספרת: "החל מהטיפול השלישי התחלתי להרגיש שיפור, ומפעם לפעם השתפר עוד יותר. למחוק את ההתעסקות הזו מסדר היום זו תחושה נפלאה... אני כבר לא צריכה לשכל רגליים לפני שאני צוחקת, לא לתכנן היכן השירותים הבאים. כל כך שמחה להיות אחרי הטיפול".

אם יש למטופלת דליפת שתן קלה או שהיא חווה אירועי "חייבת שירותים" דחוף, אז קיימת אפשרות לא ניתוחית שהוכחה כיעילה ובטוחה. הטיפול לגמרי לא פולשני ונשארים בלבוש מלא לאורך כל הטיפול. כיסא ™ EMSella הוא טיפול שאושר ע"י ה- FDA לטיפול בדליפת שתן. זוהי אופציה נהדרת עבור נשים המעוניינות לשפר את השליטה שלהן במתן השתן ואת איכות חייהן ללא ניתוח. עם כיסא ה EMSella ניתן לבצע ב-28 דקות למעלה מ- - 11,200 כיווצי קיגל של שרירי רצפת האגן הסובלים מרפיון - ללא כל מאמץ, תוך כדי ישיבה.

הכיסא פועל בטכנולוגיה אלקטרומגנטית ממוקדת בעוצמה גבוהה (HIFEM) הגורם לגירוי עמוק של שרירי רצפת האגן ושחזור השליטה בשריר. ™BTL EMSELLA גורם לאלפי כיווצים של שרירי רצפת האגן בטיפול יחיד, המחזקים את השרירים הסובלים מרפיון וגורמים לדליפת שתן.

טיפול טיפוסי לוקח בערך כ- 30 דקות ויש צורך ב 6 מפגשים, בתדירות של פעמיים בשבוע, אולם ניתן להבחין בשיפור כבר לאחר טיפול אחד. התוצאות בדרך כלל ימשיכו להשתפר במהלך השבועות הבאים ונשים שעברו את הטיפול עד כה מדווחות על 98% שביעות רצון.

ההליך כולל ליווי של פיזיותרפיסטית מומחית לרצפת אגן המסייעת למקסם את הטיפול בעזרת ידע ואורח חיים נכון לאחר הטיפול והוא כולל גם ליווי וטיפול לקבלת החזר ביטוחי כתחליף לניתוח.

אם גם את רוצה להחזיר לעצמך את השליטה באגן ובחיים - מלאי את הפרטים שלך

בשיתוף VIV מרכז רפואי מתקדם, בשיתוף VIV מרכז רפואי מתקדם
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully