סובלים מהזעת יתר? יש טיפולים שיצילו אתכם מהמבוכה

מי שסובלים מהזעת יתר כמעט ולא פונים לעזרה טיפולית גם כאשר ההזעה ניכרת למדי. למרבה המזל כבר לא צריך להתבייש וכיום ניתן למצוא טיפולים פשוטים ששמים סוף לבעייה

  • הזעת יתר
בשיתוף VIV מרכז רפואי מתקדם, בשיתוף VIV מרכז רפואי מתקדם

אף אחד לא אוהב להזיע, אבל הזעה הופכת לבעיה אמיתית כשהיא פוגעת באיכות החיים של המזיע. הזעת יתר היא הזעה מעבר לכמות לה זקוק הגוף שלנו, וכזו שלא תלויה בשינויי הטמפרטורה או במידת המאמץ והפעילות הגופנית. הזעת יתר עלולה לגרום למבוכה ולדימוי עצמי נמוך, ולפגוע בחיים הזוגיים, החברתיים והמקצועיים.

הזעת יתר היא מצב בו הגוף מפריש כמות גדולה יותר של זיעה, מעבר לצורך שלו להתקרר. במקרים אלה יכולה ההזעה להתרחש גם בחורף כאשר קר לנו או מבלי שנבצע פעילות גופנית כלשהי. במרבית המקרים מדובר בהזעה באזורים ספציפיים בגוף כמו בית השחי, כפות הידיים והרגליים ואזור המצח והפנים. במרבית המקרים מדובר בהזעה באיבר אחד או בשילוב עם איבר אחד נוסף, אך לא מדובר בבעיה כללית היוצרת הזעה מוגברת בכל חלקי הגוף.

הזעת יתר היא בעיה שמנהלת את חיי הסובלים ממנה, ברמה חברתית, פסיכולוגית, ופיזית. היא נובעת מהפעלה מוגברת של בלוטות הפרשת הזיעה. התגובה לכך היא הפרשת זיעה מוגברת, באזורים שונים בגוף.

טיפול בהזעת יתר בבתי השחי במכשיר מירה דריי במרכז הרפואי VIV, מבית ד"ר צחי וידר (צילום: אתר רשמי)

אז מה עושים?

הפתרון השכיח והיעיל ביותר לטיפול בהזעת יתר בבית השחי הוא הזרקה מקומית של בוטוקס, אותו מרבית האנשים מכירים דווקא מתחום האסתטיקה. בפועל מדובר בחומר רפואי הנקרא בוטולינום טוקסין, אשר מציג יכולות טובות מאוד בהתמודדות עם הזעת יתר. הטיפול נחשב לטיפול קל, בטוח ויעיל מאוד, אך החסרון המרכזי שלו הוא זמניותו - הזרקת הבוטוקס נותנת מענה זמני בלבד, מה שמחייב טיפולים חוזרים מדי מספר חודשים. אמנם הטיפול בבוטוקס קל לביצוע יעיל ובטוח, אבל זמניות השפעת הטיפול והעובדה שבוטוקס הינו תכשיר יקר (תוך תלות בגודל האיזור המזיע - כפות הידיים נדרשים כמויות גבוהות של בוטוקס ותמחור גבוה של הטיפול בהתאם) גרמו למטפלים ולעוסקים בפיתוח מכשור רפואי לחפש חלופות .

כיצד ניתן לטפל ביעילות ובמהירות בהזעת יתר בבית השחי?

פריצת דרך משמעותית חלה לפני כשמונה שנים כשפותח מכשור ייעודי להזעה - ה-MiraDry ויובא לישראל לראשונה על ידי ד"ר צחי וידר למרכז הרפואי VIV. המכשיר נותן פתרון קבוע על ידי חימום ופירוק בלוטות הזעה באזור זה. זהו מכשיר מתקדם ומוכח קלינית לטיפול בהזעת יתר בבית השחי. המכשיר מתבסס על מחקר רב שנים עד היום, כבר למעלה מ-100,000 מטופלים מכל העולם נהנים מפירות השיטה המביאה להפסקת הזעת היתר בבתי השחי לצמיתות.

את הטיפול ניתן לעבור במרכז רפואי VIV בראשותו של ד"ר צחי וידר - כירורג, מהרופאים הבכירים בעולם בתחום הזעת יתר. ד"ר וידר עומד בראש מרכז רפואי VIV Clinic - המרכז הרפואי הגדול והמוביל בישראל לרפואה אסתטית ואיכות חיים. המרכז הרפואי VIV הנו המרכז הישראלי הוותיק, הגדול והמוביל לטיפול בהזעת יתר בישראל, ואחד משלושת המרכזים הרפואיים הגדולים ביותר בעולם לטיפול בהזעת יתר.

ד"ר צחי וידר הנו הרופא הראשון והמנוסה ביותר בישראל המציע טיפולים ב-MiraDry, טיפול המתבצע באופן לא פולשני ופשוט. המכשיר מבצע חימום מבוקר של שכבת בלוטות הזיעה, הן מתפרקות כתוצאה מהחימום ונספגות, כאשר יש לזכור כי מדובר בבלוטות שאין להן כל ערך תפקודי או בריאותי לגוף. טיפול זה הינו הטיפול היחיד המוצע המטפל גם בתופעת ריח הזיעה. בנוסף להמסת הבלוטות האקריניות (האחראיות לנוזל הזיעה), המכשיר ממיס אף את הבלוטות האפוקריניות (האחראיות לריח הזיעה) בהליך קצר אשר כולל שני טיפולים בלבד. תופעות הלוואי לטיפול כוללות בעיקר אודם ונפיחות באזור המטופל, והן קלות וחולפות.

מדובר ללא כל ספק בבשורה חשובה ומשמחת שמשנה את חייהם של אלה הסובלים מהזעת יתר בבתי השחי ועדיין לא שמעו על השיטה החדשה - שני טיפולים קצרים ונטולי כאב, זה כל מה שעומד ביניכם לבין שיפור משמעותי באיכות החיים שלכם. כיום זהו הפתרון המועדף ע"י רוב הסובלים מהזעת יתר בבתי השחי ו-VIV Clinic היא המרפאה היחידה בישראל היכולה להתגאות במעל ל-8,000 מטופלים שעברו את הטיפול בה (5% מהנתח העולמי).

כיצד ניתן לטפל בהזעת יתר בכפות הידיים והרגליים ?

טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים והרגליים במכשיר פלמה דריי במרכז הרפואי VIV, מבית ד"ר צחי וידר (צילום: אתר רשמי)

בעבר היה נהוג לטפל בהזעת יתר בכפות ידיים ורגליים באמצעות ניתוח הנקרא סימפטקטומי. במהלך ניתוח זה בוצע ניתוק של עצבים בבית החזה באופן שמנטרל את בלוטות הזיעה בחלק הגוף העליון. אחת מתופעות הלוואי המוכרות של ניתוח זה היא הזעה מפצה באיברים אחרים בגוף. נטרול בלוטות הזיעה בחלקו העליון של הגוף, מוביל להזעה מוגברת באזורים אחרים בגוף על מנת לפצות על בלוטות הזיעה המנוטרלות. כיום, כמעט ולא מבצעים את הניתוח בדיוק בגלל תופעת לוואי זו. גם בוטוקס הינו פתרון יקר וזמני וכאן הופיע פיתוח שהוא שדרוג שבוצע לטכנולוגיה בשם יונטופורזיס. מדובר ממכשיר ה PalmaDry והוא המתקדם ביותר בטכנולוגיה זו. מכשיר ה-PalmaDry - מהווה פריצת דרך המבוססת על טכנולוגיה ותיקה המאפשרת לטפל בהזעה בקלות, ביעילות ובאחוזי שביעות רצון גבוהים במיוחד. ה-PalmaDry נועד גם לשימוש ביתי והוא פותח על ידי ד"ר צחי וידר.

כמות הידע והניסיון שנצברו בטיפול באלפי מטופלים ובטכנולוגיות השונות מאפשר למומחים של VIV לתת את הטיפול המיטבי לכל אחד ואחת מהסובלים מהזעת יתר. למעשה, ביצע המרכז הרפואי VIV כ-5 אחוזים מהטיפולים שהיו בעולם כולו והפתרון הוא לצמיתות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully