לא רק בזמן הקורונה: השירות הרפואי שעוזר לחולי לב

חולי לב ובעלי מחלות רקע נמצאים בסכנה גדולה יותר בעת הידבקות בקורונה. השירות של שחל מאפשר לקבל טיפול וסיוע גם כשאתם בבית. זהו שירות חיוני בימים שבהם יציאה למרפאה או לבית חולים עלולה לגרום להידבקות. הכירו את שירות הטלרפואה מציל החיים

בשיתוף שחל
24/03/2020

נגיף הקורונה מטלטל את העולם. ההידבקות המהירה, העובדה שאין לו תרופה והפגיעה בכלל האוכלוסייה הופכת אותו לבעיה עולמית, כשגם ישראל בחזית המלחמה בנגיף.

מבוגרים, אנשים עם מחלות רקע וחולי לב הם פלח אוכלוסייה בעלי אחוזי תמותה גבוהים יותר מקורונה לעומת שאר האוכלוסייה. מרבית הנדבקים מפתחים מחלה קלה, שלא תמיד דורשת אשפוז, אולם לעולם הרפואה כבר ברור כי מבוגרים מעל גיל 65 ואנשים הסובלים ממחלות כרוניות נמצאים בסיכון מוגבר לפתח סיבוכים, מצב המעמיד את חולי הלב בסיכון גבוה מהרגיל.

הפגיעה בריאות גורמת ללבם של חולי הלב לעבוד קשה יותר כדי להזרים דם מחומצן לכל הגוף(צילום: ShutterStock)

איך נגיף הקורונה יכול להשפיע על חולי הלב?

ככלל, חולי לב אינם נמצאים בסיכון גבוה יותר מאחרים ללקות בנגיף, אך אם הם כן ידבקו הסיכוי שיסבלו מסיבוכים בריאותיים שונים גבוה יותר בהשוואה לאנשים ללא מחלות לב.

הפגיעה הגדולה שפוגע הנגיף היא בראות, ופגיעה זו עלולה להשפיע גם על תפקוד הלב. הפגיעה בריאות גורמת ללבם של חולי הלב לעבוד קשה יותר כדי להזרים דם מחומצן לכל הגוף, כדוגמת חולה אי ספיקת לב שנדבק בקורונה נמצא בסיכון גבוה, משום שמלכתחילה לבו מתקשה בשאיבה. נגיפים עשויים להוות סיכון לחולים בטרשת עורקים, להגדיל את הסיכון לחסימה של עורק ראשי וכתוצאה מכך להוביל להתקף לב.

לכן על חולי לב לנקוט משנה זהירות בימים אלה ולהקפיד על קיום ההגבלות וההוראות שמפרסם משרד הבריאות. אם אתם חולי לב או מכירים חולה לב, זכרו כי יש לצמצם למינימום את השהות במקומות הומים, למזער חשיפה לאנשים שאינם בני ביתכם, לשטוף ידיים היטב ומספר רב של פעמים ביום ולהימנע מתנועה ברחוב או בתחבורה ציבורית.

בנוסף, כחולי לב, חשוב להתחסן מפני דלקת ריאות חיידקית, שיכולה להוביל לסיבוכים של מחלת הקורונה ולהגדיל את הסיכון לתמותה.

שירותי הטלרפואה של שחל ישמרו על הבריאות שלכם

שחל, חברת הטלרפואה המובילה בעולם, הוקמה ב-1987 ומתמחה באבחון ומעקב קרדיאלי מבית המנוי למוקד שחל. כיום, שחל היא חברה בינלאומית מובילה בתחום הטלרפואה והיא מפתחת מכשור טכנולוגי רפואי מתקדם לצורך מעקב מרחוק.

מה היתרון של מנוי שחל עבור חולי לב בתקופת התפשטות הקורונה? שירותי הטלרפואה נותנים שירות מרחוק בזכות המוקד הרפואי. לשחל מוקד רפואי, אשר זמין לשירותכם 24/7 ומאויש על ידי צוות רפואי מקצועי ומנוסה, הנותן אבחון רפואי וייעוץ בתחום הקרדיאלי, כך שאתם רחוקים שיחת טלפון אחת מנציגי הצוות הרפואי, שמפענחים את תוצאות הא.ק.ג, משווים לנתונים קודמים ומייעצים כיצד לפעול.

בעת ההצטרפות לשירות, יוקם לכם תיק רפואי, בו יישמרו פניותכם, ההיסטוריה הרפואית ושידורי הא.ק.ג שלכם בשחל. שחל מפתחת מכשירי א.ק.ג שמשדרים מידע אל המוקד בתוך שניות בודדות. עשרות אלפי המנויים של שחל מצוידים במכשור טלרפואי מתקדם, ההופך את השידור מהבית לקל וידידותי.

דווקא עכשיו, כשמומלץ למעט לצאת למקומות הומים, במיוחד כשמדובר בחולי לב, אתם יכולים להתקשר למוקד הרפואי של שחל, להעביר שידור א.ק.ג ולקבל מענה רפואי מיידי. ב-88% מהמקרים, הבעיה נפתרת מרחוק ואם תצטרכו טיפול - שחל תשלח לכם ניידת טיפול נמרץ.

להיות מנוי בשחל משמעותו לחיות בראש רגוע ובלב שקט. לדעת שבכל רגע נתון, יש מישהו ששומר עליך ושייתן לך סיוע רפואי בכל רגע ובכל מקום במיוחד בתקופת מגפת הקורונה.

  • מחלת לב
  • שחל
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully